Praca.pl Dodatki
Plugin WordPress

Wtyczka do WordPress – oferty pracy z Praca.pl

Uczyń swoją stronę internetową jeszcze bardziej nowoczesną i przyjazną dla użytkownika, wzbogacając ją o wtyczkę WordPress Znajdź Pracę z Praca.pl z najnowszymi ofertami pracy z Polski i ze świata. Dzięki naszemu łatwemu w obsłudze i atrakcyjnemu wizualnie pluginowi WordPress Twoi użytkownicy uzyskają dostęp do ważnych dla nich informacji o pracy, a Ty uczynisz swoją witrynę bardziej różnorodną i atrakcyjną.

Wtyczka WordPress Znajdź Pracę z Praca.pl

 • Nada Twojej stronie profesjonalny rys.
 • Wzbogaci Twoją witrynę o stale aktualizowane informacje.
 • Będzie dobrym uzupełnieniem contentu Twojej strony internetowej.
 • Uczyni Twoją witrynę bardziej różnorodną i atrakcyjną wizualnie.
 • Wesprze użytkowników Twojej strony w procesie szukania pracy.
 • Pomoże zbudować wizerunek przyjaznego miejsca w sieci.
Pobierz plugin

Jak to działa?

Wtyczka będzie pokazywać najnowsze, automatycznie aktualizowane oferty pracy. Tak jak wszystkie najlepsze wtyczki WordPress, naszą wtyczkę możesz personalizować. To bardzo ważne – dzięki ustawieniu odpowiednich parametrów ogłoszeń, a także wyborowi rozmiaru i szaty graficznej pluginu, możesz idealnie dopasować go do swojej witryny. Spersonalizowana wtyczka do WordPress będzie spójna z wizją i charakterem Twojej strony, a jednocześnie będzie stanowić doskonałe uzupełnienie treści, jakimi chcesz dzielić się z użytkownikami. Warto wykorzystać jej atuty.

Żeby ustawić atrakcyjną i dopasowaną do Twoich oczekiwań WordPress wtyczkę, nie musisz mieć żadnych specjalistycznych umiejętności. Obsługa wtyczki jest bardzo prosta i bez trudu w kilka chwil dopasujesz ją do własnej strony www. Przygotowaliśmy dla Ciebie łatwą instrukcję obsługi, która pomoże Ci krok po kroku spersonalizować widget. Do dzieła!

Jakie możesz wskazać parametry wtyczki do wordpress?

Przejdź do Ustawień wtyczki WordPress. Tutaj możesz zdecydować, co znajdzie się na wtyczce. Na początek wskaż Parametry wyszukiwania. Są to parametry, zgodnie z którymi będą wyświetlane informacje o nowych ofertach pracy na Twoim widżecie

Możesz samodzielnie wpisać:

Fraza Zgodnie z którą będą filtrowane ogłoszenia. Frazą może być chociażby zawód czy nazwa stanowiska np. handlowiec.
Miejscowość Dzięki temu na pluginie znajdą się ogłoszenia z konkretnej miejscowości
ID
ID firmy z praca.pl Jest to ID pracodawcy, którego ogłoszenia o pracę znajdują się na serwisie Praca.pl. Ustawiając ten parametr, na widżecie będą wyświetlać się wyłącznie ogłoszenia od wybranego lub kilku wybranych pracodawców. W tym celu należy podać ID firmy. Jeśli chcesz uwzględnić kilku pracodawców, oddziel kolejne ID średnikami, w formacie: 00;111;2222 itp.
ID
ID firmy z praca.pl do wykluczenia W tym miejscu możesz podać ID pracodawcy, którego ogłoszenia mają nie być wyświetlane na wtyczce na Twojej stronie internetowej. To przydatny parametr, który możesz wykorzystać np. kiedy chcesz wykluczyć ogłoszenia swoich konkurentów.

Jak szybko znaleźć ID firmy?

To bardzo proste. Znajdź pracodawcę na Praca.pl. W tym celu kliknij w zakładkę Pracodawcy. Następnie w pasku wyszukiwania podaj nazwę firmy, a potem kliknij w odpowiedni kafel. Zobaczysz stronę z opisem Pracodawcy oraz informacją o jego aktualnych rekrutacjach. ID firmy znajduje w adresie URL – w pasku wyszukiwarki na górze strony.

