Praca Kępice

Najnowsze oferty pracy: 446

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  3 godz.
 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  3 godz.

Praca w Kępicach

Kępice to miejscowość znajdująca się w województwie pomorskim, przy jego granicy w województwem zachodniopomorskim. Stanowi lokalny ośrodek administracyjny jako siedziba władz gminy miejsko-wiejskiej. 

Kępice mają status miasta od 1967 roku. W XIX wieku w miejscowości zaczął rozwijać się przemysł – drzewny, papierniczy, energetyczny, a w czasie II wojny światowej również lotniczy. Po wojnie największym pracodawcą w mieście były z kolei Kępickie Zakłady Garbarskie Kegar – sprywatyzowane w 1996 r. i działające pod nową nazwą do dziś. W  Kępicach współcześnie funkcjonują także np. producenci mebli, wyrobów betonowych, hydrantów wewnętrznych i inni. 

Miejscowość leży w malowniczej okolicy, jest otoczona lasami i głównie niewielkimi jeziorami. Do większych zbiorników w pobliżu należą Jezioro Łętowskie i Jezioro Obłęskie. Przez miasto przepływa rzeka Wieprza. Kępice i wybrzeże Bałtyku dzieli dystans około 45 kilometrów. 

Do dyspozycji mieszkańców są takie instytucje jak Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kępice, Kępicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. 

Czy Kępice stwarzają korzystne warunki dla rozwoju zawodowego? Zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat tej miejscowości i zdecyduj, czy brać ją pod uwagę w czasie szukania pracy w województwie pomorskim. 

Kępice –  liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Kępic na mapie Polski należy szukać na południowy-zachód od Słupska i na wschód od Koszalina. Kępice są jednym z dwóch miast w powiecie słupskim, obok Ustki (miasto Słupsk stanowi miasto na prawach powiatu, nie należy więc do powiatu słupskiego). 

Dystans między Kępicami a Słupskiem wynosi 31 kilometrów, do Ustki jest natomiast 46 kilometrów. By dojechać z Kępic do Koszalina, trzeba pokonać trasę o długości około 61 kilometrów. Do Darłowa jest 45 kilometrów, do Bytowa 47 kilometrów, do Szczecinka – 74 kilometry. Kępice przecina droga wojewódzka nr 208. Na wschód od miasta przebiega z kolei droga krajowa nr 21. 

Kepice to mała miejscowość, i pod względem zajmowanej powierzchni, i populacji. Miasteczko rozciąga się na terenie o wielkości 6,11 kilometra kwadratowego. Liczba mieszkańców Kępic wynosi około 3,6 tys. osób. 

W Kępicach obowiązują:

 • numer kierunkowy (+48) 59,
 • kod pocztowy 77–230,
 • oznaczenie rejestracji pojazdów GSL.

W mieście znajduje się siedziba władz samorządowych: 

 • Urząd Miejski w Kępicach
  Adres: ul. Niepodległości 6, 77-230 Kępice
  Telefon: 59 857 66 21

Bezrobotni i osoby szukające pomocy w kwestiach związanych z rozwojem kariery mogą zgłosić się do kępickiego oddziału Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku:

 • PUP w Słupsku – Punkt Obsługi Bezrobotnych w Kępicach 
  Adres: ul. Niepodległości 6, 77-230 Kępice
  Telefon: 59 728-51-00 do 01

Rynek pracy, oferty pracy – Kępice

Jak wspomniano na wstępie, w Kępicach rozwija się przemysł. Miasto stanowi też główny ośrodek handlowo-usługowy w gminie. Zgodnie z rejestrem REGON (stan na koniec stycznia 2021 r., źródło: Główny Urząd Statystyczny) w Kępicach funkcjonuje 326 podmiotów gospodarki narodowej, w tym:

 • 314 mikrojednostek (tworzących 0-9 miejsc pracy),
 • 10 małych jednostek (tworzących 10-49 miejsc pracy), 
 • 2 średnie jednostki (tworzących 50-249 miejsc pracy).

Poziom bezrobocia w powiecie jest dość wysoki – w styczniu 2021 r. zgodnie z danymi GUS stopa bezrobocia wyniosła w nim 9,7%, znacząco przewyższała zatem wskaźniki obliczone dla województwa pomorskiego (6,2%) i dla kraju (6,5%). 

Kto zatem może liczyć na oferty pracy w Kępicach i pobliskich miejscowościach? By to ocenić, warto sięgnąć do Barometru zawodów, corocznej prognozy zapotrzebowania na rynkach pracy w poszczególnych powiatach i województwach w Polsce. Przykładowo, w 2021 r. w powiecie słupskim zanotowano deficyt chętnych do pracy:

 • pracowników budownictwa – brukarzy, murarzy i tynkarzy, operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych, robotników budowlanych, pracowników ds. budownictwa drogowego, pracowników robót wykończeniowych w budownictwie, inżynierów budownictwa, kierowników budowy, 
 • pracowników motoryzacji, branży maszynowej i pozostałej produkcji przemysłowej – masarzy i przetwórców ryb, mechaników pojazdów samochodowych, operatorów obrabiarek skrawających, spawaczy, pracowników fizycznych w produkcji i pracach prostych, 
 • pracowników opieki zdrowotnej i pomocy społecznej – fizjoterapeutów i masażystów, lekarzy, pielęgniarek i położnych, ratowników medycznych, 
 • pracowników gastronomii – szefów kuchni, kucharzy, 
 • pracowników transportu – kierowców autobusów, kierowców ciężarówek, magazynierów,  
 • innych – fryzjerów, sprzątaczek i pokojowych, nauczycieli przedszkoli, sprzedawców i kasjerów. 

Szukaj pracy w mieście