Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty

Praca Kraków Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 1079

Praca w Krakowie

Kraków to drugie co do wielkości i liczby mieszkańców miasto w naszym kraju. Przez wieki stanowił siedzibę polskich władców oraz pełnił funkcję stolicy. Dziś wyrasta na miasto nowoczesne, przyciągające inwestorów i wspierające rozwój przedsiębiorstw. Jeśli gdziekolwiek można mówić o łączeniu tradycji z nowoczesnością, to Miasto Królów bez wątpienia jest tego przykładem.

Kraków to stolica województwa małopolskiego. Do najbliżej położonych większych miejscowości należą Wieliczka, Bochnia, Wadowice, Myślenice czy Olkusz. Dobre połączenia drogowe gwarantują szybką komunikację z takimi pobliskimi miastami jak Katowice, Tarnów, Kielce, Nowy Targ, Częstochowa czy Bielsko-Biała. Przez Kraków przebiegają też trasy europejskie. Do najważniejszych dróg należą autostrada A-4, drogi krajowe nr: 4, 7, 44, 52, 75, 79, 94. W Krakowie znajduje się również ważny węzeł kolejowy, zapewniający połączenie z całą Polską oraz umożliwiający podróże zagraniczne. W odległości około 11 km od centrum usytuowany jest z kolei Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice.

Powierzchnia miasta wynosi 327 km2, a najwyżej położony punkt w mieście, Kopiec Józefa Piłsudskiego – jeden z wielu tutejszych kopców – znajduje się na wysokości 383 m n.p.m. W Krakowie liczba mieszkańców wynosi około 775 tys. osób. Zarejestrowanych bezrobotnych jest 10 278 osób (luty 2020 r.).

Kraków to jedno z najbardziej turystycznych miast w Polsce. Niekwestionowany mecenas kultury i sztuki, miejsce wielu interesujących wydarzeń kulturalnych i artystycznych w kraju. Małopolska stolica to także liczące się w kraju i na świecie centrum akademickie oraz bardzo ważny ośrodek gospodarczy.

Nauka bez wątpienia stanowi jeden z filarów tego miasta. Do najważniejszych uczelni wyższych należą Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Rolniczy, Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Krakowska, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego czy Akademia Muzyczna. Mnogość uczelni wyższych sprzyja rozwojowi przedsiębiorczości wśród studentów i absolwentów. W Krakowie działa wiele stowarzyszeń, inicjatyw i inkubatorów, które wspierają mieszkańców w zakładaniu i rozwoju startupów. Królewskie Miasto uzyskało nawet status „Polskiej Doliny Krzemowej” jako najprężniejszy rynek startupowy, podbijający zagraniczne rynki.

Gospodarczy Kraków to przede wszystkim branża turystyczna. Miasto każdego roku odwiedza wielu turystów zagranicznych i rodzimych. Dłuższy urlop, czy choćby weekend w Krakowie, to doskonały pomysł dla ludzi w każdym wieku. Przyciągają przede wszystkim zabytki – Wawel, Barbakan, Kościół Mariacki, Rynek wraz z Małym Rynkiem, synagogi Kazimierza, Sukiennice w Krakowie i wiele innych, które na co dzień przypominają przybyłym, że mają do czynienia z miejscowością o wielowiekowej, burzliwej historii. Jednak atrakcji nie brakuje również dla tych, którzy chcieliby poznać Kraków nocą – restauracje, kluby i niezliczone knajpki są otwarte do późnych godzin.

Baza hotelowa, gastronomiczna i rozrywkowa stanowi stale rozwijające się miejsca pracy. Tuż obok turystyki i działalności artystycznej przewagę zdobywają centra biznesowe na czele z branżą finansową. Zagraniczne korporacje to praca dla księgowych, ekonomistów oraz lingwistów.

Praca dla studenta czeka przede wszystkim w gastronomii i handlu. W tych branżach ze względu na stały ruch turystyczny nie brakuje ofert pracy przez cały rok. Małopolska stolica to największy i najprężniej działający rynek pracy w Polsce południowej.

Oferty pracy w Krakowie skierowane są również w dużej mierze do przedstawicieli branży IT, fin-tech, e-commerce i pokrewnych. Brakuje administratorów stron internetowych, projektantów oraz administratorów baz danych, programistów, analityków, testerów i operatorów systemów teleinformatycznych, sprzedawców obsługujących sklepy internetowe, specjalistów ds. telemarketingu, a także telefonicznej i internetowej obsługi klienta.

Branża IT w Krakowie to jeden z najszybciej rozwijających się rynków w regionie. Zapotrzebowanie jest płynne ze względu na rozwój ośrodków korporacyjnych. Obecny kształt rynku pracy w Krakowie wymaga od firm współdziałania nowych technologii. W związku z tym IT uważana jest za branżę przyszłości, w którą warto inwestować.

Kraków podbija także rozwojowy sektor biotechnologiczny, jeden z większych w Polsce. Jednak Królewskie Miasto to przede wszystkim szeroko rozwinięty sektor nowoczesnych usług biznesowych BPO, SSC i R&D.

W rozwoju biznesu pomagają Krakowska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Krakowski Park Technologiczny. Na inwestorów czekają ulgi podatkowe, tereny inwestycyjne i programy wsparcia. To wszystko przyczynia się do powstawania nowych miejsc pracy. W samym Krakowie zarejestrowanych jest 148 138 podmiotów gospodarczych (zgodnie z REGON, marzec 2020 r.).

Miasto przyciąga przyjaznymi warunkami do życia w otoczeniu zieleni, rozbudowaną ofertą dla dzieci, młodzieży oraz wsparciem dla rodzin. Wdrażane są rozwiązania mające poprawić jakość życia – do kluczowych należy walka z zanieczyszczeniem powietrza. Mieszkańcy zachęcani są do postawy proekologicznej, przejawiania inicjatywy gospodarczej, artystycznej. To wielobarwne miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, i jeśli chodzi o rozwój kariery, i czas po pracy.