Praca Gliwice

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 349

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  13 godz.
 • Monter rusztowań

  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  13 godz.

Praca w Gliwicach

Gliwice – miasto w województwie śląskim należące do konurbacji górnośląskiej, położone na zachód od Katowic. Miejscowość leży w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Podstrefa Gliwicka). Jest także członkiem między innymi Śląskiego Związku Gmin i Powiatów oraz Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. 

Gliwice to prężnie rozwijający się ośrodek gospodarczy. Z uwagi na bogate zasoby naturalne, przede wszystkim węgla kamiennego, tradycyjnie rozwija się tu górnictwo, hutnictwo, przemysł chemiczny. Niemniej miasto to także ważny ośrodek handlu i usług. Doskonała komunikacja w obrębie całej konurbacji górnośląskiej, a także dobrze rozwinięte zaplecze kadrowo-naukowe (np. Park Naukowo-Technologiczny TECHNOPARK GLIWICE) oraz dostęp otoczenie okołobiznesowe przyciągają inwestorów z Polski i zagranicy, zachęcają do podejmowania działalności gospodarczej. 

Gliwice, woj. śląskie

Osoby szukające pracy w województwie śląskim bez wątpienia powinny wziąć pod uwagę związanie się zawodowo z Gliwicami. Praca czeka tu na specjalistów z różnych branż. Jednocześnie miejscowość oferuje ciekawe atrakcje, w szczególności związane z turystyką industrialną, ale nie tylko. Czytaj dalej i sprawdź, kto może bez problemu znaleźć w Gliwicach i okolicy pracę. 

Gliwice – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Gliwice (śląskie) znajdują się na Wyżynie Śląskiej, przepływa przez nie rzeka Kłodnica. Stanowią ośrodek administracyjny – miasto na prawach powiatu, siedziba ziemskiego powiatu gliwickiego. Miasto jest podzielone na pomocnicze jednostki administracyjne – 21 dzielnic Gliwic.

Mieszkańcy Gliwic wybierają 25 członków Rady Miasta. Władzę wykonawczą sprawuje Prezydent Miasta Gliwice. Władze samorządowe mieszczą się w urzędzie miasta Gliwice oraz jego filii: 

 • Urząd Miejski w Gliwicach 
  Adres: ul. Zwycięstwa 21,44-100 Gliwice, 
  Tel.: 32 231 30 41
 • Urząd Miejski w Gliwicach – filia przy ul. Jasnej
  Adres: Jasna 31A, 32 338 64 01
  Tel.: 32 338 64 01

Gliwiccy podatnicy są obsługiwani przez dwa znajdujące się w Gliwicach urzędy skarbowe: 

 • Pierwszy Urząd Skarbowy w Gliwicach
  Adres: Góry Chełmskiej 15, 44-100 Gliwice
  Tel.: 32 339 66 00
 • Drugi Urząd Skarbowy w Gliwicach
  Adres:  Młodego Hutnika 2, 44-100 Gliwice
  Tel.: 32 339 98 00

Gmina Gliwice sąsiadują z gminami: Gierałtowice, Knurów, Pilchowice, Pyskowice, Rudziniec, Sośnicowice, Zabrze oraz Zbrosławice.

W pobliżu Gliwic znajdują się takie miasta jak Rybnik (oddalony o 25 kilometrów), Pyskowice (dystans 12 kilometrów) czy miasta metropolii, np. Ruda Śląska (centra miejscowości dzieli 16 kilometrów), Katowice (z Gliwic do stolicy województwa jest około 28 kilometrów), Chorzów (odległość 23 kilometrów). 

Miejscowość stanowi istny węzeł komunikacyjny – krzyżują się tu autostrady A1 i A4, droga krajowa nr 44, nr 78, nr 88, drogi wojewódzkie nr 408, nr 901, nr 902. Bardzo gęsta jest siatka dróg lokalnych i gminnych. Gliwice są połączone z innymi miejscowościami metropolii liniami autobusowymi, a także trasami kolejowymi. Do oddalonego o około 49 kilometrów lotniska Katowice-Pyrzowice można dostać się stąd Metropolitalnymi Liniami Lotniskowymi. 

Miasto rozciąga się na powierzchni 133,88 kilometra kwadratowego. Liczba mieszkańców Gliwic wynosi około 179 tys. osób. Numer kierunkowy do Gliwic to (+48) 32. Gliwickie rejestracje można rozpoznać po pierwszych literach SG. 

W Gliwicach nie brakuje ciekawych miejsc. Warto zwrócić uwagę np. na gmach hotelu Diament, Pocztę Główną, dom tekstylny Weichmanna, ratusz, Zamek Piastowski i wiele innych zabytków. 

Rynek pracy, oferty pracy – Gliwice

Gliwice to duży ośrodek gospodarczy, chętnie wybierany na siedzibę prowadzenia działalności. 

Liczba podmiotów gospodarki narodowej w Gliwicach (REGON, sierpień 2020 r.). Ogółem – 24 599, z czego:

 • duże podmioty (1000 lub więcej pracowników) – 4, w tym 3 prywatne firmy, 
 • duże podmioty (250-999 pracowników) – 42, w tym 27 z sektora prywatnego, 
 • średnie podmioty (50-249 pracowników) – 243, z czego 156 prywatnych, 
 • małe podmioty (10-49 pracowników) – 895, w tym 809 w sektorze prywatnym,
 • mikrojednostki (0-9 pracowników) – 23 415, z czego 23 035 prywatnych.

Dużymi pracodawcami w Gliwicach są na przykład przedsiębiorstwa motoryzacyjne, z branży maszynowej. Z kolei najliczniej reprezentowane są firmy zajmujące się handlem i naprawą pojazdów samochodowych – to blisko jedna piąta wszystkich gliwickich podmiotów. 

Rynek pracy w Gliwicach jest korzystny dla pracownika. Świadczy o tym chociażby bardzo niska stopa bezrobocia utrzymująca się w mieście, zarówno na tle sytuacji w województwie, jak i w całym kraju. 

Stopa bezrobocia wg GUS (sierpień 2020 r.):

 • Gliwice – 2,9%, 
 • województwo śląskie – 4,8%, 
 • Polska – 6,1%. 

W tym czasie w rejestrze urzędu pracy Gliwice znajdowało się 3,1 tys. osób szukających zatrudnienia. 

By ocenić szanse na podjęcie w Gliwicach pracy od zaraz, warto sprawdzić wyniki corocznej prognozy Barometr zawodów, wykonywanej na zlecenie resortu pracy dla wszystkich regionów w kraju. W 2020 r. w Gliwicach zanotowano długą listę zawodów z dużym deficytem. Są to:

 • z branży budowlanej – betoniarze i zbrojarze, brukarze, cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, monterzy instalacji budowlanych, monterzy okien i szklarze, murarze i tynkarze, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, robotnicy budowlani;
 • z gastronomii – cukiernicy, kucharze, pomoce kuchenne; 
 • z opieki zdrowotnej – lekarze, pielęgniarki i położne;
 • z edukacji – instruktorzy nauki jazdy, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedmiotów zawodowych; 
 • z branży transportowej – kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych; 
 • pozostali – spawacze, ślusarze.

PUP Gliwice

Adres: Pl. Inwalidów Wojennych 12, 44-100 Gliwice
E-mail: sekretariat@pup.gliwice.pl
Telefon: 32 444 23 00