Praca Konserwator najnowsze oferty pracy

Brak ofert

Nie znaleźliśmy ofert pracy spełniających wybrane kryteria.

Sprawdź, czy nie ma literówek we wpisanych frazach lub spróbuj bardziej ogólnego zapytania.

Praca Konserwator

Konserwator jest stanowiskiem funkcjonującym w różnych branżach i dziedzinach działalności, poszczególne posady łączy jednak to, że obejmujący je pracownicy muszą mieć szeroką wiedzę oraz umiejętności techniczne. Począwszy od konserwatora urządzeń dźwigowych, przez technika serwisu, technika utrzymania ruchu maszyn i urządzeń, konserwatora matryc, konserwatora instalacji elektrycznych i automatyka, po konserwatora budynków i stanu technicznego pomieszczeń oraz koordynatora serwisu sprzątającego i pracowników gospodarczych  –  każde stanowisko wymaga nieco odmiennych kompetencji. Jedne są bardziej techniczne i polegają na naprawie i konserwacji układów elektrycznych, elektronicznych czy grzewczo-klimatyzacyjnych, inne koncentrują się na zarządzaniu zespołem i rozwiązywaniu różnorodnych problemów związanych ze stanem technicznym np. pomieszczeń czy infrastruktury.

Wystarczy chwila w serwisie rekrutacyjnym, by zorientować się, że pracowników konserwacji jest bardzo duże. Mile widziani są też na przykład pracownicy z Ukrainy. Konserwatorzy są potrzebni praktycznie w każdym zakładzie pracy. To właśnie oni dbają o nadzór nad sprawnością urządzeń technicznych, instalacji, wykonują drobne prace naprawcze oraz kontrolują stan techniczny instalacji i urządzeń. Często jest to praca na pełny etat w jednej firmie, niemniej znaleźć można także oferty pracy tymczasowej i w różnorodnych miejscach pracy.  Konserwatorów zatrudniają np. administratorzy budynków, spółdzielnie mieszkaniowe, uniwersyteckie centra kliniczne, firmy remontowo-budowlane czy zakłady przemysłowe, firmy oferujące pomoc w naprawie układów elektrycznych i urządzeń itp. Sprawdź aktualne oferty pracy w naszym serwisie i zacznij nową, ciekawą karierę!

Konserwator urządzeń i instalacji – zakres obowiązków pracownika

Konserwator urządzeń i instalacji ma zwykle dość wszechstronny zakres zadań. W jego zakresie odpowiedzialności leży kontrola stanu technicznego, konserwacja oraz naprawa różnych systemów i urządzeń w tym np. wentylacji, klimatyzacji, instalacji grzewczych, instalacji elektrycznych, maszyn. W tej pracy najważniejsza jest umiejętność szybkiego i kreatywnego rozwiązywania problemów technicznych, umiejętności analityczne i wiedza specjalistyczna, szczególnie z zakresu elektryki, elektroniki, mechaniki. Kandydaci powinni mieć na uwadze, że może być to praca w godzinach popołudniowych, wieczornych czy w weekendy, zależnie od potrzeb i awarii, gdyż konserwator ma za zadanie zapewnić ciągłość działania wszystkich urządzeń i instalacji.

Pracownik gospodarczy – co robi?

Pracownik gospodarczy, często nazywany "złotą rączką", także wykonuje prace konserwatorskie i remontowe, przede wszystkim w budynkach, biurowcach, terenach podległych spółdzielniom mieszkaniowym, firmom czy indywidualnym osobom. Pracownik gospodarczy wykonuje drobne naprawy instalacji budynkowych, prace naprawcze instalacji, wentylacji itp. Do jego zadań należy też dbanie o porządek na terenie nieruchomości i wokół niej. Pracownik gospodarczy musi umieć błyskawicznie reagować na różnorodne usterki, być dyspozycyjny i wszechstronny. Czasami do obowiązków pracownika gospodarczego może należeć także opieka nad terenami zielonymi, np. koszenie trawy, usuwanie liści czy innych odpadów. Wszystko zależy od potrzeb pracodawcy i charakteru danego stanowiska.

Jak zostać konserwatorem?

Wymagania stawiane przez pracodawców zależą od zakresu odpowiedzialności i charakteru stanowiska konserwatora. Często pracownik musi posiadać określone kwalifikacje zawodowe np. uprawnienia SEP, ukończone technikum czy szkołę branżową o profilu związanym z mechaniką, elektryką, elektroniką. Jeśli chodzi o konserwatorów budynków, ci nie zawsze muszą mieć konkretne wykształcenie techniczne, niemniej to jest mile widziane.

Konserwator, serwisant, monter – predyspozycje zawodowe

Kandydaci dopracy jako konserwator, serwisant czy monter powinni cechować się:

  • dokładnością,
  • umiejętnością rozwiązywania problemów technicznych,
  • zdolnością do pracy fizycznej,
  • rozwiniętymi umiejętnościami manualnymi, 
  • dobrą koordynacją wzrokowo-ruchową,
  • umiejętnością pracy pod presją czasu,
  • komunikatywnością i umiejętnością współpracy.

Ile zarabia konserwator?

Szukasz nowej pracy, która da Ci zadowalające zarobki? Praca konserwatora może być różnie opłacana, zależnie od poziomu odpowiedzialności i zakresu obowiązków, niemniej osoby sprawujące nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem układów i urządzeń przemysłowych albo specjaliści ds. konserwacji pracujący w centrach badawczych ze specjalistycznym sprzętem mogą liczyć na atrakcyjne wypłaty. Ile średnio zarabia konserwator? Zgodnie z Ogólnopolskim Badaniem Wynagrodzeń stawka rynkowa osoby na tym stanowisku wynosi od 3227 zł do 4434 zł brutto miesięcznie.

Najnowsze oferty pracy konserwator

Najnowsze oferty pracy dla konserwatorów są dostępne na Praca.pl. Możesz zaaplikować od razu na wybrane ogłoszenia, a także ustawić Job Alert dla zawodu konserwatora. Zwróć uwagę na różne kryteria selekcji ogłoszeń. Wskaż miejscowość lub region, preferowany typ umowy czy branżę.

Praca konserwator – najczęściej zadawane pytania:

  • Jakie są podstawowe  zadania konserwatora urządzeń i instalacji?

Konserwator urządzeń i instalacji dba o ich stan techniczny, wykonuje zaplanowane prace konserwacyjne, a także bieżące naprawy. Pracownik sprawdza funkcjonowanie wszystkich urządzeń, a także dokonuje niezbędnych remontów i napraw, samodzielnie lub z asystą innych specjalistów. Czasami do jego obowiązków należy też montaż nowych instalacji czy kalibrowanie urządzeń.

  • Czy żeby podjąć pracę jako konserwator muszę mieć specjalne kwalifikacje lub uprawnienia?

Wszystko zależy od charakteru stanowiska, niemniej często praca ta wymaga posiadania kwalifikacji technicznych i uprawnień, szczególnie gdy  dotyczy instalacji elektrycznych i konkretnych typów urządzeń. Od konserwatorów pracujących w terenie pracodawcy wymagają dodatkowo najczęściej prawa jazdy kat. B.