Praca Karlino

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 347

Praca w Karlinie

Karlino to miasto w województwie zachodniopomorskim. Przynależy do powiatu białogardzkiego i jest siedzibą miejsko-wiejskiej gminy Karlino. Miasteczko znajduje się w odległości około 25 kilometrów od Morza Bałtyckiego. 

Karlino ma długą historię. Zostało założone około XIII wieku, a prawa miejskie uzyskało pod koniec XIV wieku. Do czasów współczesnych przetrwało wiele zabytków z różnych okresów, np. kościół św. Michała Archanioła, pozostałości Zamku Biskupów Kamieńskich w Karlinie, ratusz, liczne kamienice i domy w najstarszej części miasta. 

Miasto Karlino, województwo zachodniopomorskie

Karlino to ciekawe miasteczko, w którym można rozwijać pasje, wypoczywać w otoczeniu natury. Jak natomiast wygląda tutejszy rynek zatrudnienia i kto ma największą szansę na znalezienie w Karlinie pracy? Czytaj dalej i zdecyduj, czy brać pod uwagę to miasto, przeglądając zachodniopomorskie oferty pracy. 

Karlino – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Karlina na mapie Pomorza Zachodniego należy szukać na północny-zachód od Białogardu – miasta dzieli dystans około 9 kilometrów. Trasy z Karlina do Koszalina i do Kołobrzegu mają po 28 kilometrów. 

Karlino to jedno z 3 miast powiatu białogardzkiego, obok Białogardu i Tychowa. Z obydwoma miastami łączy Karlino droga wojewódzka nr 163, jedna z dwóch głównych arterii komunikacyjnych w miasteczku. Kolejną stanowi droga wojewódzka nr 112, zapewniająca bezpośrednie połączenie z Koszalinem. 

Liczba mieszkańców Karlina wynosi około 5,9 tys. osób. Miasto zajmuje powierzchnię 9,4 kilometra kwadratowego. Obowiązują w nim numer kierunkowy (+48) 94 i kod pocztowy 78-230. Samochody z Karlina i innych miejscowości powiatu białogardzkiego można rozpoznać po oznaczeniu ZBI na tablicach rejestracyjnych. 

Jak wspomniano na wstępie, Karlino pełni funkcje administracyjne jako siedziba władz miasta i gminy. 

 • Urząd Miejski w Karlinie
  Adres: Plac Jana Pawła II 6, 78-230 Karlino
  Telefon: 94 311 72 73

Szukający zatrudnienia i wsparcia zawodowego mieszkańcy Karlina mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Białogardzie. W grudniu 2020 r. w rejestrze urzędu figurowało 2,8 tys. bezrobotnych. 

 • PUP Białogard
  Adres: ul.  Świdwińska 21a, 78-200 Białogard
  Telefon: 94 311 31 00

Karlino to przyjazne miasto położone u zbiegu rzek Parsęty i Radwi, wśród lasów i pól uprawnych. Miasteczko stanowi lokalne centrum oświatowe i kulturalne. W miasteczku znajdują się przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, a także liceum dla dorosłych. Do dyspozycji mieszkańców są takie instytucje jak Karliński Ośrodek Kultury, Muzeum Ziemi Karlińskiej, Biblioteka Publiczna Miejsko-Gminna im. Z. Nałkowskiej. Na osoby chcące aktywnie spędzać czas wolny czeka infrastruktura sportowa – stadion, hala sportowa, boiska, korty tenisowe i inne. W Karlinie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia – do najbardziej znanych należą Europejski Festiwal Twórczości Dziecięcej, Rajd Monte Karlino, Bieg Papieski. 

Rynek pracy, oferty pracy – Karlino

Miasteczko jest ośrodkiem przemysłowym – z uwagi na dostępne zasoby naturalne, rozwijane są branże drzewna, meblowa. W Karlinie działają też producenci elementów budowlanych, kłódek energetycznych, płyt pilśniowych, a także przedsiębiorstwa budowlane, liczne sklepy i punkty usługowe. 

W Karlinie jest łącznie 691 podmiotów gospodarki narodowej (źródło: REGON, grudzień 2020 r.), w tym:

 • 1 duże, o kadrze rzędu 250-999 pracowników, 
 • 2 średnie, zatrudniające 50-249 osób, 
 • 12 małych, tworzących 10-49 miejsc pracy, 
 • 676 mikro, w zatrudniających 0-9 pracowników. 

Najwięcej karlińskich podmiotów gospodarki to firmy z branży nieruchomości – stanowią 21% wszystkich jednostek. Sporo jest też przedsiębiorstw budowlanych – 17,2%, sklepów i punktów naprawy pojazdów – 14,9%, zakładów przemysłowych – 6,9%. 

W powiecie notuje się zapotrzebowanie na różnego rodzaju specjalistów. Sporo miejsc pracy generują budowlanka oraz opieka zdrowotna, a także przetwórstwo przemysłowe. Kto zatem ma największe szanse na etat?

Wskazówką dla poszukujących zatrudnienia może być Barometr zawodów – ogólnopolskie badanie obrazujące zapotrzebowanie na rynkach pracy w poszczególnych powiatach i województwach. W 2021 r. w powiecie białogardzkim na liście zawodów deficytowych znaleźli się między innymi:

 • z branży budowlanej i planowania przestrzennego – brukarze, geodeci i kartografowie, monterzy instalacji budowlanych, murarze i tynkarze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, operatorzy urządzeń dźwigowo-transportowych, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, robotnicy budowlani, 
 • z gastronomii – cukiernicy, kucharze, piekarze, pomoce kuchenne, 
 • z motoryzacji, branży maszynowej – elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, mechanicy pojazdów samochodowych, monterzy maszyn i urządzeń, spawacze, ślusarze, operatorzy obrabiarek skrawających,
 • z branż meblowej, drzewnej, leśnictwa – robotnicy leśni, robotnicy obróbki drewna i stolarze, tapicerzy,
 • z pozostałej produkcji przemysłowej – krawcy i pracownicy produkcji odzieży, masarze i przetwórcy ryb, pracownicy poligraficzni, 
 • z transportu – kierowcy autobusów, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, magazynierzy,
 • z pomocy społecznej, opieki zdrowotnej, bhp i pokrewnych – opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, pracownicy ds. ochrony środowiska i bhp, pracownicy socjalni, psycholodzy i psychoterapeuci,
 • z branży edukacyjnej – nauczyciele języków obcych i lektorzy, nauczyciele przedszkoli, nauczania początkowego, przedmiotów ogólnokształcących, szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych,
 • z innych branż – operatorzy maszyn rolniczych i ogrodniczych, pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, pracownicy ochrony fizycznej, specjaliści ds. zarządzania zasobami ludzkimi i rekrutacji.

Szukaj pracy w mieście