Praca Koronowo

 • Murarz biały

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   kujawsko-pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Norwegia
  pracownik fizyczny
  8 godz.
 • Mid Symfony Developer

  Polcode Sp. z o.o   kujawsko-pomorskie    praca zdalna
  specjalista (mid)  umowa o pracę / kontrakt B2B  rekrutacja online
  9 godz.

Praca w Koronowie

Koronowo to miasto w województwie kujawsko-pomorskim i powiecie bydgoskim. Stanowi siedzibę władz miejsko wiejskiej gminy. Koronowo zaliczane jest do aglomeracji bydgosko-toruńskiej. 

W miasteczku funkcjonują Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Miejska Bibliotek Publiczna, 
Koronowskie Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki ,,Szczęśliwa Dolina”, Muzeum Ginących Zawodów. 

Miejscowość bez wątpienia warto odwiedzić w celach wypoczynkowych. Jak z kolei wygląda tutejszy rynek zatrudnienia i do kogo kierowane są najczęściej w Koronowie oferty pracy?

Koronowo – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Powiat bydgoski:

Koronowo jest jednym z dwóch miast powiatu bydgoskiego, obok Solca Kujawskiego. Stolicą powiatu jest Bydgoszcz, która nie wchodzi w jego skład, ale tworzy oddzielną jednostkę administracyjną. Zarówno Koronowo, jak i Solec Kujawski to gminy miejsko-wiejskie. W powiecie zlokalizowane są także gminy wiejskie: Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Olesisko i Sicienko. Powiat zajmuje powierzchnię 1394,8 kilometra kwadratowego, które zamieszkuje około 118, 7 tys. osób. 

Gmina Koronowo:

Na krajobraz miejsko-wiejskiej gminy Koronowo składają się w znacznym stopniu tereny rolnicze (użytki rolne stanowią ponad połowę jej powierzchni), a także lasy (blisko jedna trzecia terenu gminy). Znajdują się tu tereny o wysokich walorach przyrodniczych – między innymi w rezerwatach przyrody Bagno Głusza i Różanna Dęby. W gminie znajdują się 33 sołectwa. Łącznie gmina zajmuje powierzchnię 411,7 kilometra kwadratowego, co czynią ją największą gminą powiatu bydgoskiego. Jej populacja to z kolei 24,2 tys. mieszkańców. 

Miasto Koronowo:

Koronowo to miejscowość o charakterze wypoczynkowym, stanowiąca administracyjne, gospodarcze, kulturalne i oświatowe centrum gminy. Znajduje się tu siedziba władz samorządowych – Urząd Miejski w Koronowie (adres: plac Zwycięstwa 1, 86-010 Koronowo, telefon: 52 382 64 00), a także inne urzędy, instytucje publiczne, przedszkola i  szkoły (podstawowe, szkoły średnie, w tym branżowe, szkoły językowe). Liczba mieszkańców Koronowa wynosi 11 tys. osób, a powierzchnia miasta to 28,18 kilometra kwadratowego. 

W Koronowie obowiązują:

 • numer kierunkowy – (+48) 52, 
 • kod pocztowy – 86-010, 
 • oznaczenie rejestracji pojazdów – CBY. 

Na infrastrukturę transportową Koronowa składają się drogi krajowe nr 25 i nr 56, droga wojewódzka nr 243, liczne trasy powiatowe i gminne. 

Odległość między miasteczkiem a centrum Bydgoszczy wynosi 25 kilometrów. Z Koronowa dość blisko również do takich miast jak:

 • Świecie – 40 kilometrów,
 • Nakło nad Notecią – 32 kilometry, 
 • Sępólno Krajeńskie – 35 kilometrów, 
 • Chełmno – 43 kilometry, 
 • Toruń – 61 kilometrów. 

Miejscowość ma historię sięgającą średniowiecza – uzyskała status miasta w 1368 roku. Do czasów współczesnych zachowało się kilka ciekawych zabytków, takich jak dawny zespół klasztorny cystersów – wraz z gotycko-barokową bazyliką mniejszą Wniebowzięcia NMP. W mieście znajduje się jeszcze jeden kościół o średniowiecznym rodowodzie – św. Andrzeja. Zabytkowe są również zabudowa starego miasta, rynek.

Miasteczko jest przyjazne i malowniczo położone na skraju lasu, w otoczeniu jezior. Biegną tędy liczne szlaki turystyczno-krajoznawcze, nad Jeziorem Koronowskim znajdują się plaże, pola kempingowe, porty jachtowe, ośrodki wypoczynkowe. Koronowo przyciąga na weekendowe i dłuższe wypady przede wszystkim mieszkańców pobliskiej Bydgoszczy. 

Rynek pracy, oferty pracy – Koronowo

Koronowo jest ośrodkiem wypoczynkowym, część mieszkańców utrzymuje się też z rolnictwa. Nie znajdziemy tu rozbudowanego przemysłu, w mieście działają jednak producenci np. tworzyw sztucznych, okien i drzwi, mebli, osłon harmonijkowych i roloosłon, karmy dla zwierząt domowych, produktów spożywczych. 

Zgodnie z rejestrem REGON (GUS, stan na koniec marca 2021 r.) w Koronowie znajduje się 1048 podmiotów gospodarki narodowej. Są to:

 • 1002 mikrojednostki zatrudniające 0-9 pracowników, 
 • 34 małe jednostki zatrudniające 10-49 pracowników, 
 • 12 średnich jednostek zatrudniających 50-249 pracowników. 

Koronowski rynek pracy jest niewielki i niezbyt zróżnicowany, dlatego szukając w pobliżu zatrudnienia, warto brać pod uwagę większy obszar, np. cały powiat. 

W ocenie indywidualnych szans na znalezienie etatu może pomóc badanie Barometr zawodów, ukazujące zapotrzebowanie na lokalnych i ponadlokalnych rynkach pracy w całym kraju. Przykładowo, w 2021 r. w powiecie bydgoskim wskazano duży deficyt mających kwalifikacje kandydatów do podjęcia zatrudnienia:

 • elektryków, elektromechaników i elektromonterów,
 • masarzy i przetwórców ryb, 
 • monterów konstrukcji metalowych,
 • operatorów maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych,
 • operatorów obrabiarek skrawających,
 • pracowników fizycznych w produkcji i pracach prostych,
 • pracowników poligraficznych,
 • spawaczy, 
 • ślusarzy. 

Warto zapoznać się z pełną listą zawodów deficytowych, dostępną na stronie badania.