Lista stanowisk - IT Manager

Polecane oferty - Kadra zarządzająca

  • Kierownik Działu Zapewnienia Jakości IT

    Medicover Sp. z o.o.   Warszawa, Al. Jerozolimskie 96    praca hybrydowa
    kierownik/koordynator  umowa o pracę
    5 dni
    Rekrutacja: zdalna lub w biurze; Rodzaj pracy: hybrydowa; Forma współpracy: umowa o pracę; Główne zadania na tym stanowisku:​​​ Zarządzanie zespołem Działu Zapewnienia Jakości IT, testerzy manualni i automatyczni (ok 25 specjalistów) Zarządzanie standardami zapewniania jakości IT....
  • Koordynator / Kierownik Działu IT

    Solutions 4 You Sp. z o.o.   Piaseczno, (okolice)    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator / menedżer  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    8 dni
    Twój zakres obowiązków: Zapewnianie bieżącego wsparcia technicznego dla wszystkich użytkowników w tym dla obszaru produkcji; Analizowanie, diagnozowanie i rozwiązywanie problemów informatycznych; Instalowanie, konfigurowanie i aktualizowanie oprogramowania oraz sprzętu komputerowego; Pomoc...

IT Manager

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

IT Manager, tłumaczony także jako Kierownik do spraw informatyki jest osobą odpowiedzialną za opracowywanie, wdrażanie i administrowanie systemami teleinformatycznymi obecnymi w przestrzeni miejsca zatrudnienia. Jako specjalista w zakresie wykorzystywanych w miejscu pracy technologii Menedżer organizuje szkolenia dla pracowników, samodzielnie lub z wykorzystaniem odpowiedniego personelu serwisuje i konserwuje urządzenia komputerowe wykorzystywane w firmie. Menedżer opracowuje budżet przewidziany na zakup sprzętu i oprogramowania, prowadzi rekrutację nowych pracowników działu IT, przygotowuje wewnętrzne normy i procedury użytkowania sprzętu i technologii obecnych w firmie, etc. Stanowisko jest w wielu przypadkach tożsame ze stanowiskiem Chief Information Officera.


WYMAGANIA

Pierwszym i zdecydowanie najważniejszym wymogiem stawianym przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze IT Managera jest konieczność posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni technicznej, zaświadczeń o przebytych kursach i szkoleniach, ewentualnie portfolio potwierdzającego znajomość konkretnych technologii, języków programowania, etc. Potencjalni pracodawcy zwracają także szczególną uwagę na dotychczasowe doświadczenie zawodowe kandydatów, pozyskane w pracy na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków, w tym na stanowisku kierowniczym. Niezbędne okażą się także zdolności zarządzania kapitałem ludzkim, umiejętności numeryczne i analityczne, świadomość budżetowa, znajomość sprzętu, oprogramowania i technologii wykorzystywanych w obrębie miejsca zatrudnienia.


WARUNKI PRACY

Praca IT Managera sprowadza się do podejmowania decyzji strategicznych z punktu widzenia firmy w swoim dziale. Menedżer nadzoruje i koordynuje prace podległego personelu, opracowuje i wdraża technologie mające zmaksymalizować wydajność funkcjonowania wszystkich działów w miejscu jego zatrudnienia.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają liczne firmy i przedsiębiorstwa należące do różnorodnych branży i sektorów rynku – w każdym spośród przypadków konieczna będzie dogłębna znajomość specyfiki danej działalności.


ZAROBKI

Zarobki, w zależności od szeregu czynników, mogą kształtować się w przedziale od 5000 do 20 000 złotych brutto miesięcznie.

Praca IT Manager
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.