Zobacz więcej ofert pracy

Ceramik / Technolog

RADPOL S.A.
dolnośląskie, Ciechów k/Wrocławia
praca stacjonarna
1521 dni temu

 W związku z dynamicznym rozwojem Firmy poszukujemy kandydatów do pracy

w Dziale Rozwoju i Technologii, w Zakładzie Elektroporcelana

Miejsce pracy: Ciechów k/Wrocławia
Główny cel stanowiska:

Realizacja prac mających na celu rozwój produktowy zakładu oraz optymalizacja
i nadzorowanie procesów technologicznych zakładu

Podstawowe zadania i obowiązki:
  • aktywne inicjowanie oraz późniejsze wdrażanie nowych możliwości produktowych dla zakładu,
  • przygotowywanie dokumentacji konstrukcyjnej oraz materiałowej dla wdrażanych produktów,
  • przygotowywanie dokumentacji konstrukcyjnej oraz materiałowej dla już oferowanych produktów w celu uzyskiwania coraz lepszych ich parametrów,
  • opracowywanie standardów i wymagań dotyczących jakości wyrobów oraz wprowadzanie ich w życie w zakładzie,
  • określanie norm zużycia materiałów, energii elektrycznej i innych komponentów istotnych w procesie produkcji,
  • kierowanie procesem produkcji,
  • nadzór nad bezpieczeństwem i prawidłowością procesu produkcji,
  • wdrażanie rozwiązań w sytuacjach awaryjnych,
  • dbałość o ciągły rozwój technologiczny produkcji oraz nadzorowanie wdrażanych zmian i odpowiedzialność za efekty tych wdrożeń,
  • doradztwo i przeprowadzanie konsultacji we wdrażaniu nowych technologii,
  • wsparcie dla zespołów sprzedażowych w procesach definiowania produktów mających spełnić specyficzne oczekiwania klientów,
  • współpraca z pozostałymi działami firmy.
Wymagania oczekiwane:
  • wykształcenie wyższe ceramiczne,
  • mile widziane doświadczenie w branży elektroceramicznej,
  • wiedza z zakresu produkcji mas kwarcowych, wysokoglinkowych C120, C130,
  • znajomość tworzyw ceramicznych takich jak jak kordieryt, steatyt, tlenek cyrkonu, inne nie wymienione plus zastosowania,
  • umiejętność modyfikowania masy ceramicznej przy zastosowaniu różnego typu surowców gliny, tlenek glinu, skaleń, kaoliny, dodatki do masy, plastyfikatory,
  • mile widziana znajomość procesu technologicznego od momentu przygotowania masy do momentu zakończenia wypału w piecu tunelowym,
  • kreatywność i pomysłowość,
  • wysoka kultura osobista, łatwość nawiązywania kontaktów oraz umiejętność pracy w zespole,
  • mile widziane zdolności zarządzania ludźmi oraz doświadczenie w tym obszarze,
  • orientacja na realizację celu, rzetelność i terminowość w realizacji zadań,
  • dyspozycyjność oraz umiejętność samodzielnej organizacji pracy,
  • znajomości obsługi komputera – pakiet MS Office.
Oferujemy:
  • prężnie rozwijające się środowisko pracy, w którym można realizować nowe pomysły, idee wykorzystując swoje doświadczenia,
  • stabilne zatrudnienie i systematyczny rozwój,
  • wynagrodzenie adekwatne do kompetencji i doświadczenia, niezbędne narzędzia pracy.