Zobacz więcej ofert pracy

Architekt Systemu

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A.
Bydgoszcz
praca stacjonarna
1367 dni temu

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. w Bydgoszczy

ogłaszają nabór na stanowisko:

Miejsce pracy: Bydgoszcz
WYMAGANIA:
  • wykształcenie: wyższe,
  • doświadczenie zawodowe:
    • w definiowaniu i wytwarzaniu architektury złożonych rozwiązań technologicznych w obszarze elektroniki, automatyki i oprogramowania,
    • w projektach wytwarzania zintegrowanych rozwiązań technicznych w roli eksperta wiodącego, architekta systemu lub kierownika zespołu architektów rozwiązań,
    • udział w projektach dla Sił Zbrojnych lub przemysłu zbrojeniowego w roli eksperta lub architekta systemu,
  • dobra znajomość zagadnień technologicznych oprogramowania systemów wojskowych, znajomość norm i technologii,
  • znajomość standardów i metodyk projektowania, wytwarzania i opisu architektury korporacyjnej, np. Togaf, ArchiMate, UML,
  • posiadanie certyfikatu Togaf lub równoważnego,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • zaangażowanie w wykonywanie obowiązków.
ZAKRES OBOWIĄZKÓW
  • objęcie roli Architekta Systemu w projektach, których zakresem jest zaprojektowanie i wytwarzanie BSP dla Sił Zbrojnych,
  • odpowiedzialność za dekompozycję wymagań Klienta oraz wytworzenia architektury na poziomie HLA,
  • zdefiniowanie wymagań dla zaprojektowania architektury szczegółowej w poszczególnych obszarach technologicznych (automatyka, elektronika, oprogramowanie) w domenie lotniczej,
  • zarządzanie wymaganiami technicznymi w projekcie, kontrola zmian wymagań i zapewnienie spełnienia jakości dla tych wymagań w toku realizacji projektu,
  • zdefiniowanie kryteriów jakościowych dla poszczególnych elementów architektury, nadzór nad procesem zapewnienia jakości na etapie wytwarzania produktów,
  • zarządzanie zmianami i rozwojem architektury systemu dla danego projektu,
  • zarządzanie podległym zespołem architektów dziedzinowych,
  • budowa kompetencji i zespołu architektów na potrzeby wewnętrznego Centrum Kompetencyjnego BSP,
  • uczestniczenie w komunikacji z Klientem raz partnerami biznesowymi w ramach projektów w roli wiodącego Architekta Systemu.
OFERUJEMY:
  • interesującą pracę w dużej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • możliwość zdobywania nowych kompetencji i doskonalenia umiejętności zawodowych,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • świadczenia socjalne i pakiet medyczny.