Lista stanowisk - Dyrektor Banku

Polecane oferty - Kadra zarządzająca

  • Dyrektor Oddziału Banku

    Bank Pocztowy S.A.   Toruń    praca stacjonarna
    dyrektor  umowa o pracę  pełny etat
    1 dni
    Dołącz do Banku Pocztowego, gdzie prostota usług finansowych idzie w parze z innowacyjnością. W związku z rozwojem naszego zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: Dyrektor Oddziału Banku. Jeśli jesteś liderem, którego energia oraz wizja może poprowadzić naszą placówkę do sukcesów w...
  • Szef Placówki Bankowej

    Bank Pocztowy S.A.   Toruń    praca stacjonarna
    dyrektor  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    Jeśli potrafisz: zarządzać Zespołem i realizacja planów sprzedażowych podległej Placówki Bankowej; planowanie, organizowanie i nadzorowanie działalności Placówki i Rynku nie są Ci obce; dobierać metody i narzędzia podnoszące efektywność sprzedażową, Zaaplikuj!

Dyrektor Banku

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor banku, inaczej zwany dyrektorem naczelnym, lub dyrektorem generalnym jest głównym organem decyzyjnym, zarządzającym i kontrolnym banku, oraz wszystkich jego oddziałów na terenie kraju. Osoba obsadzona na tym stanowisku jest także głównym zwierzchnikiem wszystkich działów i jednostek organizacyjnych banku, jest odpowiedzialna za kreowanie polityki i strategii banku. W praktyce dyrektor zajmuje się głównie koordynowaniem i nadzorowaniem działań prowadzonych przez poszczególne piony organizacyjne, posiada zastępców, odpowiedzialnych za poszczególne sfery funkcjonowania banku – dyrektor finansowy, dyrektor pionu kredytów, oraz dyrektorowie poszczególnych departamentów to tylko niektórzy z nich. Dyrektor banku jest ostatecznym organem decyzyjnym we wszystkich obszarach działalności instytucji.


WYMAGANIA

Wśród wymagań, jakie stawiane są przed dyrektorem banku należy wymienić konieczność posiadania wyższego wykształcenia ekonomicznego, preferowane kierunki to w tym przypadku marketing i zarządzanie, finanse i rachunkowość lub ekonomia. Najważniejszym pozostaje jednak posiadane przez daną osobę doświadczenie – co najmniej kilkuletnie, pozyskane na różnorodnych stanowiskach kierowniczych w branży finansów i bankowości. Charakter stanowiska wymaga od osoby na nim obsadzonej ponadprzeciętnej zdolności zarządzania kapitałem ludzkim, oraz dogłębnej znajomości mechanizmów funkcjonowania banku, bieżącego otoczenia rynkowego, etc. Ciężar odpowiedzialności, jaki spoczywa na dyrektorze wymusza konieczność posiadania przez niego szczególnych cech personalnych i umiejętności podejmowania strategicznych decyzji, kreowania ogólnej polityki i strategii banku.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy dyrektora banku jest przestrzeń jego macierzystej jednostki, lecz dyrektor utrzymuje także kontakty z przedstawicielami zewnętrznych instytucji finansowych, oraz klientami strategicznymi dla całego banku. Dyrektor kontaktuje się ze wszystkimi działami, oraz dyrektorami placówek regionalnych. Dyrektor otrzymuje służbowy samochód, telefon komórkowy, czy laptopa, może także liczyć na inne udogodnienia, płynące z obejmowanego stanowiska.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje rzecz jasna w branży bankowości.


ZAROBKI

W Polsce zarobki dyrektorów sektora bankowości utrzymują się na bardzo wysokim poziomie, dyrektor dużego banku może liczyć na pensję w wysokości kilkuset tysięcy złotych miesięcznie, co stawia go w czołówce najlepiej opłacanych pracowników w kraju.

Praca Dyrektor Banku
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Kadra zarządzająca

  • Dyrektor Placówki / Rynku

    Bank Pocztowy S.A.   Toruń    praca stacjonarna
    dyrektor  umowa o pracę  pełny etat
    3 dni
    Twój zakres obowiązków zarządzanie Zespołem i realizacja planów sprzedażowych podległej Placówki i Rynku; planowanie, organizowanie i nadzorowanie działalności Placówki i Rynku; inicjowanie działań podnoszących efektywność sprzedażową, w tym dobór odpowiednich narzędzi i metod;...

Najnowsze artykuły

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Jakie wybrać rośliny do biura?

Jakie wybrać rośliny do biura?

Nie w każdym wnętrzu sprawdzi się ponadczasowa paprotka, nie wszędzie pasuje klasyczny fikus. W przyjaznym dla psów wnętrzu warto rozważyć palmę Areka, w biurze bez okien monsterę, a w open space choćby pachirę. Wiosna to dobry czas na znalezienie dla swojego biura nowej aranżacji roślinnej. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie roślin i jak stworzyć w swojej firmie zielone biuro.

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.