Praca Sianów

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 347

 • Stolarz meblowy / Stolarz jachtowy

  BRASCO Sp. j.   zachodniopomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.
 • Elektryk okrętowy / Elektryk jachtowy

  BRASCO Sp. j.   zachodniopomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.

Praca w Sianowie

Sianów to miasto w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim. Stanowi siedzibę władz miejsko-wiejskiej gminy Sianów. Miasteczko leży około 8 kilometrów od wybrzeża Bałtyku, nad rzeką Polnicą. W granicach miasta znajduje się jezioro Świdno i mniejsze zbiorniki. Wschód miasta to tereny zalesione. 

Miejscowości na mapie Polski należy szukać w sąsiedztwie Koszalina – centra obu miast dzieli tylko 10 kilometrów. Taka lokalizacja pozwala mieszkańcom Sianowa na podejmowanie pracy w mieście powiatowym, a także korzystanie z zaplecza technologicznego i biznesowego oraz innych rozwiązań ułatwiających prowadzenie biznesu. 

Do kogo kierowane są oferty pracy w Sianowie, powiecie koszalińskim? Czytaj dalej i zapoznaj się z krótką, społeczno-gospodarczą charakterystyką tej miejscowości.

Sianów – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Sianów jest jednym z 4 miast powiatu koszalińskiego – obok Bobolic, Mielna i Polanowa. Stolicą powiatu jest Koszalin (który nie należy do niego, lecz sam jest miastem na prawach powiatu). By dostać się z Sianowa do Bobolic, trzeba pokonać 47 kilometrów. Do Polanowa są 32 kilometry, a do Mielna – 23 kilometry. 

Z Sianowa stosunkowo blisko także do takich większych miast jak Darłowo (28 kilometrów), Kołobrzeg (54 kilometry), Słupsk (58 kilometrów), Szczecinek (77 kilometrów). Sprawny dojazd do miasta zapewnia droga krajowa nr 6 (łącząca Szczecin z Trójmiastem). 

Liczba mieszkańców Sianowa wynosi 6,6 tys. osób, a jego powierzchnia 15,88 kilometra kwadratowego. Obowiązują tu numer kierunkowy (+48) 94 i kod pocztowy 76-004. Pojazdy rejestrowane w powiecie koszalińskim można rozpoznać po oznaczeniu ZKO. 

W Sianowie zlokalizowana jest siedziba władz miejsko-wiejskiej gminy:

 • Urząd Gminy i Miasta w Sianowie
  Adres: Armii Polskiej 30, 76-004 Sianów
  Telefon: 94 318 52 81

Gmina zajmuje powierzchnię 226,77 kilometra kwadratowego, a jej populacja to 13,8 tys. mieszkańców. 

Sianów to przyjazne miasto, w którym znaleźć można wiele ciekawych miejsc. O jego wielowiekowej historii świadczą tutejsze zabytki. Do czasów współczesnych nie przetrwał średniowieczny zamek, można zwiedzić za to XVIII-wieczny kościół św. Stanisława Kostki (rzymskokatolicka parafia w Sianowie), XIX-wieczny ratusz i inne. W Sianowie działa Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Sianów, kino, galeria sztuki. 

Rynek pracy, oferty pracy – Sianów

Sianów to mały ośrodek gospodarczy. Dawniej rozwijał się tu przemysł zapałczany. Obecnie działają liczni producenci między innymi mebli, a także zbiorników i cystern, maszyn rolniczych, firmy z branży spożywczej, przedsiębiorstwa budowlane, sklepy i punkty usługowe. 

Zgodnie z rejestrem REGON (stan na koniec 2020 r.) w Sianowie funkcjonują 852 podmioty gospodarki narodowej, z czego 3 jednostki są średniej wielkości (zatrudniające 50-249 pracowników). Pozostałe stanowią małe lub mikropodmioty. 

Najczęściej wybierane sekcje PKD sianowskich jednostek gospodarczych to:

 • G – handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle – 20,9% ogółu podmiotów, 
 • F – budownictwo – 16,2%, 
 • L – działalność związana z obsługą rynku nieruchomości – 10,3%, 
 • H – transport i gospodarka magazynowa – 8,9%,
 • C – przetwórstwo przemysłowe – 8,8%. 

Rynek pracy w mieście jest dość zróżnicowany, ale niewielki, dlatego część mieszkańców Sianowa podejmuje pracę w okolicznych miejscowościach.

Poziom bezrobocia w powiecie koszalińskim jest wysoki – zgodnie z danymi GUS w grudniu 2020 r. stopa bezrobocia wyniosła tu 14,1%. Wskaźnik jest na znacznie niższym poziomie w Koszalinie – 6,1%. 

Na kogo czekają pracodawcy z powiatu koszalińskiego? Wskazówką może być badanie Barometr zawodów, wykonywane co roku na zlecenie resortu pracy. W 2021 r. na liście zawodów z dużym deficytem są:

 • kierowcy samochodów ciężarowych,
 • masarze i przetwórcy ryb,
 • monterzy instalacji budowlanych,
 • nauczyciele praktycznej nauki zawodu,
 • nauczyciele przedmiotów zawodowych,
 • pracownicy ds. finansowo-księgowych ze znajomością języków obcych,
 • pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie,
 • pracownicy socjalni,
 • samodzielni księgowi.

Szukaj pracy w mieście