Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Cyfryzacji w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2499 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 12310

Warunki pracy

Nietypowe godziny pracy;
Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz;
Praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie.

Budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zakres zadań

  • koordynowanie prowadzenia całego procesu legislacyjnego nieskomplikowanych projektów założeń projektów ustaw, projektów ustaw, projektów rozporządzeń i projektów zarządzeń (pozostających we właściwości MC), w tym jego terminowości oraz opracowywanie projektów pod względem prawnym, legislacyjnym i redakcyjnym; prowadzenie uzgodnień międzyresortowych, konsultacji publicznych i procesu opiniowania tych projektów; prowadzenie lub udział w wewnątrzresortowych i międzyresortowych konferencjach uzgodnieniowych oraz posiedzeniach komisji prawniczych dotyczących tych projektów i przygotowywanie projektów do podpisu Ministra;
  • koordynowanie procesu opiniowania nieskomplikowanych projektów dokumentów rządowych przygotowanych przez inne organy administracji rządowej oraz udział w dalszych pracach nad tymi projektami, w szczególności: opracowywanie projektów stanowisk Ministra Cyfryzacji wobec tych projektów, koordynowanie terminowości ich przygotowania, udział w międzyresortowych konferencjach uzgodnieniowych oraz posiedzeniach komisji prawniczych dotyczących tych projektów;
  • opracowywanie notatek na posiedzenia Rady Ministrów, Stałego Komitetu Rady Ministrów, posiedzenia komisji sejmowych i senackich, materiałów informacyjnych na posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego dotyczących projektów dokumentów rozpatrywanych przez te gremia, a także opracowywanie notatek dla kierownictwa MC na posiedzenia Rady Ministrów i Stałego Komitetu Rady Ministrów;
  • opiniowanie projektów dokumentów rządowych przygotowywanych przez inne komórki organizacyjne MC innych niż wymienione w zadaniu 1 pod względem zgodności z obowiązujących systemem prawa, a także projektów aktów prawnych o charakterze wewnętrznym;
  • udział w opracowywaniu projektów stanowisk Rządu do poselskich, senackich i prezydenckich projektów ustaw, opracowywanie projektów odpowiedzi Ministra, w szczególności na interpelacje poselskie, wystąpienia Rzecznika Praw Obywatelskich, w zakresie właściwości Departamentu;
  • koordynacja i opracowanie na potrzeby Ministra projektu części Wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów w zakresie właściwości Ministra. Zadanie to obejmuje również cotygodniową aktualizację informacji w zakresie realizacji ww. wykazu oraz przygotowywanie projektów pism dotyczących konieczności dokonywania jego korekty po uzyskaniu stanowisk komórek merytorycznych Ministerstwa;
  • obsługa portalu Rządowy Proces Legislacyjny w zakresie projektów aktów normatywnych przygotowywanych w Ministerstwie;
  • obsługa edytorów aktów prawnych – Legislator i Legislator Magic w celu sporządzania projektów aktów normatywnych w formacie XML.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze legislacji
  • znajomość podstaw ustrojowych funkcjonowania państwa;
  • znajomość zasad techniki prawodawczej;
  • znajomość zasad opracowywania, uzgadniania i ogłaszania aktów normatywnych;
  • umiejętność analitycznego myślenia;
  • umiejętność współpracy w zespole;
  • umiejętność skutecznego komunikowania się;
  • umiejętność organizacji pracy własnej;
  • zorientowanie na osiągnięcie celów;
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • aplikacja legislacyjna lub studia podyplomowe z zakresu legislacji;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2;
  • umiejętność pracy pod presją czasu.