Praca i oferty pracy w Praca.pl  
Jesteś tutaj:  Strona Główna » Poradniki » Lista stanowisk » Architektura » Architekt Wnętrz

Architekt Wnętrz


NAJNOWSZE OFERTY PRACY - ARCHITEKT WNĘTRZ

Sprzedawca / Dekorator
In Situ Joanna Kuranowska
dziś

Architektura, Sprzedaż / Obsługa klienta

mazowieckie, Warszawa Wilanów

 
 

Dekorator
Manpower
wczoraj

Architektura, Sprzedaż / Obsługa klienta

mazowieckie, Janki

 
 

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Architekt wnętrz jest to osoba, która odpowiada za opracowanie projektu plastycznego rozmaitych wnętrz, np. hotele, firmy, kina, banki, restauracje, domy lub mieszkania oraz nadzoruje ich wykonanie. Poza tym może też projektować formy małej architektury (np. place zabaw) czy znaki informacji wizualnej oraz projektować przestrzenie wystawowe, zwłaszcza dla różnych imprez handlowych i promocyjnych – targi. Wnętrza, które zaprojektuje architekt muszą być jak najlepiej przystosowane do swojej funkcji, czyli wygodne i estetyczne. Do głównych zadań tego pracownika należy, m.in.: rozpoznanie charakteru obiektu, przygotowanie projektu wstępnego, ustalenie kolorystyki, oświetlenia, faktury, wzornictwa użytych materiałów, wyposażenie wnętrza (meble, dekoracje). Poza tym architekt może także proponować niewielkie przebudowy wnętrz w porozumieniu z architektem budowlany, a także opracowuje kosztorys. Po akceptacji pomysłu przez klienta tworzy szczegółowy projekt i nadzoruje wykonanie projektu.


WYMAGANIA

Osoba na tym stanowisku powinna mieć wykształcenie wyższe o kierunku - architektura, architektura wnętrz oraz bardzo dobrze znać programy graficzne (AutoCAD, Photoshop, Corel itp.). W szczególnych przypadkach Związek Polskich Artystów Plastyków może potwierdzić umiejętności architekta bez dyplomu. Mile widziana jest znajomość języka angielskiego. Pracownik ten powinien cechować się, m.in.: zdolnościami plastycznymi, wrażliwością estetyczną, inwencję twórczą, wyobraźnią przestrzenną, wyczuciem barw, faktury, kształtu, a także mieć wiedzę w zakresie, teologii, historii sztuki, psychologii, socjologii oraz dostępnych tworzyw i nowych technologii, i stylów. Ponadto architekt musi mieć dar przekonywania i nawiązywania kontaktów z klientami, być sumienny, dyspozycyjny i bardzo dobrze organizować swoją pracę.


WARUNKI PODJĘCIA PRACY

Architekt wnętrz to jeden z zawodów plastycznych. Miejscem pracy architekta jest biuro (praca przy komputerze, gdzie powstają projekty) oraz praca w terenie - przemieszcza się do miejsc, gdzie będzie realizowany projekt. Dobierając materiały używane przy aranżacji wnętrz odwiedza fabryki, hurtownie sklepy, galerie, itp. Architekt zazwyczaj pracuje samodzielnie i indywidualnie przygotowując przedsięwzięcie. Praca wiąże się z różnym natężeniem kontaktów z ludźmi. Czas pracy jest nienormowany. Pracownik ma dużą swobodę w organizowaniu swego czasu i sposobu pracy, jest rozliczany z efektów pracy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

W tym zawodzie panuje duża konkurencja - liczy się design. Pamiętać należy, iż o powodzeniu architekta na rynku pracy decyduje jego talent. Architekt może pracować w firmie architektonicznej lub na własny rachunek - zatrudniany na umowę dotyczącą konkretnego projektu i jego ewentualnej realizacji.


ZAROBKI

Wynagrodzenie architekta wnętrz zależy w dużej mierze od jego umiejętności, projektu oraz prestiżu firmy, w której pracuje. Architekci są najczęściej wynagradzani za konkretny projekt, więc trudno wyliczyć ich miesięczne zarobki. Pensja tego pracownika kształtuje się około od 2,500 zł do 25 tys. zł.

lista artykułów


NAJNOWSZE OFERTY PRACY - ARCHITEKT WNĘTRZ

Asystent Architekta
MURAPOL S.A.
wczoraj

Architektura, Budownictwo / Geodezja

2 regiony

 
 
 
Asystent Architekta

małopolskie, Kraków

 

Asystent Architekta

śląskie, Bielsko-Biała

 
ukryj regiony

Architekt
MURAPOL S.A.
wczoraj

Architektura, Budownictwo / Geodezja, Nieruchomości

2 regiony

 
 
 
Architekt

małopolskie, Kraków

 

Architekt

śląskie, Bielsko-Biała

 
ukryj regiony

Specjalista ds. sprzedaży - architekt wnętrz
TND Agnieszka Osuch
2015-11-28

Architektura, Sprzedaż / Obsługa klienta

wielkopolskie, Swarzędz

 
 

Asystent projektanta
Biuro Usług Projektowych TEK-projekt
2015-11-27

Architektura, Budownictwo / Geodezja

dolnośląskie, Wrocław

 
 

Projektant / Architekt Wnętrz
2015-11-27

Architektura, Budownictwo / Geodezja, Praca fizyczna

mazowieckie, Warszawa

 
 

Projektant mebli / Architekt wnętrz
Wielkopolska Agencja Pracy Sp. z o.o.
2015-11-27

Architektura

wielkopolskie, Swarzędz k. Poznania

 
 

PolecamyAsystent Projektanta Architekt
JAKON Spółka z o.o.
2015-11-26

Architektura, Budownictwo / Geodezja

mazowieckie, Warszawa

 
 

Architekt - Asystent Projektanta
Architektoniczne Studio Projektowe Kwadrat
2015-11-23

Architektura, Budownictwo / Geodezja

śląskie, Gliwice

 
 

Architekt
Hays Poland
2015-07-10

Architektura, Budownictwo / Geodezja

mazowieckie, Warszawa

 
 

zobacz więcej ofert pracy dla Architekt Wnętrz

PORADNIKI PRACA.PL

SZUKAJ PORADNIKA

PRACA W BRANŻY

 
 
 
 
Praca  |  Regulamin  |  Polityka prywatności  |  Pomoc  |  Kontakt  |  O nas  |  Reklama  |  Szukasz pracownika?  |  Partnerzy  |  Centrum prasowe  |  RSS  |  Widget z ofertami pracy

 

Copyright © 2003 - 2015 Praca.pl Sp. z o.o. Numer wydania: 16770 / 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach Praca.pl jest zabronione.

Praca i oferty pracy w Praca.pl