Zobacz więcej ofert pracy

Asystent

Krajowa Informacja Skarbowa
Będzin
praca stacjonarna
1829 dni temu
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Asystent
Miejsce pracy: Będzin
Ogłoszenie o naborze Nr 46633

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
Praca biurowa wykonywana w siedzibie urzędu, nietypowe godziny pracy (7.00 – 15.00,
8.00 – 16.00 i 10.00 – 18.00). Praca w stresie związanym z obsługą klienta zewnętrznego. Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie.
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Praca w budynku II piętrowym. Przestrzeń pracy KIS: I i II piętro. Budynek wyposażony w dźwig osobowy oraz platformę dla osób niepełnosprawnych ruchowo poruszających się na wózku – wejście główne od strony: (I) Hotelu, (II) Urzędu Skarbowego. Oświetlenie sztuczne i naturalne. Węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo poruszających się na wózku – I piętro budynku. Miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych – przed budynkiem. Budynek i stanowisko pracy nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych: niewidomych, głuchoniemych.

Zakres zadań

  • udzielanie odpowiedzi na pytania z zakresu podatku od towarów i usług oraz Ordynacji podatkowej w ramach dostępnych kanałów komunikacji, w celu pomocy klientom w prawidłowym wykonywaniu obowiązków podatkowych,
  • monitorowanie wydanych interpretacji indywidualnych oraz innych wybranych źródeł wiedzy, które dotyczą przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i uslug oraz Ordynacji podatkowej, w celu ich wykorzystania w trakcie udzielania informacji, dokształcania i doskonalenia swoich umiejętności oraz ujednolicania informacji podatkowej w zakresie podatku od towarów i usług oraz Ordynacji podatkowej,
  • opracowywanie i aktualizowanie kart bazy wiedzy Krajowej Informacji Skarbowej, w tym karty Poradnika Pytań i Odpowiedzi, w celu wykorzystania w trakcie udzielania informacji, dokształcania i doskonalenia swoich umiejętności oraz ujednolicania informacji podatkowej w zakresie podatku od towarów i usług oraz Ordynacji podatkowej,
  • sygnalizowanie przełożonemu rozbieżności interpretacyjnych w zakresie udzielanych odpowiedzi w celu ujednolicenia stanowiska.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość obowiązujących przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług oraz Ordynacji podatkowej,
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
  • znajomość obsługi komputera,
  • umiejętność prostego i precyzyjnego formułowania odpowiedzi,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • rzetelność,
  • odpowiedzialność,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,