Praca Mrocza

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 346

Praca w Mroczy

Mrocza to miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim,  w powiecie nakielskim. Pełni funkcję lokalnego ośrodka administracyjnego – jest siedzibą władz miejsko-wiejskiej gminy. 

Miasteczko stanowi centrum handlowo-usługowe w gminie o charakterze wiejskim. Do kogo kierowane są najczęściej oferty pracy w Mroczy? Czytaj dalej i zapoznaj się z możliwościami, jakie daje miasto w kwestii rozwoju zawodowego. 

Mrocza – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Mroczy na mapie Polski należy szukać na północny-zachód od Bydgoszczy – miasta dzieli nieco ponad 40 kilometrów. Mrocza jest jednym z czterech ośrodków miejskich powiatu nakielskiego. Stolicą powiatu jest Nakło Nad Notecią, oddalone od Mroczy o mniej więcej 15 kilometrów. Pozostałe miasta powiatu to Kcynia i Szubin – oba znajdujące się w odległości około 32 kilometrów od Mroczy. 

Miasteczko jest dobrze skomunikowane z regionem – przecinają się w nim drogi wojewódzkie nr 241 i 243, a także liczne trasy lokalne. 

Mrocza to małe miasto, zarówno jeśli chodzi o populację, jak i zajmowany teren. Liczba mieszkańców wynosi około 4,3 tys. osób. Powierzchnia miejscowości liczy z kolei 4,01 kilometra kwadratowego. To daje stosunkowo wysoką gęstość zaludnienia, nieco przekraczającą 1080 osób na kilometr kwadratowy. 

W Mroczy obowiązują numer kierunkowy (+48) 52, kod pocztowy 89-115, a także oznaczenie rejestracji pojazdów CNA. 

Miasteczko to siedziba władz samorządowych:

 • Urząd Miasta i Gminy Mrocza
  Adres: plac 1 Maja 20, 89-115 Mrocza
  Telefon: 52 386 74 10

Szukający wsparcia w kwestiach związanych z zatrudnieniem mieszkańcy Mroczy mogą rejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nakle nad Notecią:

 • Nakło nad Notecią
  Adres: ul. Dąbrowskiego 46, 89-100 Nakło nad Notecią
  Telefon: 52 386 76 10

Mrocza jest to wielowiekowa miejscowość – uzyskała prawa miejskie pod koniec XIV wieku. Do spacerów zachęcają park im. Władysława Jagiełły, a także tutejsza starówka z rynkiem i licznymi kamienicami. Warto zwiedzić kościół św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP. Mrocza nie jest miejscowością turystyczną, niemniej ma swój urok i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Do dyspozycji mieszkańców są Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna. 

Rynek pracy, oferty pracy – Mrocza

Mrocza jest niewielkim ośrodkiem gospodarczym. Zgodnie z prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny rejestrem REGON (stan na koniec marca 2021 r.) funkcjonują tu 443 podmioty gospodarki narodowej. Jest  wśród nich:

 • 426 mikrojednostek zatrudniających 0-9 pracowników, 
 • 14 małych jednostek zatrudniających 10-49 pracowników, 
 • 2 małe jednostki zatrudniające 50-249 pracowników, 
 • 1 duża jednostka zatrudniająca 250-999 pracowników. 

Najwięcej jest:

 • przedsiębiorstw budowlanych – stanowią 30,7% ogółu podmiotów gospodarki narodowej, 
 • sklepów, hurtowni, punktów naprawy pojazdów – 26,2%, 
 • zakładów przetwórstwa przemysłowego 8,4%. 

W Mroczy produkuje się między innymi pokrycia dachowe, meble, obuwie, ogrodzenia. 

Sama Mrocza tworzy niewielki i niezbyt zróżnicowany rynek zatrudnienia, dlatego część mieszkańców decyduj się na dojazdy do pracy w sąsiednich miejscowościach. Kogo poszukują pracodawcy w powiecie nakielskim?

Zgodnie z prognozą Barometr zawodów, w 2021 r. zbyt mało jest chętnych do podjęcia zatrudnienia w takich branżach jak:

 • budownictwo – oferty czekają na brukarzy, cieśli i stolarzy budowlanych, dekarzy i blacharzy budowlanych, monterów instalacji budowlanych, murarzy i tynkarzy, operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych, pracowników ds. budownictwa drogowego, pracowników robót wykończeniowych w budownictwie, robotników budowlanych, 
 • motoryzacja, branża elektromaszynowa – poszukiwani są blacharze i lakiernicy samochodowi, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, lakiernicy, mechanicy maszyn i urządzeń, mechanicy pojazdów samochodowych, monterzy elektronicy, operatorzy obrabiarek skrawających, spawacze, specjaliści elektroniki, automatyki i robotyki, ślusarze, 
 • pozostała produkcja przemysłowa – propozycje pracy kierowane są do krawców i pracowników produkcji odzieży,
 • rolnictwo, leśnictwo, ogrodnictwo – brakuje operatorów maszyn rolniczych i ogrodniczych, specjalistów rolnictwa i leśnictwa, 
 • transport – łatwo też dostać pracę jako kierowca ciężarówki, spedytor i logistyk, 
 • gastronomia – szanse na etat mają kucharze, 
 • opieka zdrowotna – w deficycie są fizjoterapeuci i masażyści, lekarze, logopedzi i audiofonolodzy, pielęgniarki i położne, psycholodzy i psychoterapeuci, ratownicy medyczni, 
 • oświata – ze znalezieniem zatrudnienia nie powinni mieć problemu nauczyciele przedmiotów zawodowych, praktycznej nauki zawodu, a także nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, nauczyciele języków obcych i lektorzy,
 • finanse – pracodawcy szukają pracowników ds. rachunkowości i księgowości.

Szukaj pracy w mieście