Praca Piaseczno

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 576

Praca w Piasecznie

Piaseczno (woj. mazowieckie) jest podwarszawskim miastem, siedzibą powiatu piaseczyńskiego oraz miejsko-wiejskiej gminy. Miejscowość przynależy do aglomeracji warszawskiej i prężnie się rozwija. To ośrodek mieszkalny dla osób pracujących w stolicy, a także miejsce działalności licznych firm z polskim i zagranicznym kapitałem. Piaseczno przyciąga inwestorów, zapewniając im dogodne położenie komunikacyjne, rozbudowaną infrastrukturę, zaplecze wykwalifikowanej kadry oraz przyjazną politykę samorządu. Liczba mieszkańców rośnie, powiększa się również rynek zatrudnienia.

Piaseczno, woj. mazowieckie

W jakich branżach znaleźć można oferty pracy w Piasecznie? Dla kogo jest to dobry kierunek na rozwój kariery zawodowej? Oto krótka charakterystyka miejscowości.

Piaseczno – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Z Piaseczna do centrum Warszawy można dojechać samochodem w ok. pół godziny – punkty dzieli bowiem 17 km. Wielu mieszkańców – tak Piaseczna, jak i Warszawy – codziennie korzysta z możliwości przemieszczania się między miastami komunikacją publiczną. Mają do dyspozycji linie autobusowe i połączenia kolejowe. Piaseczno przecina linia kolejowa nr 8, łącząca Radom z Warszawą. Na układ komuniukacyjny miasta składają się też DK nr 50 – południowa obwodnica Warszawy oraz bliskie położenie względem największego portu lotniczego w Polsce – Lotniska Chopina (w odległości ok. 10 km).

Gmina miejsko-wiejska Piaseczno pod względem liczby ludności ustępuje miejsca jedynie Warszawie. Składa się z Piaseczna i 40 miejscowości wiejskich – zorganizowanych w 32 sołectwa. Jej obszar zajmuje 128,22 kilometra kwadratowego i leży między Lasem Kabackim a Chojnowskim Parkiem Krajobrazowym. Gminę zamieszkuje 79 861 osób (stan na 31.12.2019 r.). Z roku na rok populacja rośnie (źródło: Raport o Stanie Gminy Piaseczno 2019). Co przyciąga do Piaseczna? Niższe niż w Warszawie ceny mieszkań, duże możliwości zawodowe i spokojna okolica niewielkiego miasta.

W Piasecznie znaleźć można wiele miejsc rekreacji, odpoczynku i atrakcji turystycznych – jednymi z popularniejszych, także wśród mieszkańców warszawskich osiedli, są Górki Szymona, miasteczko westernowe, kolej wąskotorowa czy obiekty zabytkowe.

Rynek pracy, oferty pracy – Piaseczno

Jak zostało wspomniane, Piaseczno sąsiaduje z Warszawą i jest z nią bardzo dobrze skomunikowane. Cały powiat piaseczyński leży w obrębie Obszaru Metropolitalnego Warszawy, a gminy Piaseczno, Lesznowola, Góra Kalwaria i Konstancin-Jeziorna na terytorium o najsilniejszych powiązaniach funkcjonalnych ze stolicą – w Warszawskim Obszarze Funkcjonalnym. 

Potencjał inwestycyjny miasta i gminy wyróżnia się nie tylko na tle innych gmin w województwie, ale i kraju. Piaseczno wskazywane jest w ogólnopolskich rankingach jako jedno z najatrakcyjniejszych miast dla biznesu. Nagradzane są także działające tu firmy.

Rynek pracy w mieście i gminie jest duży, uzupełnia się wzajemnie z rynkiem pracy w Warszawie. Piaseczno to spory ośrodek przemysłu elektronicznego – działają tu duże zakłady produkujące m.in. podzespoły do telewizorów – maszynowego i odzieżowego. W Piasecznie rozwija się również branża kosmetyczna, funkcjonują zakłady poligraficzne, papiernicze, materiałów budowlanych i inne.

Dobrze rozwinięta jest również branża motoryzacyjna oraz transportowa. W Piasecznie pracę od zaraz można znaleźć w budownictwie handlu czy zakładach przemysłowych. W mieście zarejestrowanych jest 9666 podmiotów gospodarki narodowej (źródło: REGON, stan na październik 2020 r.):

  • 9326 mikro (0-9 pracujących),
  • 277 małych (10-49 pracujących),
  • 60 średnich (50-249 pracujących),
  • 3 duże (2 z kadrą rzędu 250-999 osób i 1 zatrudniający 1000 lub więcej pracowników).

Zapotrzebowanie na pracowników w Warszawie i okolicach jest duże, a rynek pracy w województwie mazowieckim chłonny. Jak wynika z raportu z badania Barometr zawodów (prowadzonego na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), w wielu powiatach występuje duża liczba zawodów deficytowych, a więc takich, w których liczba ofert pracy przewyższa liczbę zarejestrowanych w PUP bezrobotnych, mogących dany zawód wykonywać. Eksperci, biorąc pod uwagę obszar całego województwa, określili 20 zawodów deficytowych, natomiast w obrębie regionu warszawskiego stołecznego (miasto stołeczne Warszawa i 9 ościennych powiatów) – 51.

W powiecie piaseczyńskim wskazano aż 62 grupy profesji deficytowych. Wśród nich są zarówno te wymagające wykształcenia zawodowego, technicznego, jak i wyższego. Lokalny rynek pracy odznacza się zatem nie tylko niskim poziomem bezrobocia (stopa bezrobocia równa 3,8% w październiku 2020 r., dane GUS), ale też dużym zapotrzebowaniem na pracowników w wielu branżach. Mieszkańcy Piaseczna i innych miejscowości powiatu piaseczyńskiego mają do dyspozycji szeroki rynek pracy – duża część z nich szuka zatrudnienia w Warszawie.

PUP Piaseczno:

Adres: ul. Czajewicza 2/4, 05-500 Piaseczno
E-mail: sekretariat@puppiaseczno.com sekretariat@piaseczno.praca.gov.pl wapi@praca.gov.pl
Telefon: 22 48 42 633

Szukaj pracy w mieście