Przykładowo: Urząd Miejski Wrocławia ma ID 87. Znajdziesz je w adresie URL na stronie Pracodawcy na Praca.pl: praca.pl/87,urzad_miejski_wroclawia,wroclaw,firma.html

Zwróć uwagę, że ID firm mogą mieć różne długości. Jeśli masz problem ze znalezieniem ID, prosimy o kontakt: plugin-wp@praca.pl

Parametry geograficzne i zawodowe wtyczki Wordpress Praca.pl

W dalszej kolejności możesz wybrać parametry pozwalające na jeszcze większą personalizację Twojej wtyczki WordPress z ogłoszeniami:

 • Obszar zawodowy – spośród 44 opcji wybierz najlepiej pasujące do Twojej witryny, aby plugin wyświetlał optymalnie dopasowane ogłoszenia.
 • Region – wskaż, czy chcesz widzieć ogłoszenia z Polski, z innych krajów, czy wszystkie. Masz możliwość filtrowania ofert pod względem województw – jedno lub kilka.
 • Kraj – tutaj możesz uściślić, ogłoszenia z jakich konkretnie państw mają trafiać na plugin.

Lista ogłoszeń w treści wpisu / strony

Możesz osadzić listę ofert pobieranych na podstawie ustawień określonych w panelu sterowania przez użycie wpisu w treści strony / postu:

[znajdz_prace_z_pracapl class=”my-class” count=7 company=111 show=”city,company,date”]

 • Class – nazwa klasy CSS, która zostanie dodana do elementu obejmującego listę ogłoszeń
 • Count – liczba ogłoszeń na stronie
 • Company – ID pracodawcy, którego ogłoszenia zostaną wyświetlane
 • Show – lista pól, które będą wyświetlane na liście ofert (city, company, date, region)

Parametry: class, count, company, show są opcjonalne. Jeśli ich użyjesz, nadpiszą ustawienia wybrane w panelu ustawień wtyczki.

Dodatkowe parametry pluginu Praca.pl

Zdecyduj, czy chcesz, by na widżecie pojawiały się:

 • Data ogłoszenia
 • Nazwa pracodawcy
 • Miasto
 • Region

Na koniec podaj liczbę wyświetlanych ogłoszeń. Zapisz zmiany i gotowe. Parametry Twojej wtyczki do WordPress z ofertami z Praca.pl zostały ustawione. Pamiętaj, że możesz je zmieniać w dowolnym momencie.

Jak zainstalować wtyczkę wordpress – znajdź pracę z Praca.pl?

Wtyczkę możemy zainstalować na trzy sposoby:

 • Automatyczna instalacja wtyczki w panelu administracyjnym (najprostszy sposób instalacji).
 • Manualna instalacja poprzez wysłanie pliku.
 • Manualna instalacja wtyczki na serwerze FTP.
Pobierz plugin

Automatyczna instalacja

Krok 1 – Zaloguj się do panelu administratora WordPress i przejdź do podstrony „Wtyczki”, a dokładniej „Dodaj wtyczkę”.

Krok 2 – W polu wyszukiwania „Szukaj wtyczek” wpisz nazwę wtyczki: Znajdź Pracę z Praca.pl.

Krok 3 – Kliknij przycisk „Zainstaluj”.

Krok 4 – Zainstalowana wtyczka pojawi się na podstronie „Zainstalowane wtyczki”. W tym miejscu możesz ją włączyć i dowolnie konfigurować.

Manualna instalacja poprzez wysłanie pliku

Krok 1 – Zaloguj się do panelu administratora WordPress i przejdź do podstrony „Wtyczki”.

Krok 2 – Następnie w menu wybierz „Dodaj wtyczkę” i w kolejnym kroku „Wyślij wtyczkę na serwer”.

Krok 3 – Następnie poprzez przycisk „Wybierz plik” prześlij plik z wtyczką na serwer. Potwierdź ten krok za pomocą „Zainstaluj”.

Krok 4 – Zainstalowana wtyczka pojawi się na podstronie „Zainstalowane wtyczki”. W tym miejscu możesz ją włączyć i dowolnie konfigurować.

Manualna instalacja

Krok 1 – Pobierz wtyczkę i rozpakuj ją na dysku swojego komputera.

Krok 2 – Nawiąż połączenie z serwerem FTP.

Krok 3 – W rozpakowanej wtyczce znajdź katalog o nazwie „Code” i umieść go w odpowiednim katalogu WordPress: /wp-content/plugins.

Krok 4 – Zaloguj się do panelu WordPress i przejdź do podstrony „Wtyczki”.

Krok 5 – Odnajdź tam plugin „Znajdź Pracę z Praca.pl” i za pomocą przycisku „Włącz” uruchom wtyczkę na swojej stronie internetowej.

Pamiętaj, że możesz łatwo zmienić parametry widgetu. Kliknij w podstronę „Zainstalowane wtyczki”, znajdź wtyczkę „Znajdź Pracę z Praca.pl”, a następnie kliknij w „Ustawienia”.

Chcąc wyświetlić wtyczkę na swojej stronie WordPress, przejdź do zakładki „Wygląd”, następnie wybierz „Widgety” i aktywuj widget „Znajdź Pracę z Praca.pl”, na przykład przenosząc go do Sidebar’u.