Praca Ostrołęka

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 342

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   Ostrołęka
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  13 godz.
 • Monter rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   Ostrołęka
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  13 godz.

Praca w Ostrołęce

Ostrołęka leży w województwie mazowieckim, nad rzeką Narew. Stanowi ośrodek administracyjny powiatu ostrołęckiego, mimo że sama jest osobnym powiatem grodzkim.

Miasto rozwija się jako ośrodek przemysłowy, usługowy. Działające w Ostrołęce firmy zatrudniają ludność z całego powiatu, a miasto stanowi także największy rynek pracy w regionie. Zlokalizowane są tu przedsiębiorstwa różnej wielkości, rozwija się przemysł celulozowo-papierniczy, materiałów budowlanych oraz przetwórstwo rolno-spożywcze. W mieście znajduje się także generująca wiele miejsc pracy elektrociepłownia.

Ostrołęka, woj. mazowieckie

W jakich firmach znaleźć można w Ostrołęce i okolicach zatrudnienie? Jak wygląda sytuacja na lokalnym rynku pracy?

Ostrołęka – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

W Ostrołęce mieszka 51,9 tys. osób, a powierzchnia miejscowości wynosi 28,63 kilometra kwadratowego. Miasto jest sporym ośrodkiem gospodarczym na prawach powiatu na północnym skraju województwa mazowieckiego. Leży w odległości ok. 120 km od Warszawy, Białegostoku i Olsztyna. W najbliższym sąsiedztwie znajdują się natomiast Różan, Nowogród, Łomża, Ostrów Mazowiecka czy Myszyniec.

W Ostrołęce przecinają się ważne w skali międzyregionalnej szlaki transportowe. Biegną tędy dwie drogi krajowe – nr 53 (z Ostrołęki do Olsztyna), nr 61 (łącząca Warszawę i Augustów) oraz dwie drogi wojewódzkie – nr 544 (relacji Ostrołęka – Brodnica) i nr 627 (z Ostrołęki do Sokołowa Podlaskiego). W mieście zatrzymują się także pociągi. Koleją można dojechać m.in. do Warszawy, Tłuszcza i Łowicza.

Miasto, jako siedziba władz powiatowych, pełni szereg funkcji administracyjnych. Zlokalizowane są tu urzędy i inne instytucje publiczne, banki, ale też zespół szpitalny, instytucje kulturalne, wśród nich Ostrołęckie Centrum Kultury czy Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Miejscowość to także ośrodek edukacyjny, umożliwiający kształcenie na każdym poziomie edukacji, także w szkołach wyższych.

Ostrołęka ma spory, choć wciąż nie w pełni wykorzystywany potencjał turystyczny. W tym leżącym na trasie z Warszawy na Mazury mieście można ciekawie spędzić czas. Warto przespacerować się ulicami starego miasta, rynkiem, zobaczyć ratusz, zabytkowe kościoły, odwiedzić Muzeum Kultury Kurpiowskiej mieszczące się w budynku dawnej poczty. Ostrołęka ma długą, sięgającą wczesnego średniowiecza historię.

Miasto jest także ośrodkiem przemysłowym. Jego rozwój w dużej mierze przyspiesza przynależność Podstrefy Ostrołęka do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W SSE mogą działać mikro, małe, średnie i duże firmy, korzystając z pomocy publicznej, m.in. w postaci zwolnienia z podatku dochodowego.

Rynek pracy, oferty pracy – Ostrołęka

Profil gospodarczy miasta jest zróżnicowany. Pracę w Ostrołęce znaleźć można w wielu branżach, w firmach o różnej wielkości. Najwięcej jest mikroprzedsiębiorstw, niemniej  działają tu także średnie i duże organizacje – w sumie 6124 podmioty gospodarki narodowej, zgodnie ze stanem REGON na listopad 2020 r. (źródło: GUS).

 • 5932 podmioty (z czego 45 w sektorze publicznym) to samozatrudnieni i jednostki do 9 pracujących.
 • 136 małych podmiotów (36 jednostek budżetowych) zatrudnia od 10 do 49 osób.
 • 48 podmiotów średnich (z czego 28 w sektorze publicznym) z kadrą rzędu 50-249 osób.
 • 8 podmiotów jest dużych, z czego 6 liczących między 250 a 999 pracowników (4 jednostki budżetowe) oraz 2 zatrudniające co najmniej 1000 osób (1 podmiot prywatny, 1 publiczny).

Do największych pracodawców zaliczają się w Ostrołęce elektrownia, producent celulozy, papierowych i tekturowych opakowań, producent materiałów budowlanych, zakład wytwarzający szyby termoizolacyjne, a także z branży przetwórstwa spożywczego – zakład wędliniarski, spółdzielnia mleczarska i producent komponentów owocowych.

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce obsługuje mieszkańców gmin powiatu ostrołęckiego, a także miasta Ostrołęka.

Zgodnie z udostępnioną przez PUP "Informacją o sytuacji na rynku pracy w powiecie ostrołęckim i mieście Ostrołęka w I półroczu 2020 roku" sytuacja na rynku pracy poprawia się. Taki wniosek można wysnuć, analizując stopę bezrobocia na przestrzeni lat, choć w 2019 i 2020 r. wskaźnik spadał nieznacznie.

Stopa bezrobocia w Ostrołęce (dane na czerwiec każdego roku):

 • 2015 – 13,9%,
 • 2016 – 12,4%,
 • 2017 – 11,2%,
 • 2018 – 9,2%,
 • 2019 – 9,1%,
 • 2020 – 9,0%.

Dla porównania – w czerwcu 2020 r. stopa bezrobocia wyliczona dla Polski wynosiła 6,1%, a dla województwa mazowieckiego – 5,0% (źródło: dane GUS).

Na całym obszarze działania PUP w Ostrołęce wśród osób w szczególnej sytuacji na rynku pracy najwięcej było osób bezrobotnych długotrwale – niemal 54% ogółu, a także ludzi młodych, do 30. roku życia – 29% wszystkich bezrobotnych i osób powyżej 50. roku życia – 26%.

PUP Ostrołęka:

Adres: ul. 11-go Listopada 68, 07-410 Ostrołęka
E-mail: kancelaria@pup-ostroleka.pl
Telefon: (29) 760 33 77; 760 43 83; 760 45 62