Najnowsze oferty pracy

  • English Translator

    Stecol Corporation Sp. z o.o. Oddział w Polsce   Białystok    praca stacjonarna   dziś wygasa
    specjalista (mid)  umowa o pracę  część etatu  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Outline of responsibilities: translating documentation from various fields, e.g.: railway construction, civil engineering, road construction, hydraulics, power engineering, law, correspondence, etc. interpreting at meetings, negotiations with our business partners cooperating closely with internal...
Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Nadwiślański Oddział Straży Granicznej w Warszawie
mazowieckie, Nowy Dwór Mazowiecki
praca stacjonarna
770 dni temu
Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Nowy Dwór Mazowiecki
Ogłoszenie o naborze Nr 96480

Warunki pracy

Praca o charakterze administracyjno – biurowym w systemie 8 godzinnym w siedzibie Palcówki i poza nią. Kontakt z cudzoziemcami. Budynek nie jest przystosowany do poruszania się osób niepełnosprawnych ruchowo (brak obecności wind, pomieszczeń higieniczno - sanitarnych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych). Pracownik wykonuje prace biurowe w naturalnym i sztucznym oświetleniu z wykorzystaniem monitora ekranowego, drukarki, telefonu, faksu. Konieczność poruszania się po obiekcie.

Zakres zadań

  • Realizuje tłumaczenia ustne i pisemne dokumentacji służbowej związanej miedzy innymi z zatrzymaniem, przeszukaniem, wykonywaniem czynności w ramach wszczętego postepowania przygotowawczego i czynnościami wykonywanymi w ramach prowadzonej procedury administracyjnej,
  • Przyjmuje wnioski o nadanie statusu uchodźcy na terytorium RP od cudzoziemców aplikujących w PSG Warszawa –Modlin,
  • Uczestniczy w posiedzeniach Sądu związanych z czynnościami procesowymi i administracyjnymi prowadzonymi przez PSG Warszawa –Modlin,
  • Rozlicza należności finansowe wynikające z powoływania biegłych sądowych, tłumaczy w związku z prowadzonymi czynnościami administracyjnymi i karnymi,
  • Przygotowuje do przekazania do archiwum dokumentację służbową prowadzoną przez Grupę ds. Cudzoziemców.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w pracy tłumacza, dokonywanie tłumaczeń ustnych i pisemnych na język polski i odwrotnie,
  • Znajomość języków obcych: rosyjski lub ukraiński lub m.in. bengalski, urdu, dari, hindi, tamilski na poziomie – bardzo dobry,
  • znajomość zagadnień związanych z funkcjonowaniem i działalnością Straży Granicznej,
  • umiejętność obsługi komputera w tym pakietów biurowych (Word, Excel),
  • dyspozycyjność, dyskrecja, umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, umiejętność działania w sytuacjach stresowych,
  • posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "poufne" lub wyrażenie zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą o ochronie informacji niejawnych,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka obcego – angielskiego w stopniu komunikatywnym