VI edycja Prawniczych Targów Praktyk i Pracy już za nami

2016-03-25

W imieniu organizatorów chcielibyśmy podziękować wszystkim za pomoc oraz wysoką frekwencję, jaką cieszyła się tegoroczna edycja. Specjalne podziękowania kierujemy oczywiście do Wystawców, których rekordowa liczba i zaangażowanie przerosły nasze oczekiwanie. Mamy nadzieje, że wśród odwiedzających znajdują się Wasi przyszli pracownicy i koledzy. Dziękujemy również kołom naukowym Wydziału Prawa i Administracji UW za udział i przedstawienie uczestnikom Targów szczegółów swojej działalności.

W tym roku po raz pierwszy i jednocześnie otwierająca cykl konkursów i turniejów rozpoczęła się Wielka Gra Prawnicza zorganizowana przez Crido Legal. Do rywalizacji przystąpiły 2 zespoły, których zadaniem było możliwie najszybsze rozwiązanie kazusów i krzyżówek prawnych oraz zadań logicznych w ramach specjalnie przygotowanej na tą okazję planszy. Większą pomysłowością oraz wiedzą wykazał się zespół studentów IV roku prawa, w składzie Łukasz Świder i Leonard Szanajca-Kossakowski. Gratulujemy pierwszym zwycięzcom !

Na sali sądowej, ponownie lepszy okazał się zespół obrony w składzie: Agata Gomółka i Maciej Ratajczak. Zwycięzcy Symulacji Rozprawy Sądowej otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz płatne staże w Kancelarii RöHRENSCHEF.

Kolejnym ważnym wydarzeniem był warsztat przygotowany przez kancelarię Affre i Wspólnicy, podczas którego nastąpiło ogłoszenie laureatów II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Prawniczej „Startuj z nami”. Zwycięzcą został Maciej Marczewski, ale jury konkursowe postanowiło przyznać również dodatkową nagrodę - wyróżnienie Sarze Radzickiej. Laureaci konkursu będą mogli odbyć płatny staż w Kancelarii Affre i Wspólnicy.

Całość wydarzeń towarzyszących zamknął Turniej Negocjacyjny. Dwudniowe rozgrywki pełne emocji, wygrała drużyna Czerwonej Burżuazji w składzie: Przemysław Budny, Marcin Uchacz, Krzysztof Bertman. Ostatni z wymienionych zwycięzców otrzymał również tytuł Najlepszego Negocjatora. Wszyscy wygrani otrzymali płatne staże w Kancelarii DZP oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez naszych sponsorów.

Podziękowania kierujemy także do Ministerstwa Sprawiedliwości, które po raz kolejny objęło Patronatem Honorowym organizowane przez nas Targi. Cieszymy się, że w tym roku wśród Patronów Instytucjonalnych ponownie gościliśmy Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw oraz Stowarzyszenie Prokuratorów Rzeczypospolitej Polskiej.

W tym miejscu chcielibyśmy oczywiście podziękować również naszych sponsorom i partnerom, dzięki którym mogliśmy obdarować wszystkich zwycięzców tegorocznej edycji Prawniczych Targach Praktyk i Pracy. Cieszy nas również fakt, że Targi przyciągają studentów z całej Polski. Wśród uczestników spotkaliśmy osoby ze Szczecina,  Łodzi, Krakowa

i Lublina. Tak duży rozgłos zawdzięczamy Patronom Medialnym wydarzenia – magazynom studenckim, portalom internetowym i platformom edukacyjnym.

Mimo, iż tegoroczna edycja Targów dobiegła już końca, cały czas dostępny pozostaje e-biuletyn, w którym znajdują się informacje o, Wystawcach, Patronach i Partnerach a także samym wydarzeniu. Dedykowany biuletyn można pobrać ze strony http://targiprawnicze.pl/edycja-2016/e-biuletyn-2016VI Prawnicze Targi Praktyk i Pracy wyglądały następująco:


ponad 40 wystawców
25 Sponsorów i Patronów Medialnych
12 przeprowadzonych warsztatów i szkoleń
Setki przeprowadzonych rozmów i zostawionych CV

Kolejna, VII edycja już za rok – planowany termin 14-15 marca 2017 r. Mimo bardzo pozytywnych opinii na temat tegorocznej edycji postaramy się, aby kolejna była jeszcze lepsza. Wszystkich zainteresowanych już teraz zapraszamy do współpracy i do zobaczenia za rok! 

 

Zdjęcie:

Copyright © 2016 targiprawnicze.pl - fot.BCSystems/Magdalena Kulesza – Lis

Przeczytaj także: