Najnowsze oferty pracy

  • Regular Backend Developer

    Asseco Data Systems S.A.   Szczecin, ul. Królowej Korony Polskiej 21    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat
    22 godz.
    Zadania: Rozwijanie webowej aplikacji podpisu elektronicznego oraz obiegu dokumentów w obszarze Usług Bezpieczeństwa i Zaufania (oprogramowanie SaaS o wysokich parametrach SLA) w języku Java.
Zobacz więcej ofert pracy

Back-end developer

Nigel Frank International
lubelskie, Lublin
praca stacjonarna
1887 dni temu

The Global Leader in Microsoft Recruitment

Established in 2006 in Newcastle UK, Nigel Frank International has rapidly grown into the global leader in Microsoft recruitment. With additional offices in London, Berlin, New York, San Francisco, Dallas, Melbourne and Singapore, we offer our Microsoft Partner and End User clients unparalleled access to the widest range of high calibre candidates.

Miejsce pracy: Lublin
Nr ref.: 07.01.2019

Requirements:

  • Great C# skills
  • Work experience with ASP.NET MVC 4/5, Web API 2, Entity Framework, MS SQL Server, Visual
  • Studio 2013+
  • Work experience with delivering and maintaining production software
  • Work experience with programming and deploying software using Microsoft Azure platform
  • Awareness of good conventions and clean code practices
  • Great time management and organizational skills
  • Good command of English, allowing you to easily communicate with our clients
  • Knowledge of Agile development methodologies (preferably Scrum)
  • Experience with programming .NET Core RESTful services
  • Active participation in tech community

Offer:

  • Attractive salary
  • Working for one of the biggest companies
  • Work with great team  andatmosphere
  • Professional development
  • Rich benefit package