Praca Koszalin

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 371

 • Konsultant ds obsługi klienta z j. francuskim

  Concentrix   zachodniopomorskie  
  specjalista junior / mid  umowa o pracę  pełny etat   6 500 - 7 000 zł brutto/mies.  rekrutacja online  aplikuj szybko
  20 godz.
 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   zachodniopomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  21 godz.

Praca w Koszalinie

Koszalina na mapie należy szukać tuż przy linii brzegowej Bałtyku, w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Miasto wciąż się rozwija, przyciągając inwestorów poszukujących dogodnych warunków do prowadzenia biznesu, pracowników migrujących po lepszą pracę i turystów, którzy szukają tu odpoczynku oraz niezapomnianych wrażeń. Co im wszystkim ma do zaoferowania miasto? Kto z łatwością znajdzie oferty pracy w Koszalinie? W co się tutaj inwestuje i jak można spędzić czas po godzinach?

Koszalin – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Jeśli chodzi o podstawowe dane liczbowe charakteryzujące Koszalin, liczba mieszkańców wynosi ponad 107 300 osób, a gęstość zaludnienia to 1091 osób na km2. Prawie 60% mieszkańców jest w wieku produkcyjnym.  Powierzchnia Koszalina zajmuje 98 km2, to drugie pod względem wielkości miasto Pomorza Zachodniego.

Koszalin to zielone miasto. Parki, lasy i zieleńce – m.in. Park im Książąt Pomorskich, Las Bukowy czy Las na Górze Chełmskiej – zajmują 40% jego powierzchni. Odpoczynek na łonie przyrody, sport i rekreacja na świeżym powietrzu to aktywności, których koszalinianom nie brakuje. Sięgającą XIX w. historię miasta odzwierciedlają zabytki Koszalina, znajdujące się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Zabytkowe są Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP wzniesiona w 1333 r., XV-wieczny Domek Kata, Kaplica św. Gertrudy, Młyn i Pałac Młynarza, stacja kolejki wąskotorowej, widokowa wieża na Górze Chełmskiej, Park Miejski im. Książąt Pomorskich, kościoły, wille, domy i wiele więcej. Park Miejski im. Książąt Pomorskich. W rejestrze zabytków znajduje się także cały staromiejski rynek w Koszalinie. Co więcej, w mieście prężnie działają instytucje kultury, takie jak filharmonia w Koszalinie, teatry, kina, amfiteatr i muzea.

Koszalin jest jednym z większych centrów gospodarczych regionu. Sprzyja temu rozbudowana sieć dróg w bliskim sąsiedztwie: drogi krajowej nr 6 na linii Szczecin – Gdańsk oraz nr 11, łączącej Górny Śląsk z Poznaniem i Kołobrzegiem. W pobliżu znajduje się także węzeł drogi ekspresowej S6 i miejskiej obwodnicy, która łączy drogę krajową nr 11 z międzynarodową E-28 (Berlin-Kaliningrad). Kolejny atut komunikacyjny Koszalina to niedaleka odległość od portów morskich – w Darłowie – 38 km oraz w Kołobrzegu – 45 km. W mieście działa też kolej, a najbliższe lotnisko znajduje się w odległości 115 km (Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność”).

Rynek pracy, oferty pracy – Koszalin

Atutami Koszalina są przyjazna przedsiębiorczości polityka miasta i działające w nim instytucje otoczenia biznesu, do których zaliczają się Fundacja Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości (CIP), Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa, Północna Izba Gospodarcza w Koszalinie, Koszaliński Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o. o., Centrum Biznesu, Fundusz Rozwoju Przedsiębiorczości. Miasto przyciąga inwestorów także dostępnością uzbrojonych terenów i działek, które czekają na zagospodarowanie pod hale produkcyjne, magazyny, lokale usługowe i zabudowę mieszkaniową.

Koszalin objęty jest Podstrefą Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zatem przedsiębiorcy mogą korzystać z preferencyjnych warunków prowadzenia biznesu, zwolnień podatkowych. W obrębie SSE działają w Koszalinie firmy reprezentujące m.in. przemysł elektromaszynowy, drzewny, logistykę i dystrybucję, branżę tworzyw sztucznych, badania i rozwój nowych technologii (m.in. inteligentne systemy przechowywania). Dużą rolę na koszalińskim rynku pracy odgrywają też przedsiębiorstwa sektora spożywczego oraz firmy handlowe i usługowe.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie, stopa bezrobocia w maju 2020 r. w Koszalinie wyniosła 5,7%, co stanowi wartość mniejszą niż w całym województwie (8,0%). W mieście zarejestrowanych było 2940 osób, w tym 1458 kobiet. Bezrobocie nie odbiega więc od krajowego, a praca w Koszalinie i okolicach jest dostępna dla przedstawicieli wielu profesji.

Eksperci rynku pracy w badaniu Barometr zawodów prognozowali, że w 2020 r. deficyt zawodów w Koszalinie będzie dotyczył zwłaszcza pracowników branży budowlanej i gastronomii, operatorów maszyn w produkcji, kierowców, nauczycieli, pracowników przetwórstwa spożywczego, masarzy i przetwórców ryb, krawców, spedytorów i logistyków, psychologów, psychoterapeutów i innych.

Jak widać, praca w Koszalinie od zaraz czeka przede wszystkim na osoby z wykształceniem technicznym bądź zawodowym, jednak specjaliści z dyplomem wyższych uczelni także mają szansę na zatrudnienie, zawodów z nieco mniejszym deficytem na tutejszym rynku jest wiele. Młodzi ludzie, których interesuje praca dla studenta w Koszalinie, również mogą znaleźć pracodawcę, który spełni ich oczekiwania. Choć miasto nie jest dużym ośrodkiem akademickim, działają tu szkoły wyższe, także publiczne – wśród nich Politechnika Koszalińska i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie – oraz zamiejscowe wydziały polskich uczelni.

W samym Koszalinie zgodnie z rejestrem REGON działają 17 684 podmioty. Oczywiście najwięcej wśród nich jest firm mikro, zatrudniających do 9 osób – 17 171 (97,1%). Od 250 do 999 pracowników ma 18 przedsiębiorstw, a 1000 i więcej osób znajduje zatrudnienie w 2 podmiotach (dane na 31.05.2020 r.). W mieście zdecydowały się zainwestować duże firmy z zagranicznym kapitałem, m.in. z Danii, Szwecji, Szwajcarii, Niemiec i Portugalii.

PUP Koszalin:

Adres: ul. Racławicka 13, 75-620 Koszalin
E-mail: szko@praca.gov.pl
Telefon: 94 34 55 700

Szukaj pracy w mieście