XXI Ogólnopolskie Targi Pracy już 25 kwietnia

2018-04-09

Najstarsze i zarazem największe targi pracy w województwie świętokrzyskim odbędą się już 25 kwietnia. Firmy i instytucje zainteresowane udziałem mogą zgłaszać swój akces do 18.04.2018 roku włącznie. W poprzednich, XX Ogólnopolskich Targach Pracy, udział wzięło ponad stu wystawców a ich stoiska odwiedziło przeszło dwa i pół tysiąca osób.

Tradycja organizacji targów pracy w Kielcach sięga 1994 roku, kiedy w stolicy województwa świętokrzyskiego zorganizowano pierwszą dużą giełdę. Cztery lata później impreza miała już rangę ogólnopolską, co podkreśliła zmiana nazwy. Dziś są to jedne z największych targów pracy w Polsce. Jak wynika z ocen zawartych w ankietach ewaluacyjnych wydarzenie cieszy się dobrą opinią wystawców i osób, które odwiedzają tę imprezę.

Targi pracy jak zwierciadło pokazują aktualną sytuację na rynku. O ile pod koniec pierwszej dekady XXI wieku większość osób przychodziło, by znaleźć pracę, o tyle w roku ubiegłym przeważająca część zapytanych, odpowiadała, że chce zmienić obecne zajęcie na lepsze. Oznacza to, że można tu liczyć na spotkanie specjalistów i fachowców, poszukujących nowych wyzwań.

Kieleckie targi nie są imprezą długą. Z doświadczeń organizatorów wynika, że osoby zainteresowane bezpośrednim spotkaniem z pracodawcami, najchętniej zjawiają się na początku. Dlatego też, oszczędzając czas wszystkich uczestników, ustalono godziny otwarcia hali targowej na od 11:00 do 14:30. Wstęp na targi jest wolny, a chcący mogą dojechać z centrum Kielc bezpłatną linią specjalną, oznaczoną jako: „XXI Targi Pracy”.

Impreza od lat ma charakter międzynarodowy. Gościli tu już wystawcy z Austrii, Finlandii, Holandii, Irlandii Północnej, Niemiec, Norwegii a nawet odległej Kanady. Uczestnicy co roku mogą wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach, między innymi poświęconym zasadom bezpiecznego wyjazdu do pracy w Europie. Podczas XXI Ogólnopolskich Targów Pracy odbędą się też zajęcia poświęcone trudnym pytaniom w rozmowach kwalifikacyjnych i sztuce motywacji.


Tragi pracy do dla firm doskonała okazja nie tylko do budowania marki pracodawcy i gromadzenia dokumentów aplikacyjnych (zgodnie z badaniami tylko 3% firm podejmuje decyzję o zatrudnieniu osób, które odwiedziły ich stoisko jeszcze podczas trwania targów, dla większości jest to jeden z elementów wieloetapowych procesów rekrutacyjnych). Mogą oni również zdobyć dużo pożytecznej wiedzy. Przede wszystkim dzięki rozmowom z potencjalnymi kandydatami, z których może wynikać na przykład, jak firma jest postrzegana, lub czy jej oferta przyciąga reprezentantów najbardziej pożądanej grupy docelowej. Na Ogólnopolskich Targach Pracy przedstawiciele wystawców mogą też wziąć udział w przydatnych prezentacjach, dotyczących na przykład zatrudniania osób niepełnosprawnych, budowania marki dobrego pracodawcy w social mediach, kluczowych elementów dokumentów aplikacyjnych, czy możliwości pozyskiwania środków na rozwój biznesu.

Firmy i instytucje zainteresowane udziałem w XXI Ogólnopolskich Targach Pracy mogą się zgłaszać jeszcze do 18 kwietnia 2018 roku. Szczegóły na stronie internetowej http://mup.kielce.pl/targi


Ogólnopolskie Targi Pracy współorganizują Miejski Urząd Pracy w Kielcach (jeden z najbardziej innowacyjnych urzędów pracy w Polsce, m.in. siedmiokrotny laureat akcji Ogólnopolski Tydzień Kariery, urząd otrzymał też perłę biznesu w programie projakościowym QI International) i wicelider rynku wystawienniczego w Europie środkowej i wschodniej – Targi Kielce S.A. (organizator m.in. tak prestiżowych i znanych imprez jak Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego). Patronat honorowy nad XXI Ogólnopolskimi Targami Pracy objęła Elżbieta Rafalska Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


Przeczytaj także: