Praca Nakło nad Notecią Najnowsze oferty pracy: 26

Praca w Nakle nad Notecią

Nakło nad Notecią (kujawsko-pomorskie) – garść danych na początek

Nakło nad Notecią to centralny ośrodek powiatu nakielskiego – siedziba starostwa. W powiecie znajdują się także miasta Kcynia, Mrocza i Szubin. 

Miasto jest dobrze skomunikowane z regionem, a także w skali ponadlokalnej. Przecina je droga krajowa nr 10, zapewniająca bezpośrednie połączenie np. z Bydgoszczą, Toruniem, Warszawą, Stargardem, Piłą. Do Nakła nad Notecią wiodą również drogi wojewódzkie nr 241, 246, a także wiele tras powiatowych i gminnych. 

Liczba mieszkańców Nakła nad Notecią wynosi 18,2 tys. osób, a jego powierzchnia 10,62 kilometra kwadratowego. Gęstość zaludnienia jest tu dość wysoka, bliska 1713 osobom na kilometr kwadratowy. 

Do miasta są przypisane:

 • numer kierunkowy – (+48) 52,
 • kod pocztowy 89-100,
 • kod rejestracji pojazdów CNA. 

Ważniejsze instytucje administracji publicznej w mieście to:

 • Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią
  Adres: ul. Księdza Piotra Skargi 7, 89-100 Nakło nad Notecią
  Telefon: 52 386 79 00
 • Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią
  Adres: ul. Dąbrowskiego 54, 89-100 Nakło nad Notecią
  Telefon: 52 386 66 22

Osoby szukające pracy mogą rejestrować się w tutejszym PUP:

 • Powiatowy Urząd Pracy w Nakle nad Notecią
  Adres: ul. Dąbrowskiego 46, 89-100 Nakło nad Notecią
  Telefon: 52 386 76 10

Nakło nad Notecią – firmy w liczbach

Miasteczko rozwija się gospodarczo na wielu płaszczyznach, zarazem handlowo-usługowej, turystycznej, jak i np. związanej z produkcją przemysłową czy transportem rzecznym. 

W Nakle nad Notecią znajdują się zakłady przemysłowe związane między innymi z branżą cukrową (Krajowa Spółka Cukrowa S.A. „Cukrownia Nakło”), meblową, odzieżową, mięsną, tworzyw sztucznych, hutniczą czy elementów budowlanych. 

Zgodnie z REGON, rejestrem prowadzonym przez GUS (marzec 2021 r.) w mieście działa 1677 podmiotów gospodarki narodowej, w tym:

 • 1598 mikrojednostek (0-9 miejsc pracy),
 • 61 małych jednostek (10-49 miejsc pracy), 
 • 17 średnich jednostek (50-249 miejsc pracy), 
 • 1 duża jednostka (250-999 miejsc pracy). 

Nakło nad Notecią – praca od zaraz

Szukając zatrudnienia w powiecie nakielskim warto brać pod uwagę wyniki prognozy Barometr zawodów. Pokazuje ona zapotrzebowanie na kadrę w danym roku. 

Przykładowo, w 2021 r. w powiecie nakielskim wskazano deficyt mających kwalifikacje i chętnych do pracy między innymi:

 • pracowników motoryzacji i branży elektromaszynowej (poszukiwani są blacharze i lakiernicy samochodowi, lakiernicy, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, mechanicy maszyn i urządzeń, mechanicy pojazdów samochodowych, monterzy elektronicy, operatorzy obrabiarek skrawających, ślusarze, spawacze, specjaliści elektroniki, automatyki i robotyki), 
 • pracowników budownictwa (oferty kierowane są do brukarzy, cieśli, stolarzy, dekarzy i blacharzy budowlanych, monterów instalacji budowlanych, murarzy, tynkarzy, pracowników budownictwa drogowego, robotników budowlanych, operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych, pracowników robót wykończeniowych w budownictwie),
 • pracowników opieki zdrowotnej (fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy, pielęgniarek i położnych, logopedów i audiofonologów, psychologów, psychoterapeutów, ratowników medycznych). 

Lista profesji deficytowych w powiecie jest znacznie dłuższa i warto się z nią zapoznać, gdyż pomoże ocenić indywidualne szanse na zatrudnienie w tej części województwa kujawsko-pomorskiego.