Najnowsze oferty pracy

  • Kapitan na masowcach

    specjalista (mid)  kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Informacje: Stanowisko: Kapitan; Wynagrodzenie: 9500 USD; Typ statku: Bulk Carrier; Opis statku: Masowce pod banderami - Liberia / Bahama / Cypr / Malta DWT 30.000-82.000; Rejon pływania: Cały Świat; Długość kontraktu: 4 miesiące +2/-1;
Zobacz więcej ofert pracy

Bosman portu

Urząd Morski w Szczecinie
Darłowo
specjalista (mid)
praca stacjonarna
352 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Darłowo
Ogłoszenie o naborze Nr 120225

Warunki pracy

  • praca w terenie

  • nietypowe godziny pracy (w tym dyżury), praca w równoważnym
    systemie pracy

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

  • praca przy sprzęcie komputerowym powyżej 4 godzin dziennie,

  • narażenie na promieniowanie elektromagnetyczne

  • brak odpowiednio przystosowanych toalet dla potrzeb niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Nadzoruje ruch żeglugowy w porcie Darłowo i na torach podejściowych oraz bezpieczeństwo oraz sprzęt przeciwpożarowy na terenie portu Darłowo w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom portu.
  • Prowadzi nasłuch radiowy i korespondencję radiową na przydzielonym kanale VKF (oraz dyżur telefoniczny) z jednostkami pływającymi, w szczególności informuje o warunkach hydro-meteorologicznych i niebezpieczeństwach nawigacyjnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom portu.
  • Prowadzi Dziennik Portowy w celu gromadzenia informacji o ruchu jednostek pływających i zaistniałych zdarzeniach.
  • Przeprowadza kontrole podległego terenu: zwraca uwagę na stan techniczny nabrzeży i obiektów z uwzględnieniem stanu urządzeń cumowniczych, odbojowych, sprzętu ratunkowego, sprawdza czy nie posiadają zauważalnych braków i uchybień celem wszczęcia dalszego postępowania.
  • Przeprowadza kontrole jednostek pływających wchodzących i wychodzących do/z portu w celu sprawdzenia ważności posiadanych dokumentów załóg i prawidłowego wyposażenia jednostek pływających.
  • Prowadzi dochodzenia w sprawie wypadków morskich w celu przygotowania dla Izby Morskiej materiału dowodowego.
  • Zabezpiecza mienie znalezione w morzu celem wypełnienia obowiązków statutowych UMS.
  • Współpracuje ze służbami i instytucjami w celu realizacji obowiązujących umów i planów.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w gospodarce morskiej
  • Znajomość Przepisów Portowych
  • Znajomość ustawy o obszarach morskich RP i administracji morskiej
  • Umiejętność obsługi komputera
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • świadectwo operatora VHF
  • świadectwo marynarza
  • znajomość języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym