Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Obrony Narodowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2488 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 12439

Warunki pracy

Budynek z podjazdem dla wózków inwalidzkich. Wewnątrz budynku: winda towarowa, drzwi przeciwpożarowe, bardzo ograniczona możliwość poruszania się na wózkach inwalidzkich-konieczna asysta innego pracownika. Nie występują uciążliwe/ szkodliwe/ niebezpieczne warunki pracy. Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe. Zagrożenie korupcją. Przeprowadzanie kontroli.

Zakres zadań

  • Weryfikowanie sprawozdań z realizacji zadań publicznych zleconych organizacjom pozarządowym oraz innym podmiotom określonym w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, w tym określenie zgodności realizowanego zadania z zapisami umowy zawartej pomiędzy Ministrem Obrony Narodowej a organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami określonymi w ww. ustawie.
  • Opracowywanie projektów decyzji administracyjnych w sprawach dotyczących określenia kwot dotacji przypadających do zwrotu do budżetu Skarbu Państwa oraz w sprawach dotyczących ulg w spłacie należności Skarbu Państwa.
  • Prowadzenie kontroli merytorycznych i finansowych zleconych zadań w związku z realizacją zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i inne podmioty, o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
  • Sporządzanie rocznych sprawozdań z realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty, o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w celu przedstawienia ich Ministrowi.
  • Przygotowywanie i opiniowanie projektów aktów prawnych dotyczących współpracy resortu obrony narodowej ze społeczeństwem, przedstawianie propozycji ich nowelizacji oraz aktualizacji procedur zlecania zadań publicznych.
  • Przygotowywanie odpowiedzi na interpelacje poselskie oraz zapytania kierowane do Ministerstwa Obrony Narodowej przez organizacje pozarządowe i inne podmioty, o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie dotyczące obszaru realizacji zadań publicznych zlecanych przez Ministra Obrony Narodowej, a także pisemnych wyjaśnień dla NIK, Departamentu Kontroli MON, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w zakresie przeprowadzonych przez pracowników oddziału kontroli realizacji zadań publicznych.
  • Udział w organizacji przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym, w szczególności dotyczących rozliczania zadań publicznych, zasad i procedur związanych ze zlecaniem zadań publicznych w resorcie obrony narodowej, a także przygotowywanie prezentacji i materiałów szkoleniowych z tego obszaru.
  • Prowadzenie elektronicznej bazy danych zlecanych zadań publicznych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Powyżej 1 roku doświadczenia w obszarze współpracy z partnerami społecznymi lub w obszarze finansów publicznych lub rachunkowości
  • Poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli "tajne" lub zgoda na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego, umożliwiającego uzyskanie poświadczenia bezpieczeństwa o klauzuli "tajne"
  • Znajomość: ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, ustawy Prawo o stowarzyszeniach, ustawy o fundacjach, ustawy o finansach publicznych, ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, Kodeksu postępowania administracyjnego, ustawy o rachunkowości, struktury organizacyjnej MON
  • Umiejętność: organizacji pracy własnej, współpracy z innymi, dążenia do rezultatu, poszukiwania rozwiązań, komunikacji w tym komunikacji pisemnej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe