Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty

Praca Rzeszów Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 346

Praca w Rzeszowie

Rzeszów to stolica województwa podkarpackiego, największe miasto południowo-wschodniej Polski, znaczący ośrodek akademicki w regionie oraz najsłynniejszy klaster lotniczy w kraju. Miasto stale się rozwija, przyciąga duże firmy, także z zagranicznym kapitałem. Ważnymi atutami Rzeszowa są jego położenie na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód Europy, międzynarodowy port lotniczy, obsługujący także loty Cargo, dobra infrastruktura drogowa oraz rozległe tereny inwestycyjne.

Do 2005 r. Rzeszów był najmniejszym miastem wojewódzkim w Polsce. Jego powierzchnia wynosiła 54 kilometry kwadratowe, a liczba mieszkańców – 154 000. Rozszerzenie granic miasta o sąsiednie sołectwa przyniósł wielowymiarowe korzyści. Władze inwestowały w nowe osiedla, poprawiając jakość życia ich mieszkańców, mogły powstać tereny pod inwestycje. Miasto rozrosło się do 126 kilometrów kwadratowych, wzrosła też w Rzeszowie liczba mieszkańców – również za sprawą dodatniego przyrostu naturalnego – do 196 200 w 2019 r. W ciągu roku przybyło aż 2,4% zamieszkałych i jest to procentowo najlepszy wynik w skali kraju.

Zgodnie z badaniami ankietowymi, w Rzeszowie po prostu dobrze się żyje. Pozytywne nastroje mieszkańców wynikają m.in. z tego, że miasto wciąż się rozwija, powstają miejsca pracy, rozbudowuje się infrastrukturę komunikacyjną, dba o edukację, sferę kulturalną i sport.

Miasto jest także przyjazne inwestorom, wspiera lokalny biznes. Działa tu ponad 27 tys. firm. W Rzeszowie stale przybywa przedsięwzięć startupowych, które mają bezpośredni wpływ na rozwój przedsiębiorczości i struktury zatrudnienia. Jednak miasto to przede wszystkim liczący się w skali kraju i regionie ośrodek przemysłowy. Wiodącą gałęzią gospodarki jest bez wątpienia przemysł lotniczy. Tuż za nim plasują się równie duży ośrodek farmaceutyczny, zagłębie IT, sektor chemiczny, budownictwo, branże spożywcza i automotive. Ponadto do rozwojowych dziedzin zaliczają się nowoczesne usługi dla biznesu i odnawialne źródła energii. Na gospodarkę miasta ogromny wpływ ma także branża handlowa. W Rzeszowie funkcjonują obok siebie zarówno niewielkie sklepy spożywcze, wielobranżowe, jak i specjalistyczne, a także wielkopowierzchniowe hiper i supermarkety oraz galerie handlowe. Zapotrzebowanie na pracę jest więc spore i dotyczy wielu zróżnicowanych specjalizacji.

Innowacyjne inwestycje wspiera działający od 2006 r. Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny (z trzema strefami inwestycyjnymi), wraz z Inkubatorem Technologicznym, skoncentrowanym na najmniejszych podmiotach gospodarczych oraz Preinkubatorem Akademickim.

Na rozwój Rzeszowa bezpośredni wpływ ma środowisko akademickie. Studenci stanowią przedsiębiorczą część społeczności lokalnej i przyczyniają się do zmian na rynku pracy w Rzeszowie. W mieście działa siedem uczelni wyższych, w tym dwie publiczne (Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska – na której można studiować m.in. lotnictwo i kosmonautykę), a także dwa Instytuty Naukowo-Badawcze: Instytut Ochrony Roślin i rzeszowski oddział Polskiej Agencji Kosmicznej.

Rzeszów, choć nie zalicza się do popularnych ośrodków turystycznych, to pełen jest zabytkowych i urokliwych miejsc. Powoli przyciąga turystów, głównie lokalnych i zza wschodniej granicy. Hotelarstwo i gastronomia to branże generujące wiele miejsc pracy w Rzeszowie dla studentów, rzemieślników i fachowców.

Bezrobocie w całym województwie podkarpackim w styczniu 2020 r. wyniosło 8,3%, natomiast w samym Rzeszowie 4,9%. Urząd pracy prowadzi działania mające przeciwdziałać bezrobociu, aktywizować zawodowo mieszkańców.

Jak można tu spędzić czas wolny? Przede wszystkim obligatoryjnym punktem każdej wycieczki powinien być spacer po starym mieście z okazałym rynkiem i XVI-wiecznym ratuszem. Warto też przejść się oryginalną, okrągłą kładką nad al. Piłsudskiego, zobaczyć zamek w Rzeszowie (z którego do dziś zachowała się część fosy, wieża i wieżyczki bastionów), letni pałac Lubomirskich, wille secesyjne, Kościół Farny, synagogę i oczywiście Pomnik Czynu Rewolucyjnego.

Stolica Podkarpacia to także dobra destynacja na rodzinne weekendowe wyjazdy. Atrakcje w Rzeszowie dla dzieci są liczne i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Na starszych i młodszych czekają pokaz multimedialnej fontanny, duże miejskie kąpielisko, Ścieżka Przyrodnicza im. Władysława Szafera, rezerwat przyrody Lisia Góra nad Zbiornikiem Rzeszowskim, a także podziemna trasa turystyczna – złożona z 40 pomieszczeń na trzech kondygnacjach.

Podsumowując, Rzeszów = praca – dla osób z różnym wykształceniem i doświadczeniem, dla pracowników fizycznych, studentów i specjalistów. Rzeszów = atrakcje – ciekawie spędzą tu czas i rodziny z dziećmi, i single, przyjezdni oraz mieszkańcy, amatorzy aktywnego spędzania czasu czy leniwych popołudni na świeżym powietrzu. Rzeszów = galerie handlowe, dobra komunikacja miejska, zadbane osiedla mieszkalne, bogata oferta edukacyjna, kulturalna i sportowa. Warto samemu sprawdzić, co ma do zaoferowania stolica Podkarpacia.