Praca Siedlce

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 488

 • Tłumacz języka hiszpańskiego

  Biuro Tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®   mazowieckie, Warszawa, Radom, Płock, Siedlce, Pruszków, Legionowo, Ostrołęka, Piaseczno, Otwock, Ciechanów, Żyrardów, Mińsk Mazowieckie, Wołomin, Sochaczew, Ząbki, Mława, Grodzisk Mazowieckie, Marki, Nowy Dwór Mazowiecki, Wyszków, Piastów, Ostrów Mazowiecka, Płońsk  
  specjalista mid / senior / ekspert  kontrakt B2B  tymczasowa/dodatkowa   40,00 - 60,00 zł netto (+VAT)/godz.  rekrutacja online
  1 godz.
 • Tłumacz języka francuskiego

  Biuro Tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®   mazowieckie, Warszawa, Radom, Płock, Siedlce, Pruszków, Legionowo, Ostrołęka, Piaseczno, Otwock, Ciechanów, Żyrardów, Mińsk Mazowieckie, Wołomin, Sochaczew, Ząbki, Mława, Grodzisk Mazowieckie, Marki, Nowy Dwór Mazowiecki, Wyszków, Piastów, Ostrów Mazowiecka, Płońsk  
  specjalista mid / senior / ekspert  kontrakt B2B  tymczasowa/dodatkowa   40,00 - 60,00 zł netto (+VAT)/godz.  rekrutacja online
  1 godz.

Praca w Siedlcach

Siedlce są jednym z większych miast w województwie mazowieckim, siedzibą powiatu siedleckiego i samodzielnym miastem na prawach powiatu. To nie tylko centrum administracyjne, ale również duży ośrodek gospodarczy, edukacyjny – także akademicki – i kulturalny, z którego korzystają mieszkańcy Wschodniego Mazowsza.

Siedlce są także węzłem komunikacyjnym, ważnym zarówno w skali lokalnej, jak i krajowej. Mała odległość i dogodne połączenia między Siedlcami a Warszawą pozwalają siedlczanom korzystać ze stołecznego rynku pracy i szerokich usług edukacyjnych, jakie stwarza stolica Polski.

Siedlce, mazowieckie

Niemniej Siedlce to również spory rynek pracy, zróżnicowane branże i niskie bezrobocie. Poszukując pracy w województwie mazowieckim, z pewnością warto poznać to miasto bliżej.

Siedlce – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Siedlce zamieszkuje blisko 67,7 tys. osób, z czego nieco ponad 44 tys. to ludność w wieku produkcyjnym (dane na podst. rejestru mieszkańców miasta Siedlce). Pod względem liczby mieszkańców Siedlce są 4. miastem w województwie. Miejscowość zajmuje powierzchnię 32 kilometrów kwadratowych.

Siedlce to miasto pełne zabytków i ciekawych miejsc. Warto zobaczyć tu np. Pałac Ogińskich z XVIII w., ratusz miejski, dawny teatr (obecnie USC), odwach i wiele innych obiektów.

Miasto leży na wschodzie województwa mazowieckiego. Przecinają je międzynarodowy szlak drogowy i linia kolejowa łącząca wschód i zachód Europy. Układ komunikacyjny miasta poza drogami powiatowymi i gminnymi tworzą dwie drogi krajowe: nr 2, nr 63 oraz dwie drogi wojewódzkie: nr 698, nr 803.

Rynek pracy, oferty pracy – Siedlce

W mieście działa łącznie 8845 podmiotów gospodarki narodowej (wg GUS, stan REGON na koniec września 2020 r.). Przeważają mikroprzedsiębiorstwa – co jest zgodne z sytuacją w całym kraju, ale siedlecki rynek zatrudnienia tworzą także duże zakłady pracy – 2 z sektora publicznego, liczące 1000 lub więcej pracowników, oraz 1 jednostka budżetowa i 6 prywatnych z kadrą rzędu 250-999 osób. Poza nimi w mieście zarejestrowanych jest 79 średnich podmiotów (45 z sektora publicznego) utrzymujących 50-249 miejsc pracy, 273 małe (39 jednostek budżetowych), generujące od 10 do 49 miejsc i 8484 mikropodmioty (62 z sektora publicznego) – liczące od 0 do 9 zatrudnionych.

W strukturze branżowej przeważają:

 • handel hurtowy i detaliczny, naprawa pojazdów samochodowych – 23,2% ogółu podmiotów,
 • działalność profesjonalna, naukowa i techniczna – 11%,
 • budownictwo – 8,6%,
 • transport i gospodarka magazynowa – 8,2%,
 • opieka zdrowotna i pomoc społeczna – 8,1%,
 • pozostała działalność usługowa – 7,8%,
 • przetwórstwo przemysłowe – 7,3%.

Handel i usługi, przemysł oraz budownictwo – to sektory, w których znaleźć można najwięcej ogłoszeń o pracę w Siedlcach. W mieście działa kilkadziesiąt średnich i kilka dużych zakładów przemysłowych. Do ważnych pracodawców zaliczają się firmy z branży budowlanej – producent konstrukcji stalowych, silosów, zbiorników oraz rusztowań, szalunków i innych materiałów budowlanych, fabryka narzędzi skrawających, producent pojazdów szynowych, producent wyrobów z plastiku m.in. dla przemysłu motoryzacyjnego, a także przedsiębiorstwa z branży przetwórstwa spożywczego – zakłady drobiarskie, wytwórnia wódek i spółdzielnia mleczarska.

Stopa bezrobocia w Siedlcach, a także otaczającym miasto powiecie siedleckim od wielu lat utrzymuje się na poziomie niższym niż krajowy. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego we wrześniu 2020 r. wynosiła ona:

 • w Polsce – 6,1%,
 • w woj. mazowieckim – 5,1%,
 • w Siedlcach – 4,7%,
 • w powiecie siedleckim – 4,8%.

W rejestrze PUP wpisanych było przeszło 3,2 tys. osób bezrobotnych, z czego 1,7 tys. mieszkańców miasta Siedlce oraz 1,5 tys. mieszkańców powiatu siedleckiego.

Siedlczan oraz ludność gmin należących do powiatu siedleckiego obsługuje Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach.

Rynek pracy w mieście jest dobrze rozwinięty. Panuje jednak na nim spora dysproporcja między dostępnymi ofertami a liczbą chętnych i spełniających wymagania pracodawców pracowników. W wielu branżach pracodawcy mają znaczne trudności z wypełnieniem wakatów. Sytuację na siedleckim rynku pracy oddaje badanie Barometr zawodów. Znalazła się w nim długa lista zawodów z dużym deficytem kandydatów w stosunku do wakatów. Kto zatem ma szansę znaleźć w Siedlcach pracę od zaraz? Są to nauczyciele (praktycznej nauki zawodu, przedmiotów zawodowych, przedszkoli), lekarze, pielęgniarki i położne, projektanci wzornictwa przemysłowego i operatorzy CAD, masarze i przetwórcy ryb, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, spawacze, cieśle i stolarze budowlani, kelnerzy i barmani.

Warto zapoznać się z pełną listą zawodów deficytowych w mieście. W nadwyżce znajduje się o wiele mniej profesji – są to filolog i tłumacz, filozof, historyk, politolog i kulturoznawca, specjalista administracji publicznej. Te same zawody deficytowe i nadwyżkowe wskazano w obrębie powiatu siedleckiego.

PUP Siedlce:

Adres: ul. Kazimierza Pułaskiego 19/21, 08-110 Siedlce
E-mail: sekretariat@siedlce.praca.gov.pl, wasi@praca.gov.pl

Szukaj pracy w mieście