Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty

Praca Rzeszów Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 121

Praca w Rzeszowie

Rzeszów to najprężniej rozwijające się miasto w Polsce, stolica województwa podkarpackiego, największy ośrodek akademicki w regionie oraz najsłynniejszy Klaster Lotniczy w kraju.

Na rozwój Rzeszowa bezpośredni wpływ ma stale rozwijające się środowisko akademickie. Studenci stanowią przedsiębiorczą część społeczności lokalnej i przyczyniają się do zmian na rynku pracy w Rzeszowie.

W Rzeszowie pojawia się coraz więcej przedsięwzięć startupowych, które mają bezpośredni wpływ na rozwój struktury zatrudnienia i przedsiębiorczości. Jednak miasto to przede wszystkim liczący się w skali kraju i regionie ośrodek przemysłowy. Wiodącą gałęzią przemysłu rzeszowskiego jest bez wątpienia przemysł lotniczy. Tuż za nim plasuje się równie duży ośrodek farmaceutyczny oraz zagłębie IT.

Na terenie Rzeszowa i w jego obrębie działają Specjalne Strefy Ekonomiczne, gdzie występuje zapotrzebowanie zarówno na pracowników fizycznych oraz umysłowych. W dużych zagłębiach przemysłowych pracę w Rzeszowie najłatwiej znaleźć fachowcom, inżynierom i specjalistom.

Na gospodarkę miasta ma także ogromny wpływ branża handlowa. W Rzeszowie funkcjonują obok siebie zarówno niewielkie sklepy spożywcze, wielobranżowe, jak i specjalistyczne, a także wielkopowierzchniowe hiper i super markety oraz galerie handlowe.

Rzeszów, choć nie jest popularnym ośrodkiem turystycznym, to pełen jest zabytkowych i urokliwych miejsc. Powoli przyciąga turystów lokalnych i zza wschodniej granicy. Baza hotelowa i gastronomiczna stanowi mocno rozbudowany rynek pracy dla studentów, rzemieślników, fachowców oraz specjalistów.

Podkarpacka stolica kojarzona jest głównie z lotnictwem. Jednak powoli do tej branży dołączają kolejne. Wyróżnić należy te, dzięki którym w najbliższym czasie zatrudnienie w Rzeszowie znajdzie wielu mieszkańców. Główne rozwojowe gałęzie rzeszowskiej gospodarki to nowe technologie, energetyka, telekomunikacja, media, administracja publiczna, rolnictwo, bankowość.