Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Dyrektor placówki opiekuńczo - wychowawczej

Stowarzyszenie SIEMACHA

Odporyszów k. Tarnowa

6 dni temu

Dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej typu socjalizacyjnego SIEMACHA Spot 24/7
Miejsce pracy: Odporyszów k. Tarnowa
Opis stanowiska
  • kierowanie placówką opiekuńczo-wychowawczą typu socjalizacyjnego zgodnie z przepisami o pieczy zastępczej oraz reprezentowanie jej na zewnątrz
  • organizowanie i nadzorowanie prawidłowego funkcjonowania placówki w sposób zapewniający właściwy zakres usług w oparciu o indywidualne potrzeby wychowanków zgodnie z obowiązującymi standardami
  • sporządzanie projektu planów potrzeb finansowych i realizacja ustalonych dla placówki planów finansowych, z zachowaniem zasady konkurencyjności
  • prawidłowe realizowanie budżetu placówki, gospodarowanie środkami finansowymi oraz przekazywanie podmiotowi prowadzącemu informacji na temat sytuacji finansowej i bieżącej placówki
  • wykonywanie czynności z zakresu prawa pracy i zarządzanie personelem (w tym nadzór nad przestrzeganiem dyscypliny pracy i przepisów prawa pracy przez pracowników merytorycznych i obsługi, a także nadzór nad należytym i terminowym załatwianiem spraw przez podległych pracowników placówki oraz nad prowadzeniem dokumentacji zgodnie z obowiązującymi przepisami i innymi zaleceniami)
  • współpraca w zakresie wykonywanych zadań m.in. z sądem, ośrodkiem pomocy społecznej, rodziną, koordynatorem i organizatorem pieczy zastępczej, szkołą itd.
  • realizacja innych zadań określonych w statucie i regulaminie organizacyjnym placówki
  • bieżąca analiza polityki finansowej i kadrowej placówki oraz nadzór nad wydatkowaniem środków finansowych zgodnie z zawartymi zobowiązaniami dotyczącymi realizacji zadania.
Opis kandydata

Placówką opiekuńczo- wychowawczą typu socjalizacyjnego kieruje dyrektor – może to być osoba, która spełni następujące wymagania:

  • posiada obywatelstwo polskie oraz posiada pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z pełni praw publicznych
  • posiada tytuł zawodowy magistra lub tytuł równoważny:- na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, nauki o rodzinie lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą, albo na dowolnym kierunku, uzupełnionym studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie lub resocjalizacji
  • posiada co najmniej 3-letni staż pracy w instytucji zajmującej się pracą z dziećmi lub rodziną albo udokumentowane doświadczenie pracy z dziećmi lub rodziną
  • nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona
  • wypełnia obowiązek alimentacyjny – w przypadku, gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu egzekucyjnego
  • nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • jest zdolna do kierowania placówką opiekuńczo-wychowawczą, co zostało potwierdzone zaświadczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań do pełnienia tej funkcji
  • posiada bardzo dobrą znajomość przepisów, w szczególności w zakresie ustawy o wpieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, rozporządzenia w sprawie instytucjonalnej pieczy zastępczej, ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
  • posiada umiejętności w zakresie zarządzania personelem, planowania i organizacji pracy oraz delegowania obowiązków.
Dodatkowo preferowane:
  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.
  • dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą, otwartość, pomysłowość, komunikatywność, odpowiedzialność, terminowość.
  • ogólna wiedza na temat funkcjonowania Stowarzyszenia SIEMACHA
Oferujemy:
  • pracę w firmie o 26-letniej tradycji, posiadającej pozycję lidera wśród organizacji pozarządowych.
  • pracę w młodym dynamicznym zespole w przyjaznym środowisku pracy.
  • możliwości rozwoju osobistego oraz podnoszenia swoich kwalifikacji.
  • możliwość połączenia swojej pasji z pracą zawodową.

Zapraszamy do współpracy.

Poznaj

Naszą misję społeczną realizujemy w oparciu o pięć statutowych wartości, takich jak: jawność, trwałość, systemowość, przywództwo oraz jakość.

Pomagamy poszukającym wsparcia młodym ludziom. Wspólnie odkrywamy świat wartości i głębię osobistych potencjałów.

Wzmacniamy wzajemne zaufanie, więzi społeczne i obywatelskie zaangażowanie oraz poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.

Poznaj stanowisko: Dyrektor Szkoły

Dyrektor szkoły, jak sugeruje sama nazwa stanowiska jest najwyższym stanowiskiem w przestrzeni placówek oświatowych – szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, etc., szkół publicznych i niepublicznych. To od niego zależy w dużej mierze dydaktyczny poziom placówki i prowadzonej przez nią zajęć, zapewnienie warunków dla realizacji programu edukacyjnego i przyjaznej atmosfery. Dyrektor ...
Dyrektor Szkoły Praca Dyrektor Szkoły

Aplikujesz na ogłoszenie

Załącz pliki do aplikacji

- Wymagane pola

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie SIEMACHA.

Szukaj pracy według:

Dolnośląskie:
Wrocław (798)
Wałbrzych (70)
Legnica (122)
Kujawsko-pomorskie:
Bydgoszcz (303)
Toruń (189)
Lubelskie:
Lublin (258)
Chełm (58)
Lubuskie:
Łódzkie:
Małopolskie:
Kraków (861)
Tarnów (102)
Nowy Sącz (95)
Mazowieckie:
Warszawa (2298)
Radom (192)
Płock (75)
Opolskie:
Opole (263)
Nysa (88)