Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie
Starszy Specjalista w Biurze Zarządzania Portfelem

TAURON Polska Energia S.A.
śląskie
praca stacjonarna
5577 dni temu

Ogłoszenie numer: 58387, z dnia 2009-02-23

Tauron Polska Energia SA – spółka powstała w grudniu 2006 roku, a faktycznie rozpoczęła działalność 9 maja 2007 roku, kiedy – zgodnie z rządowym „Programem dla elektroenergetyki” - wniesiono do niej akcje: EnergiiPro SA, Enionu SA, Południowego Koncernu Energetycznego SA i Elektrowni Stalowa Wola SA. Tauron jest podmiotem obejmującym swoim działaniem 17 proc. powierzchni kraju. Spółka jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce oraz liderem pod względem sprzedaży energii zarówno dla klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. www.tauron-pe.pl

Miejsce pracy: śląskie

Nr Ref.: 2_02_2009

Opis stanowiska

Zakres obowiązków: • Rozwój zasad budowy portfeli zakupu i sprzedaży. • Opracowanie rozwiązań organizacyjnych, w tym zasad zawierania/rozliczania transakcji w ramach portfeli oraz zasad zarządzania ryzykiem handlowym. • Prowadzenie portfeli zakupu i sprzedaży w zakresie: analiz, optymalizacji i raportowania. • Rozliczania transakcji w ramach poszczególnych portfeli. • Raportowanie ryzyka dla poszczególnych portfeli. • Realizacja procedur związanych z zarządzaniem ryzykiem handlowym. • Prowadzenie wyceny rynkowej oraz ekspozycji na ryzyko dla otwartych pozycji w portfelach. • Rozwój systemów informatycznych wspomagających zarządzanie portfelem.

Wymagania

• Wykształcenie wyższe • Doświadczenie zawodowe związane z obrotem energią elektryczną lub finansami • Kreatywność • Znajomość rynku energii elektrycznej i/lub rynku paliw • Biegła obsługa komputera • Doskonała znajomość pakietu Office • Znajomość statystyki i ekonometrii • Wysoka kultura osobista • Dyspozycyjność

Oferujemy

• Możliwość pracy w Spółce, która zarządza jedną z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce; • Atrakcyjne warunki zatrudnienia.