Praca Czeladź

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 257

 • Monter rusztowań / Monter rusztowań + kierowca C+E

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   śląskie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny   15 000 - 16 000 zł brutto/mies.
  22 godz.
 • Programista Java

  Asseco Data Systems S.A.   śląskie praca zdalna
  siedziba firmy: Gdańsk
  specjalista mid / senior  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat
  22 godz.

Praca w Czeladzi

Czeladź to miasto położone w historycznej krainie Zagłębia Dąbrowskiego, w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz w granicach Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Administracyjnie przynależy do powiatu będzińskiego w województwie śląskim. 

Czeladź - Zagłębie Dąbrowskie, woj. śląskie

Współczesna Czeladź wciąż stanowi ważny ośrodek przemysłowy, a także handlowy. Miasto usytuowane w sąsiedztwie Katowic, Sosnowca, Będzina i Siemianowic Śląskich jest wyjątkowo atrakcyjne pod względem inwestycyjnym. Rozwija się gospodarczo i stwarza dobre perspektywy na znalezienie zatrudnienia. Kto w szczególności ma szansę na znalezienie w Czeladzi pracy? 

Czeladź – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Czeladź (śląskie) liczy niespełna 32 tys. mieszkańców. Miejscowość rozciąga się na powierzchni 16,38 kilometra kwadratowego. Gęstość zaludnienia jest tu dość duża, wynosi 1934 osoby na kilometr kwadratowy. 

Miejscowość ma bardzo długą, sięgającą wieków średnich historię. Do dziś zachwycają tutejsze zabytki, zachował się także średniowieczny układ architektoniczny. Czeladź otrzymała prawa miejskie w XIII wieku i rozwijała się jako miasteczko rzemieślnicze, kupieckie (odbywały się tu jarmarki). XIX wiek z kolei przyniósł dynamiczny rozwój górnictwa węgla kamiennego. 

Miasto jest zlokalizowane w północnej części Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Centra Czeladzi i Katowic dzieli niespełna 10 kilometrów. Miejscowość jest przy tym bardzo dobrze skomunikowana z regionem. Przebiega przez nią droga krajowa nr 94, a wschodnią granicę miasta wyznacza droga krajowa nr 86. 

Chcąc zadzwonić do Czeladzi, należy wybrać numer kierunkowy (+48) 32, a zamierzając wysłać tutaj przesyłkę – podać właściwy kod pocztowy z przedziału 41-250 – 41-253. Czeladzkie pojazdy są rejestrowane z oznaczeniem SBE. 

Czeladź to miasto w województwie śląskim, które administracyjnie ma status gminy miejskiej. Władzę wykonawczą sprawuje burmistrz miasta. Mieszkańcy wybierają 21 członków Rady Miejskiej. Władze mają siedzibę w Urzędzie Miasta Czeladź (adres: Katowicka 45, 41-250 Czeladź, telefon: (32) 763 79 00).

Bezrobotnym mieszkańcom Czeladzi w znalezieniu pracy pomaga PUP w Będzinie. 

 • Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie
  Adres: ul. Ignacego Krasickiego 17A, 42-500 Będzin
  Telefony: (32) 729-59-41, (32) 267-30-03, 
  E-mail: pup@pup.bedzin.pl 

Rynek pracy, oferty pracy – Czeladź

Oferty pracy w województwie śląskim często dotyczą specjalistów z branży przemysłowej, ale nie tylko. Jest to obszar silnie uprzemysłowiony i tradycyjnie związany z górnictwem i hutnictwem, niemniej coraz prężniej rozwijają się tu branża technologiczna czy usługi. 

O możliwościach znalezienia pracy w Czeladzi i okolicy świadczą między innymi wyniki badania Barometr zawodów, wykonywanego na zlecenie resortu pracy dla wszystkich powiatów i województw w Polsce. W 2020 r. w powiecie będzińskim odnotowano duży deficyt nauczycieli praktycznej nauki zawodu, nauczycieli przedmiotów zawodowych, a także spawaczy. 

Niemniej braki kadrowe dotyczą wielu branż. Jeśli chodzi o edukację, oferty czekają na asystentów w edukacji, nauczycieli szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, a także wychowawców w placówkach oświatowych i opiekuńczych. 

Z kolei w branży gastronomicznej zapotrzebowanie firm dotyczy cukierników, kucharzy, piekarzy, pomocy kuchennych, szefów kuchni. 

Budowlanka odnotowuje deficyt cieśli i stolarzy, dekarzy, blacharzy, monterów instalacji budowlanych, operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych, pracowników ds. budownictwa drogowego, pracowników wykończeniowych. 

Z branży finansowej luka kadrowa dotyczy pracowników ds. finansowo księgowych ze znajomością języków obcych, pracowników ds. rachunkowości i księgowości, samodzielnych księgowych. 

Pracę można znaleźć w produkcji przemysłowej i motoryzacji – potrzebni są blacharze i lakiernicy samochodowi, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, mechanicy maszyn i urządzeń, mechanicy pojazdów samochodowych,  operatorzy maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, operatorzy obrabiarek skrawających, operatorzy urządzeń dźwigowo-transportowych, pracownicy fizyczni w produkcji i pracach prostych, pracownicy przetwórstwa metali, projektanci wzornictwa przemysłowego i operatorzy CAD, robotnicy obróbki drewna i stolarze, ślusarze. 

W powiecie będzińskim poziom bezrobocia jest wyższy niż średnia krajowa i znacznie przewyższa średnią wojewódzką. 

Stopa bezrobocia wg GUS (stan w sierpniu 2020 r.)

 • Polska – 6,1%, 
 • woj. śląskie – 4,8%, 
 • powiat będziński – 7,5%. 

W tym okresie w urzędzie pracy zarejestrowanych było 3,5 tys. osób.