Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty

Praca Katowice Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 924

Praca w Katowicach

Katowice należą do jednego z największych ośrodków gospodarczych w kraju. Miasto wypada najlepiej pod względem gospodarczym na tle województwa śląskiego. Ma na to wpływ zarówno niska stopa bezrobocia, jak i mnogość różnorodnych ofert pracy w wielu branżach. Wskaźniki przyczyniają się nie tylko do dalszego rozwoju gospodarki miasta, ale także ma wpływ na jakość i szybkość znalezienia zatrudnienia w Katowicach.

Katowice są największym ośrodkiem gospodarczym w kraju. Na terenie miasta wyróżnia się sektor usługowy. 10% z podmiotów gospodarczych województwa ulokowanych jest właśnie w Katowicach. Najwięcej podmiotów gospodarczych zarejestrowanych na terenie Katowic stanowi sektor prywatny.

W Katowicach od zawsze królował przemysł wydobywczy oraz ciężki. Obecnie sytuacja, choć nieco uległa zmianie, to nadal te gałęzie przemysłu mają ogromne znaczenie. W mieście stale działają huty i kopalnie węgla kamiennego. Katowice należą do Konurbacji górnośląskiej (katowickiej), w której główną rolę odgrywa eksploatacja węgla kamiennego.

Przemysł przetwórczy wraz z kopalniami to filar katowickiej gospodarki. Jednak stolica województwa śląskiego to nie tylko kopalnie. Rynek pracy w Katowicach jest zrównoważony pod względem zawodowym.

Choć region niezmiennie kojarzony jest z przemysłem, znaczenie nowych technologi nabiera tempa. Branża IT stanowi drugą po przemyśle gałąź katowickiego rynku pracy. Firmy informatyczno-usługowe, teleinformatyczne, naukowo-technologiczne poszerzają stale zaplecze kadrowe. Jeśli trend się nie zmieni, Katowice przyszłości będą się kojarzyć nie z górnikiem, a z informatykiem.

Miasto to nowoczesna infrastruktura, bardzo dobrze rozwinięta komunikacja pod względem lokalnym, krajowym oraz międzynarodowym. Atrakcyjna przestrzeń pod względem inwestycyjnym przyciąga zagranicznych i krajowych potentatów w różnorodnych dziedzinach. Dzięki temu pracę w Katowicach mogą z powodzeniem znaleźć przedstawiciele wielu zawodów oraz studenci.