Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Gdańsku
Gdańsk
praca stacjonarna
1388 dni temu
Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Gdańsk
Ogłoszenie o naborze Nr 64608

Warunki pracy

praca administracyjno – biurowa w siedzibie urzędu, praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie przy oświetleniu naturalnym i sztucznym, nie występują uciążliwe, szkodliwe i niebezpieczne warunki pracy, podstawowe wyposażenie stanowiska to: zestaw komputerowy, meble biurowe oraz elektryczne urządzenia biurowe, budynek jednopiętrowy bez podjazdów, wejście główne do budynku po dwóch stopniach, stanowisko pracy znajduje się na parterze budynku, pomieszczenia sanitarne nieprzystosowane dla osób poruszających się na wózkach

Zakres zadań

  • wprowadzanie i dekretowanie w systemie finansowo – księgowym operacji na rachunku bankowym wydatków oraz rachunku pomocniczym,
  • kontrola rozliczania rozrachunków z kontrahentami,
  • dekretowanie i kontrola wykonania wydatków w układzie zadaniowym oraz sporządzanie wymagane przepisami sprawozdania, zestawienia oraz raporty w tym zakresie,
  • przygotowywanie danych w zakresie wykonania wydatków w układzie zadaniowym z podległych jednostek,
  • sporządzanie miesięcznych zestawień i informacji niezbędnych dla celów sprawozdawczych o zobowiązaniach jednostki w podziale na paragrafy klasyfikacji budżetowej (konta 201-1, 201-0),
  • prowadzenie spraw dotyczących Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz dokonywanie rozliczeń w tym zakresie.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w księgowości lub kadrach jednostek budżetowych
  • ukończone szkolenie bądź kurs w zakresie kadrowo-płacowym lub kadrowym,
  • znajomość ustawy o finansach publicznych,
  • znajomość ustawy o rachunkowości,
  • znajomość zasad rachunkowości,
  • znajomość ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i wydanych na jej podstawie przepisów wykonawczych,
  • znajomość przepisów związanych z PPK,
  • znajomość prawa pracy,
  • dobra organizacja pracy,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność korzystania z przepisów prawa,
  • umiejętność obsługi biurowych aplikacji komputerowych: MS Office (Word, Excel).
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe