Praca Gniewkowo

Najnowsze oferty pracy: 470

 • Glazurnik

  Danwood S.A.   kujawsko-pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny  umowa o pracę
  1 godz.
 • Inżynier Budowy

  MIRBUD S.A.   kujawsko-pomorskie  
  specjalista (mid)  umowa o pracę / kontrakt B2B
  2 godz.

Praca w Gniewkowie

Gniewkowo to miasto leżące w województwie kujawsko-pomorskim i powiecie inowrocławskim. Jest siedzibą władz miejsko-wiejskiej gminy. Na mapie kraju miasteczka należy szukać w połowie drogi między Inowrocławiem i Toruniem. 

Miasto jest przyjazne do życia, a jakie stwarza perspektywy na rozwój zawodowy? Czy trudno o znalezienie w Gniewkowie pracy? Czytaj dalej i zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat tutejszego rynku pracy. 

Gniewkowo – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Gniewkowo jest jednym z pięciu miast powiatu inowrocławskiego, obok Inowrocławia (siedziby starostwa powiatowego), Janikowa, Kruszwicy i Pakości. 

Dystans między Gniewkowem a poszczególnymi miastami powiatu wynosi:

 • Inowrocław – 15 kilometrów, 
 • Janikowo – 28 kilometrów, 
 • Kruszwica – 29 kilometrów, 
 • Pakość – 28 kilometrów. 

Z Gniewkowa do Torunia jest mniej więcej 20 kilometrów, a żeby dostać się do Bydgoszczy, należy pokonać trasę o długości około 40 kilometrów. 

Miasteczko jest dobrze skomunikowane zarówno w skali lokalnej, jak i międzyregionalnej. Przez Gniewkowo przebiegają droga krajowa nr 15 (łącząca je np. z Toruniem, Inowrocławiem, Ostródą), droga wojewódzka nr 246, trasy powiatowe i gminne. 

Liczba mieszkańców Gniewkowa wynosi około 6,8 tys. osób. Miasto zajmuje powierzchnię 9,18 kilometra kwadratowego. Żeby się do niego dodzwonić, należy wybrać numer kierunkowy (+48) 52. Przesyłki do Gniewkowa nadawane są z kodem pocztowym 88-140. Tutejsze samochody mają oznaczenie CIN na tablicach rejestracyjnych. 

Dzieje miasta sięgają średniowiecza – Gniewkowo otrzymało prawa miejskie w drugiej połowie XIII wieku. Nie zachował się tutejszy zamek krzyżacki, niemniej do dziś można podziwiać inne zabytki – gotycki kościół św. Mikołaja i Konstancji, neogotycki kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, ratusz z początku XX wieku czy dawną synagogę, w której obecnie mieści się Muzeum Regionalne w Gniewkowie. 

Miasteczko leży na skraju rozległych kompleksów leśnych, od południa otaczają je tereny wiejskie. Jest to pełna uroku, malownicza okolica, stwarzająca dobre warunki do wypoczynku, sportu i rekreacji na świeżym powietrzu. 

W Gniewkowie działa kilka klubów sportowych, np. Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniewkowo, Miejski Ludowy Klub Sportowy Unia Gniewkowo, Stowarzyszenie LZS Gniewko i inne. Do dyspozycji mieszkańców są też Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, a także Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna. 

Rynek pracy, oferty pracy – Gniewkowo

Gniewkowo jest małym ośrodkiem gospodarczym, w którym rozwijają się handel, usługi (w tym budowlane), produkcja przemysłowa. Zgodnie z prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny rejestrem REGON (stan na koniec marca 20201 r.) w mieście funkcjonuje łącznie 650 podmiotów gospodarki narodowej, w tym:

 • 608 mikro, zatrudniających 0-9 pracowników, 
 • 37 małych, zatrudniających 10-49 pracowników, 
 • 4 średnie, zatrudniające 50-249 pracowników, 
 • 1 duży, zatrudniający 250-999 pracowników. 

Najwięcej gniewkowskich jednostek gospodarczych zajmuje się:

 • handlem hurtowym lub detalicznym, naprawą pojazdów samochodowych, motocykli – taki rodzaj działalności deklaruje 23,8 % podmiotów gospodarki narodowej, 
 • przetwórstwem przemysłowym – 14,5%, 
 • budownictwem – 11,8%. 

W Gniewkowie produkuje się między innymi meble, świeczki, maszyny rolnicze, warzywa. 

Praca w Gniewkowie i okolicy

Samo Gniewkowo tworzy mały rynek zatrudnienia, jednak bliskość innym miast znacząco poszerza możliwości znalezienia zatrudnienia w tej okolicy. Część mieszkańców decyduje się na przykład na dojazd do pracy w Toruniu i Inowrocławiu. 

Jeśli chodzi o zapotrzebowanie rynku pracy w powiecie inowrocławskim, zgodnie z ogólnopolskim badaniem Barometr zawodów (prognozą na 2021 r.) notuje się tu duży deficyt dekarzy i blacharzy budowlanych, diagnostów samochodowych, a także masarzy i przetwórców ryb. 

Ponadto w powiecie zauważono deficyt poszukujących zatrudnienia z wielu innych branż. Na liście są:

 • z oświaty, branży szkoleniowej – asystencji w edukacji, instruktorzy nauki jazdy, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedmiotów zawodowych, 
 • z branży budowlanej – betoniarze i zbrojarze, brukarze, cieśle i stolarze budowlani, inspektorzy nadzoru budowlanego, inżynierowie budownictwa, kierownicy budowy, monterzy instalacji budowlanych, monterzy konstrukcji metalowych, murarze i tynkarze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, operatorzy urządzeń dźwigowo-transportowych, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, robotnicy budowlani, kamieniarze, 
 • z motoryzacji, branży elektromaszynowej, energetycznej – blacharze i lakiernicy samochodowi, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, inżynierowie elektrycy i energetycy, inżynierowie mechanicy, lakiernicy, mechanicy pojazdów samochodowych, specjaliści elektroniki, automatyki i robotyki, 
 • z pozostałej produkcji przemysłowej – inżynierowie chemicy i chemicy, kierownicy ds. produkcji, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, operatorzy obrabiarek skrawających, pracownicy ds. jakości, pracownicy fizyczni w produkcji i pracach prostych, pracownicy przetwórstwa metali, pracownicy przetwórstwa spożywczego, robotnicy obróbki drewna i stolarze, spawacze, specjaliści ds. organizacji produkcji, ślusarze, 
 • z branży transportowo-magazynowej – kierowcy autobusów, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, magazynierzy, maszyniści, zaopatrzeniowcy i dostawcy, 
 • z IT – projektanci i administratorzy baz danych, programiści, 
 • z branży finansowej – samodzielni księgowi, pracownicy ds. finansowo-księgowych ze znajomością języków obcych, 
 • z branży handlowo-marketingowej – specjaliści ds. pr, reklamy, marketingu i sprzedaży, 
 • z branży medycznej i opieki społecznej – lekarze, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarki i położne, psycholodzy i psychoterapeuci, 
 • z branży beauty – fryzjerzy, 
 • z gastronomii – szefowie kuchni.

Szukaj pracy w mieście