Sytuacja na rynku pracy

2018-09-13

Dzięki staraniom i doskonałej współpracy całego zespołu  od 14 lat pomaga nam znaleźć wymarzone zatrudnienie, dostosowuje się do zmieniających trendów panujących na rynku pracy i nowych zawodów oraz do coraz  wyższych wymagań związanych z użytkowaniem stron.  Wszystkie te działania mają na celu przedstawić interesujące oferty pracy w wygodny dla użytkownika sposób. Poznajcie portal ogłoszeń o pracę – Praca.pl. 

 

Od ilu lat portal Praca.pl pomaga użytkownikom w szukaniu pracy ?

Nasz portal funkcjonuje na rynku usług rekrutacyjnych od 2004 roku.

Jakie usługi świadczył portal na początku swojego istnienia ? Czy został stworzony pod kątem zamieszczania ofert pracy ?

Praca.pl od początku swojego istnienia jest serwisem z ogłoszeniami o pracę.

Jakie nowe funkcje wdrażał portal na przełomie ostatnich kilku lat, dostosowując się do trendów związanych z poszukiwaniem pracy i pracowników ?

Na co dzień analizujemy zachowania naszych użytkowników i obserwujemy trendy związane z poszukiwaniem pracy i pracowników. Zauważamy, że coraz częściej i chętniej uczestnicy rynku pracy korzystają z urządzeń mobilnych – dostosowaliśmy więc nasz portal, tak aby można było wygodnie przeglądać oferty i aplikować również z poziomu smartfona i tabletu. Oczywiście mamy również aplikację mobilną.
Staramy się doradzać kandydatom, pełnimy rolę eksperta na rynku pracy. W sekcji kariera i rozwój publikujemy artykuły, które ułatwiają kandydatom poruszanie się po rynku pracy, podpowiadamy jak skutecznie przejść przez proces rekrutacji, komentujemy sytuację na rynku pracy.
Dbamy też o funkcjonalność naszego serwisu. Pracujemy nad działaniem wyszukiwarki, dbając o to, by dostarczała precyzyjnych i trafnych wyników, doskonalimy komunikację z kandydatami, podpowiadając dopasowane do ich profilu zawodowego oferty pracy.
Zachęcamy również do tworzenia własnego profilu zawodowego (profilu kandydata), który ułatwia aplikowanie (można z niego wygenerować CV lub aplikować samym profilem – mamy taką funkcję).
Zapewniamy oczywiście możliwość logowania się do profilu kandydata za pomocą mediów społecznościowych – to funkcjonalność doceniana szczególnie przez osoby młodsze.
Dodatkowym narzędziem, działającym od niedawna, jest kalkulator wynagrodzeń, który w szybki i prosty sposób pozwala obliczyć wynagrodzenia brutto/netto.

 

Zapraszamy do przeczytania całego wywiadu: tutaj 

Przeczytaj także: