Praca RZESZÓW Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 275
 • PolecamyPolecamy
  Oferta tygodnia
  6 dni
 • Programista .NET Asseco Data Systems S.A.
  Rzeszów, Przemyśl, Stalowa Wola, Mielec, Tarnobrzeg, Krosno, Dębica, Jarosław, Sanok, Jasło, Łańcut, Przeworsk, Ropczyce, Nisko, Leżajsk, Lubaczów, Nowa Dęba, Ustrzyki Dolne, Kolbuszowa, Strzyżów, Brzozów, Sędziszów Małopolski, Jedlicze, Lesko
  Oferta tygodnia
  16 godz.

Praca w Rzeszowie

Rzeszów to najprężniej rozwijające się miasto w Polsce, stolica województwa podkarpackiego, największy ośrodek akademicki w regionie oraz najsłynniejszy Klaster Lotniczy w kraju.

Na rozwój Rzeszowa bezpośredni wpływ ma stale rozwijające się środowisko akademickie. Studenci stanowią przedsiębiorczą część społeczności lokalnej i przyczyniają się do zmian na rynku pracy w Rzeszowie.

W Rzeszowie pojawia się coraz więcej przedsięwzięć startupowych, które mają bezpośredni wpływ na rozwój struktury zatrudnienia i przedsiębiorczości. Jednak miasto to przede wszystkim liczący się w skali kraju i regionie ośrodek przemysłowy. Wiodącą gałęzią przemysłu rzeszowskiego jest bez wątpienia przemysł lotniczy. Tuż za nim plasuje się równie duży ośrodek farmaceutyczny oraz zagłębie IT.

Na terenie Rzeszowa i w jego obrębie działają Specjalne Strefy Ekonomiczne, gdzie występuje zapotrzebowanie zarówno na pracowników fizycznych oraz umysłowych. W dużych zagłębiach przemysłowych pracę w Rzeszowie najłatwiej znaleźć fachowcom, inżynierom i specjalistom.

Na gospodarkę miasta ma także ogromny wpływ branża handlowa. W Rzeszowie funkcjonują obok siebie zarówno niewielkie sklepy spożywcze, wielobranżowe, jak i specjalistyczne, a także wielkopowierzchniowe hiper i super markety oraz galerie handlowe.

Rzeszów, choć nie jest popularnym ośrodkiem turystycznym, to pełen jest zabytkowych i urokliwych miejsc. Powoli przyciąga turystów lokalnych i zza wschodniej granicy. Baza hotelowa i gastronomiczna stanowi mocno rozbudowany rynek pracy dla studentów, rzemieślników, fachowców oraz specjalistów.

Podkarpacka stolica kojarzona jest głównie z lotnictwem. Jednak powoli do tej branży dołączają kolejne. Wyróżnić należy te, dzięki którym w najbliższym czasie zatrudnienie w Rzeszowie znajdzie wielu mieszkańców. Główne rozwojowe gałęzie rzeszowskiej gospodarki to nowe technologie, energetyka, telekomunikacja, media, administracja publiczna, rolnictwo, bankowość.