Praca Biała Podlaska

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 548

 • Stolarz meblowy / Stolarz jachtowy

  BRASCO Sp. j.   lubelskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.
 • Elektryk okrętowy / Elektryk jachtowy

  BRASCO Sp. j.   lubelskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.

Praca w Białej Podlaskiej

Biała Podlaska – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Biała Podlaska to duże miasto wschodniej Polski, leżące w województwie lubelskim, na pograniczu Niziny Południowopodlaskiej i Polesia Zachodniego. Miejscowość ma ciekawym herb, na którym widnieje stojący na smoku Michał Archanioł, trzymający w prawej ręce miecz, a w lewej wagę. Biała Podlaska jest drugim co do wielkości miastem w województwie, a pod względem liczby mieszkańców – czwartym (56,9 tys.). Ze względu na położenie w bliskiej odległości od przejść granicznych z Białorusią (przejście graniczne Kukuryki-Kozłowicze oraz przejście graniczne Terespol-Brześć) odgrywa znaczącą rolę w kontaktach ze wschodnimi sąsiadami. Miasto z białoruską granicą dzieli zaledwie pół godziny drogi autem – około 36 km.

Okolica sukcesywnie się rozwija. W budowie jest autostrada A2 na linii Warszawa – Kukuryki, która połączy się z drogą ekspresową S19, a więc trasą Via Carpatia – łączącą północ i południe Europy. M.in. dzięki rozbudowanej i zadbanej infrastrukturze, nowoczesnej sieci dróg ten region coraz częściej uznawany jest za atrakcyjny inwestycyjnie.

W Białej Podlaskiej i okolicach przyjezdni mogą korzystać z rozbudowanej bazy noclegowo-hotelowej, pensjonatów i licznych obiektów agroturystycznych z ciekawą ofertą. Do zwiedzania jest wiele: muzeum w Białej Podlaskiej poświęcone południowemu Podlasiu – z największą w Polsce kolekcją ikon – działające w Pałacu Radziwiłłów, XVII-wieczny Zespół pałacowo-parkowy Radziwiłłów, zabytkowe Kościoły: św. Anny (dawniej zbór ariański), kościół pw. Narodzenia NMP i św. Antoniego. Warto zobaczyć także cerkiew w Białej Podlaskiej.

Na turystów czekają również piękne kamieniczki z końca XIX w. przy Placu Wolności i wzdłuż innych uliczek miasta. Biała Podlaska i okolice są również atrakcyjnym miejscem odpoczynku dla osób, które szukają kontaktu z przyrodą, chcą się wyciszyć i zrelaksować bądź aktywnie spędzić czas wśród zieleni drzew, np. w Lesie Markowszczyzna czy na terenach nieopodal trzech przepływających przez miasto rzek (Krzny – lewego dopływu Bugu, Klukówki oraz Rudki). Do popularnych aktywności należą jazda na rowerze i spływy kajakowe. Lokacjami do wyboru na odpoczynek są także parki: Park Zofii Las, zajmujący 3,5 ha w południowej części miasta, a także Park Radziwiłłowski rewitalizowany w 2013 r. Odnowiono alejki, fontannę i stary zamkowy dziedziniec, zadbano o krzewy i zieleń. Leżący w samym centrum miasta obiekt jest też miejscem licznych miejskich wydarzeń kulturalnych. To tutaj odbywają się coroczne Dni Miasta Biała Podlaska, atrakcje dla dzieci i młodzieży, jarmarki oraz pikniki.

Rynek pracy, oferty pracy – Biała Podlaska

Przed laty w Białej Podlaskiej działała Podlaska Wytwórnia Samolotów (PWS) i znany zakład chemiczny, wytwarzający m.in. mydła i pomady, produkowano specjalistyczne maszyny dla różnych branż przemysłu na polski i zagraniczny rynek. Rozwijało się także włókiennictwo. Na jakie gałęzie stawia się w tym regionie obecnie? Głównie na przemysł lekki, odzieżowy, budownictwo, handel, naprawy i transport. Na lokalnym rynku dominują mikroprzedsiębiorstwa. Początkujący przedsiębiorcy mogą uzyskać pomoc doradczą, szkoleniową i finansową m.in. w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości bądź w Powiatowym Urzędzie Pracy. Powiat bialski to także rolnictwo. Uprawia się tu przede wszystkim zboża i ziemniaki, ale także inne warzywa i owoce w licznych sadach. W związku z tym prężnie działa przetwórstwo rolno-spożywcze. Z kolei ze względu na bogactwo krajobrazu i liczne zabytki coraz więcej przedsiębiorców stawia na turystykę.

Jak wygląda lokalny rynek pracy? W lutym 2020 r. stopa bezrobocia rejestrowanego w Białej Podlaskiej wynosiła 10%. W analogicznym okresie krajowa stopa to 5,5%. Rozbieżność jest zatem znaczna. Niemniej, praca w Białej Podlaskiej i okolicach, także od zaraz, czeka na osoby z zawodowym i technicznym wykształceniem, ale nie tylko.

Zgodnie z badaniem specjalistów rynku pracy Barometr Zawodów w 2020 r. na lokalnym rynku pracy prognozuje się deficyt zawodów m.in. w branży spożywczej i gastronomicznej – brakuje cukierników, kelnerów i barmanów, pracowników przetwórstwa spożywczego, szefów kuchni; usług opieki zdrowotnej – fizjoterapeutów i masażystów, pielęgniarek i położnych; w handlu – magazynierów, sprzedawców i kasjerów; budowlance – kamieniarzy, operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych, spawaczy i ślusarzy; w transporcie – kierowców samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, zaopatrzeniowców, mechaników pojazdów samochodowych, spedytorów i logistyków. Ponadto oferty pracy w Białej Podlaskiej znajdą też specjaliści elektroniki, automatyki i robotyki, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, a także krawcy i pracownicy produkcji odzieży.

Nadwyżkowych zawodów w prognozie wskazano natomiast 17. Wśród tychże profesji znaleźli się: ekonomiści, farmaceuci, filolodzy i tłumacze, filozofowie, historycy, politolodzy i kulturoznawcy, geodeci i kartografowie, kosmetyczki, operatorzy maszyn włókienniczych, pracownicy administracyjni i biurowi, sekretarki i asystenci, socjolodzy, technicy informatycy oraz technicy mechanicy.

PUP Biała Podlaska:

Adres: ul. Brzeska 101, 21-500 Biała Podlaska
E-mail: pupbp@pupbialapodlaska.pl
Telefon: +48 83 341-65-00

Szukaj pracy w mieście