Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie
Starszy Specjalista w Biurze Kontraktów

TAURON Polska Energia S.A.
śląskie
praca stacjonarna
5484 dni temu

Ogłoszenie numer: 68766, z dnia 2009-06-11

spółka powstała w grudniu 2006 roku, a faktycznie rozpoczęła działalność 9 maja 2007 roku, kiedy – zgodnie z rządowym „Programem dla elektroenergetyki” - wniesiono do niej akcje: EnergiiPro SA, Enionu SA, Południowego Koncernu Energetycznego SA i Elektrowni Stalowa Wola SA. TAURON jest podmiotem obejmującym swoim działaniem 17 proc. powierzchni kraju. Spółka jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce oraz liderem pod względem sprzedaży energii zarówno dla klientów korporacyjnych, jaki indywidualnych.

Miejsce pracy: śląskie

Nr Ref.: 2_06_2009

Opis stanowiska

  • Uczestniczenie w przygotowaniu, negocjowaniu i bieżącej aktualizacji umów sprzedażowych związanych z obrotem energią elektryczną, prawami majątkowymi oraz umów bezpośrednio związanych z pracą Biura
  • Konstruowanie projektów umów
  • Bieżąca analiza zmian legislacyjnych w zakresie prawa energetycznego
  • Wykonywanie prac archiwizacyjnych i innych związanych z organizacją pracy Biura
  • Współpraca z innymi jednostkami organizacyjnymi Spółki w zakresie zleconych prac
  • Współtworzenie pozytywnego wizerunku Spółki poprzez realizację standardów obsługi klientów w ramach bieżących kontaktów z klientami.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe prawnicze, ekonomiczne lub techniczne
  • Co najmniej dwuletnie doświadczenie w przygotowywaniu, negocjowaniu i podpisywaniu umów sprzedaży energii elektrycznej z dużymi odbiorcami.
  • Znajomość zagadnień związanych z rynkiem energii elektrycznej oraz obrotem energią elektryczną w Polsce.
  • Znajomość ogólnych zagadnień dotyczących prawa cywilnego i prawa podatkowego.
  • Znajomość prawa energetycznego i aktów wykonawczych do niego, ogólnych regulacji zawartych w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej oraz ogólnych regulacji zawartych w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej
  • Doświadczenie w zakresie konstruowania i opiniowania umów.
  • Znajomość bieżących prac legislacyjnych związanych z rynkiem energii
  • Dobra znajomość Pakietu Microsoft Office
  • Znajomość języków obcych w szczególności angielskiego lub niemieckiego.
  • Wysoka kultura osobista, komunikatywność, sumienność, odpowiedzialność.
  • Łatwość nawiązywania kontaktów.
  • Umiejętność analitycznego myślenia.
  • Umiejętność pracy pod presją czasu.

Oferujemy

  • Ciekawą pracę w dynamicznym zespole
  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia
  • Pracowniczy Program Emerytalny
  • Możliwość pracy w Spółce, która zarządza jedną z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce.