Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2376 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 16412

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa; obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie; użytkowanie sprzętu biurowego (drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów, skaner); krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe; zagrożenie korupcją; częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Pomieszczenia zakładu pracy uwzględniają potrzeby osób niepełnosprawnych w zakresie przystosowania stanowisk pracy. Obiekt posiada dostosowane podjazdy dla osób na wózkach inwalidzkich przy wejściach do budynku. Drzwi wejściowe do budynku (wejście główne) pozwalają na swobodny przejazd wózkiem inwalidzkim.

W gmachu Ministerstwa Finansów korytarze są przestronne, pozbawione progów, umożliwiające swobodne poruszanie się po nich osobom na wózkach inwalidzkich. Ponadto obiekt wyposażony jest w dźwigi osobowe z kabinami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych, a w biegach klatek schodowych zamontowano dodatkowe poręcze. Istnieje możliwość dostosowania stanowiska pracy do potrzeb indywidualnej niepełnosprawności.

Zakres zadań

  • Prowadzenie postępowań w ramach procedury wzajemnego porozumiewania się na podstawie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, współpracowanie z organami podatkowymi innych państw.
  • Przygotowywanie projektów odpowiedzi na interpelacje, zapytania i wystąpienia poselskie, oświadczenia i wystąpienia senatorskie, dezyderaty, opinie i wystąpienia komisji parlamentarnych oraz wystąpienia posłów Parlamentu Europejskiego, ministrów i kierowników urzędów centralnych i zapytania dziennikarzy.
  • Opracowywanie projektów aktów prawnych i innych dokumentów rządowych w zakresie kompetencji Zespołu, w tym projektów założeń projektów ustaw, projektów aktów normatywnych oraz oceny skutków regulacji we współpracy z innymi komórkami organizacyjnymi, prowadzenie uzgodnień wewnętrznych i uzgodnień z członkami Rady Ministrów, Szefem Kancelarii Rady Ministrów, Rządowym Centrum Legislacji oraz konsultacji publicznych tych projektów.
  • Opiniowanie umów międzynarodowych i aktów prawnych, we współpracy z innymi departamentami lub instytucjami państwowymi, pod kątem zgodności z umowami o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz uczestniczenie w posiedzeniach komisji i zespołów resortowych i międzyresortowych, reprezentując departament lub Ministra Rozwoju i Finansów.
  • Współpraca z departamentem odpowiedzialnym za negocjowanie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz innych umów międzynarodowych.
  • Udział w grupach roboczych na forum OECD w zakresie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz prowadzenie szkoleń w zakresie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz innych umów międzynarodowych dotyczących podatków.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie z dziedziny nauk ekonomicznych lub prawnych
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze prawa podatkowego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym płynne i swobodne posługiwanie się językiem, również przy tworzeniu wypowiedzi pisemnych w zakresie realizowanych zadań
  • Znajomość procedur administracyjnych, w tym dotyczących postępowania przed sądami administracyjnymi
  • Znajomość prawa podatkowego
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Umiejętność argumentowania
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Umiejętność opracowywania i prowadzenia prezentacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość innego roboczego języka UE na poziomie umożliwiającym czytanie i rozumienie literatury przedmiotu
  • Znajomość języka angielskiego specjalistycznego (prawniczego / ekonomicznego)