Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty

Praca Kraków Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 792

Praca w Krakowie

Kraków to zdecydowanie najbardziej turystyczne miasto w Polsce. Niekwestionowany mecenas kultury i sztuki, miejsce wielu interesujących wydarzeń kulturalnych i artystycznych w kraju. Małopolska stolica to także liczący się w kraju i na świecie ośrodek akademicki.

Mnogość uczelni wyższych sprzyja rozwojowi przedsiębiorczości wśród studentów i absolwentów. W Krakowie działa wiele stowarzyszeń, inicjatyw i inkubatorów, które wspierają mieszkańców w zakładaniu i rozwoju startupów. Królewskie miasto uzyskało nawet status „Polskiej Doliny Krzemowej”, jako najprężniejszy rynek startupowy podbijający zagraniczne rynki.

Gospodarczy Kraków to przede wszystkim branża turystyczna. Miasto każdego roku odwiedza wielu turystów zagranicznych i rodzimych. Baza hotelowa, gastronomiczna i rozrywkowa to stale rozwijające się miejsca pracy. Tuż obok turystyki i działalności artystycznej przewagę zdobywają centra biznesowe na czele z branżą finansową. Zagraniczne korporacje to praca dla księgowych, ekonomistów oraz lingwistów.

Pracę w Krakowie najłatwiej znaleźć w gastronomii i handlu. W tych branżach ze względu na stały ruch turystyczny nie brakuje ofert pracy przez cały rok. Małopolska stolica to największy i najprężniej działający rynek pracy w Polsce południowej.

Branża IT w Krakowie to także jeden z najszybciej rozwijających się rynków w regionie. Wiele miejsc pracy w Krakowie czeka na specjalistów technik programowania. Zapotrzebowanie jest płynne ze względu na rozwój ośrodków korporacyjnych. Obecny kształt rynku pracy w Krakowie wymaga od firm współdziałania nowych technologii. W związku z tym IT jest branżą przyszłości w regionie.

Kraków to także rozwojowy sektor biotechnologiczny, jeden z większych w Polsce. Jednak królewskie miasto to przede wszystkim szeroko rozwinięty sektor nowoczesnych usług biznesowych BPO, SSC i R&D.