Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Podkarpackie
Analityk / Specjalista ds. rachunkowości zarządczej

Przedsiębiorstwo Produkcji Mebli JAFRA Bieniek Franciszek
podkarpackie
praca stacjonarna
5052 dni temu

Ogłoszenie numer: 104392, z dnia 2010-07-19

Poszukujemy osoby, która obejmie nowotworzące się stanowisko:

Miejsce pracy: podkarpackie

Opis stanowiska

  • Utworzenie zasad rachunkowości zarządczej obejmującej całą firmę,
  • Opracowanie wzorów funkcjonowania, raportów, budżetów, planów strategicznych wg zasad rachunkowości zarządczej,
  • Zarządzanie procesami tworzenia budżetów oraz zarządzanie budżetowaniem,
  • Przygotowywanie prognoz finansowych,
  • Projektowanie długoterminowych planów rozwoju firmy, przestrzeganie mechanizmu zwrotów kapitału z inwestycji,
  • Opiniowanie wniosków zakupów inwestycyjnych spółki,
  • Prowadzenie rachunkowości zarządczej organizowanie i nadzór nad funkcjonowaniem systemu bieżącej obserwacji działań gospodarczych firmy,
  • Przygotowywanie szczegółowych analiz i raportów zbiorczych dotyczących firmy,
  • Bieżąca analiza sytuacji ekonomicznej finansowej wraz z określeniem stopnia realizacji planów kwartalnych i rocznych (budżetu) oraz przygotowywanie okresowych informacji,
  • Bieżące śledzenie, wykrywanie i sygnalizowanie zagrożeń oraz odstępstw od zatwierdzonych planów działalności gospodarczej oraz budżetu,
  • Współudział przy opracowaniu analizy rocznej oraz ocena wskaźnikowa przychodów i kosztów,
  • Współudział w opracowaniu planu kosztów- budżetowania,
  • Sporządzanie analiz przekrojowych,
  • Sporządzanie obowiązujących sprawozdań oraz przygotowywanie materiałów dla Zarządu

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe, specjalizacja w zakresie: Rachunkowość zarządcza finansów przedsiębiorstw produkcyjnych, budżetowanie,
  • Doświadczenie w komórkach planowania i analiz w przedsiębiorstwach produkcyjnych (2-3 lata),
  • Biegła obsługa MS Office, szczególnie biegła znajomość Excel,
  • Mile widziana znajomość języka angielskiego lub niemieckiego,
  • Wysokie zdolnści analityczne,
  • Dokładność, sumienność, dobra organizacja pracy oraz samodzielnośś w działaniu.

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • Pracę w firmie o gruntownej pozycji na rynku,
  • Motywujący system wynagrodzeń,
  • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.