Praca Solec Kujawski

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 365

Praca w Solcu Kujawskim

Solec Kujawski jest miastem w województwie kujawsko-pomorskim i powiecie bydgoskim. Stanowi lokalny ośrodek administracyjny – siedzibę władz miejsko-wiejskiej gminy. Solec Kujawski leży na lewym brzegu Wisły, do centrum Bydgoszczy jest stąd 17 kilometrów. 

Solec Kujawski, ratusz
Miejscowość bywa traktowana jako baza mieszkaniowa dla osób pracujących czy studiujących w Bydgoszczy. Niemniej Solec Kujawski ma wiele do zaoferowania, zawrócono pod względem inwestycyjnym, jak i jeśli chodzi o rozwój zawodowy. Kto w szczególności powinien zwrócić uwagę na to miasteczko, przeglądając oferty zatrudnienia w tej części kraju? Zapoznaj się ze społeczno-gospodarczymi danymi dotyczącymi Solca Kujawskiego i powiatu bydgoskiego. 

Solec Kujawski – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Solec Kujawski jest większym spośród dwóch miast powiatu bydgoskiego (drugie miasto to  Koronowo). Stolicą powiatu jest Bydgoszcz, stanowiący oddzielną jednostkę administracyjną. 

Liczba mieszkańców Solca Kujawskiego wynosi około 15,6 tys. osób, a powierzchnia miasta to 18,68 kilometra kwadratowego. Do miasta są przypisane: numer kierunkowy (+48) 52, kod pocztowy 86-050 oraz oznaczenie rejestracji pojazdów CBY. 

Do Solca Kujawskiego można dojechać drogami lokalnymi i trasami ogólnopolskimi (jak DK10, DW 394, DW 397). 

W Solcu Kujawskim znajduje się siedziba lokalnych władz:

 • Urząd Miejski 
  Adres: ul. 23 Stycznia 7, 86-950 Solec Kujawski
  Telefon: 52 387 01 04

Miasto ma wiele ciekawych miejsc, zabytków, atrakcji dla dzieci i dorosłych. Warto odwiedzić zlokalizowany w Solcu Kujawskim JuraPark wraz z Muzeum Ziemi, zwiedzić stare kościoły –  św. Stanisława, Najświętszego Serca Pana Jezusa, neogotycki ratusz, wybrać się na wycieczkę do obszaru chronionego krajobrazu Wydm Kotliny Toruńskiej. Do dyspozycji mieszkańców i przyjezdnych są Soleckie Centrum Kultury, Muzeum Solca im. księcia Przemysła, Ośrodek Sportu i Rekreacji, park wodny. 

Rynek pracy, oferty pracy Solec Kujawski

Miasto rozwija się nieopodal jednego z najważniejszych ośrodków gospodarczych w regionie – Bydgoszczy, dzięki czemu soleccy przedsiębiorcy mają ułatwiony dostęp do rozbudowanego zaplecza biznesowego, logistycznego, badawczego, mogą poszukiwać kadry wśród absolwentów bydgoskich uczelni. W Solcu Kujawskim rozwija się produkcja przemysłowa np. materiałów budowlanych (w tym z betonu komórkowego), części samochodowych, autobusów, systemów wentylacyjnych, wyrobów papierniczych, mebli, schodów itp. 

Zgodnie z rejestrem REGON (GUS, dane na koniec marca 2021 r.) w Solcu Kujawskim działa 1520 podmiotów gospodarki narodowej, w tym:

 • 1437 mikrojednostek (0-9 miejsc pracy), 
 • 64 małe jednostki (10-49 miejsc pracy), 
 • 15 średnich jednostek (50-249 miejsc pracy), 
 • 3 duże jednostki (250-999 miejsc pracy), 
 • 1 bardzo duża jednostka (co najmniej 1000 miejsc pracy). 

Powiat bydgoski, Solec Kujawski – praca od ręki

Rynek pracy w mieście jest dość chłonny, a liczne wakaty są generowane przez tutejsze zakłady produkcyjne. Jak informuje coroczne badanie Barometr zawodów, w 2021 r. w powiecie bydgoskim notuje się największy deficyt kandydatów do pracy na stanowiska związane z produkcją przemysłową: elektryka, elektromechanika i elektromontera, masarza i przetwórcy ryb, operatora maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, operatora obrabiarek skrawających, pracownika fizycznego w produkcji i pracach prostych, pracownika poligraficznego, spawacza, ślusarza, montera konstrukcji stalowych. 

Niemniej praca czeka nie tylko w przemyśle. Eksperci rynku pracy wskazali także deficyt specjalistów z branży IT, pracowników opieki zdrowotnej i pomocy społecznej, pracowników gastronomii, księgowości, nauczycieli różnych specjalności, pracowników handlu. By ocenić swoje szanse na pracę w powiecie bydgoskim, warto zapoznać się z pełnym raportem dostępnym na stronie Barometru zawodów. 

PUP Solec Kujawski

Bezrobotni mieszkańcy Solca Kujawskiego mogą rejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Solcu Kujawskim:

 • Adres: ul. 23 Stycznia 14a, 86-050 Solec Kujawski
  Telefon: (52) 387 22 87

Szukaj pracy w mieście