Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie
Bydgoszcz
praca stacjonarna
1796 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Bydgoszcz
Ogłoszenie o naborze Nr 47616

Warunki pracy

Praca biurowa przy komputerze, na pełen etat 5 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie.
Kontakty zewnętrzne z konsumentami oraz stronami postępowania.
Krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe.

Zakres zadań

  • Prowadzenie badań i analiz rynków oraz dokonywanie oceny zachowań rynkowych przedsiębiorców na nich działających pod względem przestrzegania przez nich reguł eliminujących nieuczciwe wykorzystywanie przewagi kontraktowej oraz chroniących konkurencję i prawa konsumentów.
  • Przygotowywanie projektów informacji o sposobie rozpatrzenia zawiadomień w sprawach praktyk nieuczciwie wykorzystujących przewagę kontraktową oraz o podejrzeniu stosowania praktyk niezgodnych z prawem konkurencji i prawem ochrony konsumentów, a także projektów opinii i odpowiedzi w sprawach skarg i wniosków wnoszonych przez konsumentów.
  • Prowadzenie postępowań wyjaśniających, postępowań w sprawach praktyk: nieuczciwie wykorzystujących przewagę kontraktową, ograniczających konkurencję, naruszających zbiorowe interesy konsumentów, a także postępowań o uznanie postanowień wzorca umowy za niedozwolone i przygotowywanie projektów: wezwań, wystąpień i postanowień podejmowanych w trakcie tych postępowań i rozstrzygnięć je kończących.
  • Uczestniczenie w kontrolach prowadzonych u przedsiębiorców na warunkach określonych ustawą w sprawach praktyk nieuczciwie wykorzystujących przewagę kontraktową, ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów i przepisami wydanymi na jej podstawie, z zachowaniem zasad i procedur obwiązujących w Urzędzie.
  • Przygotowywanie projektów komunikatów i treści informacji dotyczących zachowań lub zjawisk mogących stanowić istotne zagrożenie dla interesów konsumentów, podawanych do publicznej wiadomości.
  • Przygotowywanie projektów "Szczegółowego uzasadnienia zarzutów" w sprawach praktyk ograniczających konkurencję, praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów oraz nakładania kar pieniężnych za naruszenie przepisów ustawy.
  • Sporządzanie sprawozdań i zestawień obejmujących zakres działania Delegatury UOKiK w Bydgoszczy oraz bieżąca aktualizacja baz danych funkcjonujących w UOKiK.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku związanym ze stosowaniem prawa
  • Znajomość polskiego i unijnego prawa konkurencji i konsumentów
  • Znajomość procedury cywilnej i administracyjnej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Posiadanie kompetencji: współpraca
  • Posiadanie kompetencji: komunikacja
  • Posiadanie kompetencji: rzetelność
  • Posiadanie kompetencji: myślenie analityczne
  • Posiadanie kompetencji: organizacja pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1
  • Znajomość podstaw ekonomii w szczególności w zakresie prowadzenia analiz ekonomicznych
  • Posiadanie kompetencji: podejmowanie decyzji i odpowiedzialność