Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2578 dni temu
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 9786

Warunki pracy

Budynek przy ul. Batorego:
Wejście do budynku od strony ul. Rakowieckiej 2a w Warszawie (Biuro Przepustek) wyposażone w windę zewnętrzną dla osób niepełnosprawnych. Dostęp do budynku, szerokość ciągów komunikacyjnych i drzwi wewnętrznych dostosowane są do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wewnątrz budynku znajdują się windy ułatwiające poruszanie się, jak również łazienka na parterze dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
WARUNKI DOTYCZĄCE CHARAKTERU PRACY NA STANOWISKU I SPOSOBU WYKONYWANIA ZADAŃ
Praca z komputerem powyżej 4 godzin dziennie.

Zakres zadań

  • Przygotowywanie i prowadzenie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego o wartości przekraczającej równowartość 30 tys. euro w charakterze sekretarza komisji przetargowej.
  • Prowadzenie dokumentacji postępowań o udzielenie zamówienia publicznego o wartości przekraczającej równowartość 30 tys. euro., piecza nad tą dokumentacją do czasu jej przekazania do archiwum zakładowego, przygotowanie dokumentacji do archiwizacji.
  • Wykonywanie, powierzonych w formie pisemnej, czynności kierownika zamawiającego, mających charakter techniczno-organizacyjny (np. potwierdzanie dokumentacji postępowania za zgodność z oryginałem, odbieranie oświadczeń od członków komisji przetargowej oraz uprzedzanie osób składających oświadczenia o odpowiedzialności karnej, zgodnie z art. 17 ust. 2 ustawy Pzp).
  • Udział w zespołach zadaniowych powoływanych do przygotowywania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub przeprowadzenia dialogu technicznego oraz w zespołach powoływanych do nadzoru nad realizacją udzielonego zamówienia publicznego.
  • Przygotowywanie danych i informacji, niezbędnych do udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące postępowań o udzielenie zamówienia, w szczególności na pytania kierowane w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej, zapytania innych organów (w tym organów kontroli) pytania pochodzące od innych komórek organizacyjnych Ministerstwa.
  • Udział w przygotowywaniu odpowiedzi na odwołania wykonawców, przygotowywanie dokumentów dla Krajowej Izby Odwoławczej, oraz uczestniczenie w rozprawach przed KIO.
  • Współpraca przy dokonywaniu oceny zgodności z przepisami ustawy Prawo zamówień Publicznych wnioskowanych zmian postanowień umowy lub konieczności rozwiązania umowy o udzielenie zamówienia publicznego.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
  • Bardzo dobra znajomość przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych oraz przepisów wykonawczych,
  • Umiejętność stosowania prawa w praktyce,
  • Umiejętność obsługi pakietu Microsoft Office, w tym bardzo dobra znajomość programów Word i Power Point,
  • Umiejętność organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów,
  • Umiejętność współpracy,
  • Umiejętność komunikacji,
  • Rzetelność,
  • Gotowość do doskonalenia zawodowego,
  • Kreatywność,
  • Orientacja na klienta,
  • Umiejętności analityczne,
  • Potwierdzone odrębnymi dokumentami (np. certyfikaty) przeszkolenie zapewniające aktualną wiedzę o tematyce zamówień publicznych,
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa osobowego uprawniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajne lub wyrażenie zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2016 r., poz. 1167 – t.j.),
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wiedza z zakresu zarządzania zakupami i metod (technik) realizowania zakupów
  • Zaawansowana umiejętność obsługi arkusza Excel,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • Znajomość narzędzi elektronicznych wspomagających realizowanie zamówień i zakupów,
  • Kursy/szkolenia o tematyce obejmującej: zarządzanie zakupami i metody realizacji zakupów, analizę ekonomiczną i finansową, zaawansowaną znajomość obsługi programu Excel, znajomość programów obsługujących zakupy i zamówienia.