Praca.pl Praca Sprzedaż / Obsługa klienta
Doradca techniczno - handlowy

Praca Doradca techniczno - handlowy najnowsze oferty pracy

Brak ofert

Nie znaleźliśmy ofert pracy spełniających wybrane kryteria.

Sprawdź, czy nie ma literówek we wpisanych frazach lub spróbuj bardziej ogólnego zapytania.

Praca Doradca Techniczno - Handlowy

Doradcy techniczno-handlowi są zatrudniani w różnych branżach, od sektora handlowo-usługowego, przez przemysł, branżę OZE po sprzedaż części zamiennych maszyn i urządzeń (RTV, AGV, branża komputerowa czy telefoniczna i inne). Głównym obowiązkiem osób na tym stanowisku jest oczywiście pozyskiwanie nowych klientów, ale także doradzanie, przedstawianie różnych opcji ofertowych i nade wszystko budowanie długofalowych relacji i dbałość o wysoki standard obsługi. Codziennością doradców ds. techniczny jest, jak sama nazwa wskazuje, doradztwo w zakresie produktów i usług technicznych, a także prowadzenie negocjacji handlowych, przygotowywanie ofert handlowych, sprzedaż produktu i pomoc klientom w finalizacji zakupu, odpowiadanie na różnego rodzaju wątpliwości i ogólna opieka zakupowa i pozakupowa. Handlowcy, inżynierowie sprzedaży i doradcy techniczno-handlowi najczęściej mogą liczyć na umowę o pracę, niemniej na rynku pracy można spotkać różne formy kontraktów podpisywanych z tymi specjalistami, w tym także b2b. Atrakcyjne oferty pracy dla doradców techniczno-handlowych dostępne są w wielu miastach, w tym we Wrocławiu, gdzie branża techniczna dynamicznie się rozwija.

Doradca techniczno-handlowy – co robi? 

Pracownik działu handlowego zajmujący się produktami technicznymi może mieć różnorodny zakres obowiązków, uzależniony od specyfiki miejsca zatrudnienia. Niemniej, przedstawiciel techniczno-handlowy czy doradca techniczno-handlowy zwykle ma za zadanie pozyskiwanie klientów, budowanie długofalowych relacji z klientami, potencjalnymi i obecnymi obecnymi kontrahentami, prowadzenie negocjacji handlowych. Osoba zatrudniona na tym stanowisku jest także odpowiedzialna za analizę potrzeb klientów i oferowanie kompleksowych rozwiązań spełniających ich wymagania.

Jak zostać doradcą techniczno-handlowym?

Zgodnie z wymaganiami najczęściej pojawiającymi się w aktualnych ofertach pracy, kandydaci na specjalistów i specjalistki ds. techniczno-handlowych powinny posiadać wykształcenie techniczne lub doświadczenie w branży, którą reprezentują. Bardzo ważne w zawodzie handlowca, niezależnie od branży, są także umiejętności negocjacyjne i sprzedażowe. Osoby bez żadnego stażu pracy zwykle są przyuczane do zawodu na stanowiskach juniorskich. Aplikując na stanowisko, warto przygotować przekonujące CV i list motywacyjny, w którym kandydat podkreśla swoje doświadczenie w dziedzinie sprzedaży / opieki nad klientem, umiejętności techniczne i specjalistyczne, ale także kompetencje miękkie.

Stanowisko doradcy klienta ds. techniczno-handlowych – predyspozycje zawodowe

Stanowisko doradcy techniczno-handlowego ds. klienta indywidualnego lub korporacyjnego może być świetnym wyborem dla osób posiadających pewien specyficzny wachlarz cech. Najważniejsze są tu bez wątpienia predyspozycje związane z umiejętnościami interpersonalnymi. Liczy się zatem umiejętność nawiązywania i budowania długotrwałych relacji, dar przekonywania, charyzma, empatia, ale i asertywność oraz kreatywność w znajdywaniu najlepszych rozwiązań dla klientów. Ponadto osoba na tym stanowisku powinna być dobrze zorganizowana i odporna na stres związany z prowadzeniem negocjacji. Istotna jest naturalnie także szeroka wiedza branżowa i doświadczenie w dziedzinie, w której pracuje doradca.

Zarobki doradcy techniczno-handlowego

Płace na tych samych stanowiskach w branży handlowej nierzadko znacznie się od siebie różnią. Wynagrodzenie doradcy techniczno-handlowego zależą od takich czynników jak branża, w której działa, jego / jej doświadczenie, umiejętności czy choćby wielkość oraz prestiż przedsiębiorstwa. Jak podaje serwis wynagrodzenia.pl (Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń) mediana miesięcznych zarobków doradcy techniczno-handlowego to 6730 zł brutto. Konsultant techniczno-handlowy może liczyć także na benefity np. samochód służbowy, laptop i telefon.

Sprawdź najnowsze oferty pracy dla doradcy techniczno-handlowego, przedstawiciela handlowego ds. technicznych

Na Praca.pl znajdziesz atrakcyjne oferty pracy dla doradców techniczno-handlowych, przedstawicieli handlowych ds. technicznych. Oferty obejmują bardzo różne branże, dzięki czemu zyskujesz szerokie możliwości znalezienia posady dostosowanej do Twoich kompetencji i zainteresowań. Zaaplikuj już dziś i zacznij pracę jako młodszy inżynier ds. sprzedaży produktów technicznych, specjalista ds. technicznej obsługi klienta, manager sprzedaży ds. technicznych lub na pokrewnym stanowisku.

Praca doradca techniczno handlowy – najczęściej zadawane pytania:

  • Jakie są podstawowe obowiązki zawodowe doradcy techniczno-handlowego?

Doradca techniczno-handlowy na co dzień odpowiada za pozyskiwanie nowych klientów, budowanie relacji z klientami i partnerami handlowymi, a także bieżącą obsługę klientów w zakresie doradztwa technicznego i handlowego. Osoba na tym stanowisku musi efektywnie zarządzać całym procesem transakcji zakupowej, poczynając od prezentacji produktów, przez negocjacje, po obsługę posprzedażową, w tym np. reklamacje.

  • Jakie są wymagania wobec kandydatów na stanowisko doradcy techniczno-handlowego?

Kandydaci ubiegający się o stanowisko doradcy techniczno-handlowego powinni posiadać wiedzę techniczną w zakresie oferowanych produktów, a także wysoko rozwinięte umiejętności sprzedażowe i negocjacyjne. Dla wielu pracodawców ważne jest doświadczenie zawodowe zdobyte w dziale handlowym na takim samym lub pokrewnych stanowiskach. Kluczowa jest umiejętność budowania relacji z klientami i podtrzymywania więzi biznesowych. Pracodawcy  oczekują gotowości do pracy stacjonarnej lub mobilnej, w tym chociażby odbywania podróży służbowych.