Praca Łabiszyn

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 351

Praca w Łabiszynie

Łabiszyn jest miastem położonym w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim. Stanowi lokalny ośrodek administracyjny – siedzibę władz miejsko-wiejskiej gminy Łabiszyn. Na mapie kraju Łabiszyna należy szukać mniej więcej w połowie odległości między powiatowym Żninem a Bydgoszczą. 

Miasteczko leży na Pojezierzu Gnieźnieńskim, nad rzeką Notecią. Od północnego-zachodu Łabiszyn otaczają lasy, od południowego-wschodu pola uprawne. Okolica jest malownicza, zachęca do wycieczek krajoznawczych, uprawiania sportu na świeżym powietrzu, plażowania nad jeziorami. 

Łabiszyn to przyjazne miasteczko, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. A jakie stwarza warunki rozwoju zawodowego? Do kogo najczęściej kierowane są w Łabiszynie oferty pracy?

Łabiszyn – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Łabiszyn jest jednym z czterech miast zlokalizowanych w powiecie żnińskim. Stolicą powiatu jest Żnin, natomiast pozostałymi ośrodkami miejskimi są Barcin i Janowiec Wielkopolski. W powiecie znajduje się też wiele wsi. 

Łabiszyn to mała miejscowość. Zajmuje powierzchnię 2,89 kilometra kwadratowego, a jego populacja wynosi około 4,5 tys. mieszkańców.

Liczba ludności Łabiszyna (XII 2021, GUS):

 • ogółem – 4484,
 • mężczyźni – 2200,
 • kobiety – 2284.

W mieście obowiązują:

 • numer kierunkowy (+48) 52,
 • kod pocztowy 89-210,
 • oznaczenie rejestracji pojazdów CZN. 

Łabiszyn jest dobrze skomunikowany z regionem. Przez miasto wiodą drogi wojewódzkie nr 246 i 254, zapewniające bezpośrednie połączenie np. z Bydgoszczą, Żninem, Barcinem. Za zachodnią granicą Łabiszyna przebiega trasa ekspresowa S5, a za wschodnią granicą – droga krajowa nr 25. Gęsta jest też w okolicy sieć dróg lokalnych. 

W mieście można ciekawie spędzać czas, na przykład zwiedzając tutejsze zabytki. Historia Łabiszyna jest bowiem bardzo długa – prawa miejskie uzyskał już w XIV wieku. Do tej pory zachowało się wiele interesujących obiektów z ubiegłych wieków, na przykład szachulcowy spichlerz, zespół klasztorny Reformatów, kościół Zwiastowania NMP, XVIII-wieczny młyn, stare dworki. Atrakcją Łabiszyna jest również tutejsza starówka – rynek z otaczającymi go kamieniczkami. Do lokalnych ciekawostek należy wielowiekowy Dąb Jagiełły. 

W miejscowości działają takie instytucje kultury jak Łabiszyński Dom Kultury, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. dr Juliana Gerpe. 

Rynek pracy, oferty pracy – Łabiszyn

Łabiszyn rozwija się jako mały ośrodek gospodarczy obok aglomeracji bydgoskiej. Jest centrum handlowo-usługowym nastawionym przede wszystkim na zaspokajanie potrzeb mieszkańców miasta oraz gminy. Działają tu także przedsiębiorstwa przemysłowe – producenci między innymi galanterii betonowej i ogrodzeń betonowych, ogrodzeń panelowych, mebli, tworzyw sztucznych i inni. 

Zgodnie z rejestrem REGON (stan na koniec maja 2022 r., źródło: GUS) w miasteczku funkcjonuje 500 podmiotów gospodarki narodowej, w tym:

 • 488 mikro, zatrudniających od 0 do 9 pracowników, 
 • 11 małych, zatrudniających od 10 do 49 pracowników, 
 • 1 średni, zatrudniający od 50 do 249 pracowników. 

Łabiszyn - sekcje PKD

Miasto tworzy nieduży i ograniczony rynek pracy, dlatego szukając zatrudnienia w okolicy, warto brać pod uwagę większy obszar, np. cały powiat. Na kogo czeka zatem praca w Łabiszynie i powiecie żnińskim? Odpowiedzieć na to pytanie pomaga coroczne badanie zapotrzebowania na rynku pracy Barometr zawodów. Jest ono wykonywane z inicjatywy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej we wszystkim powiatach i województwach w Polsce. 

Przykładowo, w 2022 r. w powiecie żnińskim zanotowano zbyt mało chętnych do podjęcia zatrudnienia i spełniających wymagania stawiane przez firmy:

 • pracowników usług opiekuńczo-medycznych – lekarzy, dentystów, pielęgniarek i położnych, fizjoterapeutów i masażystów, psychologów i psychoterapeutów, opiekunów osoby starszej lub z niepełnosprawnością, ratowników medycznych, operatorów aparatury medycznej,
 • pracowników motoryzacji i przetwórstwa przemysłowego – elektryków, elektromechaników i elektromonterów, inżynierów chemików i chemików, krawców i pracowników produkcji odzieży, operatorów obrabiarek skrawających, robotników obróbki drewna i stolarzy, specjalistów elektroniki, automatyki i robotyki, ślusarzy, 
 • pracowników transportu – kierowców autobusów, kierowców samochodów ciężarowych, 
 • nauczycieli – przedmiotów zawodowych, praktycznej nauki zawodu, nauczycieli szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, 
 • pracowników innych branż – piekarzy,  pracowników robót wykończeniowych w budownictwie, pracowników usług pogrzebowych. 

Eksperci rynku pracy wskazali zarazem kilka grup profesji nadwyżkowych w powiecie żnińskim. Trudności ze znalezieniem zatrudnienia mogą mieć w 2022 r.:

 • rolnicy i hodowcy,
 • pracownicy administracyjni i biurowi, 
 • sprzedawcy i kasjerzy.

Bezrobotni i szukający zatrudnienia mogą zwracać się o pomoc do Powiatowego Urzędu Pracy w Żninie.

Powiatowy Urząd Pracy w Żninie

 • ul. Składowa 4, 88-400 Żnin
 • Telefony: 523031064, 523031083, 523031112
 • email: tozn@praca.gov.pl

Szukaj pracy w mieście