Praca Legnica

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 311

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  11 godz.
 • Monter rusztowań

  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  11 godz.

Praca w Legnicy

Legnica – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Legnica to malownicze miasto położone na Dolnym Śląsku. Jest trzecią co do wielości miejscowością w województwie (większe są tylko Wrocław i Wałbrzych) – jej powierzchnia wynosi 56,29 km². Z kolei liczba mieszkańców Legnicy to około 99,5 tys. osób. Stopa bezrobocia w mieście Legnica wynosi 4,5%, a w powiecie 9,4% (2020 r.). Jest to miejscowość, która przyciąga zarówno osoby szukające pracy, jak i turystów.

Dlaczego warto postawić na to miasto? Mieszkania w Legnicy są tańsze niż np. we Wrocławiu, a poziom życia w niczym nie ustępuje temu w większych miejscowościach. Młodzi ludzie mogą kształcić się w nowoczesnych szkołach i na uczelniach wyższych – w tym w filii Politechniki Wrocławskiej i w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Do wyboru są zarówno szkoły państwowe, jak i prywatne, a także szkoły artystyczne. W mieście rozwijana jest również pozaszkolna działalność edukacyjna, np. konkursy i imprezy dla dzieci w różnym wieku. Na uwagę zasługują imprezy kulturalne, jakie odbywają się w mieście. Mają związek między innymi z działalnością okolicznych artystów. W Legnicy działa kilka zespołów pieśni i tańca oraz chórów. Zespoły i solowi wykonawcy odwiedzają miejscowość podczas festiwali i wydarzeń teatralnych, muzycznych, filmowych.

Wizytówkę miasta stanowi zamek w Legnicy. Ta piastowska budowla jest zarazem pierwszą murowaną warownią i jednym z najstarszych zamków w naszym kraju. Już w czasach średniowiecza skutecznie broniła mieszkańców przed najazdem Mongołów, w kolejnych wiekach była wielokrotnie przebudowywana i odbudowywana po licznych pożarach. Dziś, razem z Bramą Głogowską, stanowi gratkę dla wielbicieli historii i architektury. Zamek obecnie jest wykorzystywany jako siedziba szkół.

W mieście turyści znajdą jednak znacznie więcej interesujących obiektów. Do najważniejszych zabytków należą kościoły w Legnicy, przede wszystkim Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Mauzoleum Piastów Śląskich oraz ewangelicki Kościół Marii Panny. Wszystkie budowle pochodzą ze średniowiecza i znajdują się w obrębie starego miasta. Zwiedzając Legnicę, warto pospacerować po rynku, zwrócić uwagę na Kamienice Śledziowe, Stary Ratusz czy Dom Pod Przepiórczym Koszem. Zainteresowani turystyką industrialną koniecznie powinni odwiedzić także Akademię Rycerską, należącą do Muzeum Miedzi.

Jednak czas wolny w Legnicy spędzać można nie tylko na zwiedzaniu zabytków. Znajdują się tu liczne restauracje, knajpki, bary i kawiarnie z kuchnią europejską i orientalną. Na najmłodszych czekają parki rozrywki, dla nieco starszych są również kina i teatry. Warto sprawdzać oferty takich instytucji jak Legnickie Centrum Kultury czy Młodzieżowe Centrum Kultury. Sporo możliwości mają również wielbiciele sportu i rekreacji. W pobliżu miasta znajdują się wyjątkowo urokliwe tereny zielone: Park Krajobrazowy Chełmy, Park Krajobrazowy Doliny Bobru i Przemkowski Park Krajobrazowy, w których można uprawiać trekking i podglądać dziką przyrodę. To dobre tereny do uprawiania kolarstwa. W okolicy Legnicy odbywa się co roku wieloetapowy wyścig kolarski Szlakiem Grodów Piastowskich. Jenak aktywnie spędzać czas warto też w samym mieście. Znajdują się tu stadiony, boiska, kryte pływalnie, kluby fitness, a także kręgielnia, skatepark i ścianka wspinaczkowa.

Miasto leży w pobliżu takich miejscowości, jak Lubin, Wrocław, Świdnica, Wałbrzych, Jawor, Jelenia Góra czy Bolesławiec. Do Legnicy można dojechać autostradą A4, drogą ekspresową S3, drogą krajową nr 94 i wojewódzkimi nr 323 i 364. Przez miasto przebiegają również linie kolejowe. Pociągi realizują trasy zarówno krajowe, jak i lokalne. Od portu lotniczego we Wrocławiu Legnicę dzieli niespełna 60 km.

Rynek pracy, oferty pracy – Legnica

Bardzo dobra komunikacja z regionem jest atutem ważnym zarówno dla inwestorów, jak i osób szukających pracy w Legnicy i okolicach. Rozwijane są tu przemysł (w tym w szczególności branża metalurgiczna, budowlana, technologiczna, motoryzacyjna), a także handel, usługi i pozostała działalność gospodarcza. Inwestorzy mogą liczyć na udogodnienia w ramach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obejmującej łącznie 1200 ha. Przedsiębiorcy mają do dyspozycji tereny zbrojone, budynki przystosowane do rozwoju biznesu, a także doradztwo finansowe czy szkolenia branżowe.

W Legnicy praca czeka zarówno na pracowników etatowych, jak i osoby szukające dorywczego zatrudnienia. Największe zapotrzebowanie na wyspecjalizowaną kadrę obserwuje się w przedsiębiorstwach budowlanych, produkcyjnych i motoryzacyjnych. Szansę na pracę w Legnicy od zaraz mają przede wszystkim monterzy instalacji budowlanych, robotnicy, operatorzy obrabiarek skrawających, magazynierzy, a także kierowcy ciężarówek. Niemniej brakuje również nauczycieli zawodów, kierowników produkcji, księgowych czy psychoterapeutów.

Praca w Legnicy dla studenta jest dostępna przede wszystkim w firmach związanych z turystyką i gastronomią, jak restauracje, kawiarnie i obiekty turystyczne. Notuje się zapotrzebowanie na kelnerów, barmanów, sprzątaczy, pokojowych, kucharzy. Inną opcją pracy wakacyjnej w Legnicy dla młodych ludzi jest zatrudnienie się przy obsłudze sklepów internetowych lub jako dostawca.

PUP Legnica:

Adres: ul. Gen. Władysława Andersa 2, 59-220 Legnica
E-mail: puplegnica@puplegnica.pl
Telefon: 76 722-52-10