Praca Sopot

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 322

 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  4 godz.
 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny
  4 godz.

Praca w Sopocie

Sopot jest miastem na prawach powiatu w województwie pomorskim. Wraz z Gdynią i Gdańskiem tworzą Trójmiasto – największy i najprężniej rozwijający się ośrodek gospodarczy, kulturalny, naukowy Pomorza. 

Miasto Sopot

Sopot jest ośrodkiem akademickim. W mieście działają Wydziały Zarządzania i Ekonomiczny należące do Uniwersytetu Gdańskiego, a także wiele uczelni niepublicznych.

Sopot to jedno z miast, które przyciąga osoby szukające zatrudnienia z całego regionu. Kto ma największe szanse na znalezienie w Sopocie pracy? Czytaj dalej i zapoznaj się z krótką społeczno-gospodarczą charakterystyką tej miejscowości.

Sopot – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Sopot jest najmniejszym w kraju miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 17,28 kilometra kwadratowego. Liczba mieszkańców Sopotu to z kolei około 35,6 tys. osób. Obowiązują tu numer kierunkowy (+48) 58, kody pocztowe od 81-701 do 81-881 i oznaczenie rejestracji pojazdów – GSP. 

Miejscowość leży nad Bałtykiem, pomiędzy Gdynią a Gdańskiem. Miasta te połączone są trasami kolejowymi (m.in. SKM), samochodowymi (główną arterią transportową jest droga wojewódzka nr 468). Odległość między centrami Sopotu i Gdańska wynosi 12 kilometrów, do centrum Gdyni jest z kolei 10 kilometrów. 

Sopot to kurort wypoczynkowy, przyciągający turystów chcących spędzić urlop nad Bałtykiem czy skorzystać z tutejszych uzdrowisk. Na przyjezdnych czekają liczne atrakcje – najdłuższe w Europie drewniane molo, piaszczyste plaże, latarnia morska, Krzywy Domek, Trójmiejski Park Krajobrazowy, park wodny, zabytki, np. kościół Zbawiciela. W Operze Leśnej w Sopocie odbywają się koncerty i festiwale – najbardziej znany jest Sopot Festival – święto muzyki rozrywkowej, którego historia sięga lat 60. XX wieku. Do instytucji kulturalnych w mieście należą między innymi Młodzieżowy Dom Kultury, Muzeum Sopotu, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, Teatr Atelier, Teatr na Plaży, Państwowa Galeria Sztuki, Rybackie Mini Muzeum, Sopot Wax Museum, Skansen Archeologiczny – Grodzisko w Sopocie (oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku) i inne placówki.

Z Sopotu można szybko dostać się do takich pobliskich miejscowości jak Wejherowo, Lębork, Kartuzy, Kościerzyna, Tczew. Sieć tras ogólnopolskich wiodących do Trójmiasta jest rozbudowana, tworzą ją DK 6, DK 20, DK 7, DK 91, DK 89, wiele dróg wojewódzkich.

W mieście znajduje się siedziba władz samorządowych: 

 • Urząd Miasta Sopotu
  Adres: ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot

Działa tu także instytucja wspierająca rozwój zawodowy i aktywizację gospodarczą mieszkańców:

 • Sopocki Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej
  Adres: ul. Młyńska 11, 81-715 Sopot

Urząd pracy właściwy dla miasta Sopot zlokalizowany jest w Gdyni:

 • Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni
  Adres: ul. Hugo Kołłątaja 8, 81-332 Gdynia

Bezrobotni sopocianie mają do dyspozycji ponadto punkt PUP Gdynia w Sopocie:

 • Punkt Informacyjny  Powiatowego Urzędu Pracy
  Adres: ul. Marynarzy 4, pokój nr 2, 81-701 Sopot

Rynek pracy, oferty pracy – Sopot

Sopot jest ośrodkiem turystyczno-uzdrowiskowym z rozbudowaną bazą noclegowo-gastronomiczną. Działa tu wiele firm transportowych, usługowych, sklepów. W miejscowości znajdziemy np. producentów odzieży, mebli, samoprzylepnych podkładek filcowych, podłóg drewnianych i paneli, przenośników linii pakujących, kosmetyków, elektroniki, biżuterii, balonów, konstrukcji szklanych i metalowych, systemów alarmowych i wielu innych. 

Zgodnie z REGON, rejestrem prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny (stan na koniec lutego 2021 r.) w Sopocie prowadzi działalność 8760 podmiotów gospodarki narodowej, w tym:

 • 8437 mikro, zatrudniających 0-9 pracowników, 
 • 268 małych, zatrudniających 10-49 pracowników, 
 • 48 średnich, zatrudniających 50-249 pracowników, 
 • 7 dużych, zatrudniających 250-999 pracowników. 

Najwięcej jest w Sopocie:

 • firm z branży nieruchomości – stanowią 16,9% wszystkich podmiotów gospodarczych, 
 • jednostek prowadzących działalność profesjonalną, naukową, techniczną – 16,9%, 
 • sklepów, hurtowni, punktów naprawy pojazdów – 14,1%, 
 • przedsiębiorstw budowlanych – 7,9%. 

O dobrej kondycji na lokalnym rynku pracy świadczy rekordowo niskie bezrobocie. W lutym 2021 r. wg informacji GUS stopa bezrobocia w Sopocie wyniosła 2,5%, przy liczbie osób zarejestrowanych jako bezrobotni – około 500 osób. Tak niski poziom wskaźnika bezrobocia, utrzymujący się od lat, dobrze rokuje dla osób przeglądających się za etatem w tym mieście. Dla porównania, stopa bezrobocia w lutym 2021 r. w Polsce wynosiła 6,5%, a w województwie pomorskim 6,3%. 

Możliwości zatrudnienia w Sobocie i Trójmieście są bardzo różnorodne. Oceniając swoje szanse na rynku pracy, warto sprawdzić np. Barometr zawodów, ogólnopolskie badanie wykonywane co roku z inicjatywy resortu pracy, pokazujące zapotrzebowanie na lokalnych i ponadlokalnych rynkach zatrudnienia. Przykładowo, w 2021 r. w Sopocie wskazano duży deficyt pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych. Zapotrzebowanie firm zgłaszane jest względem specjalistów z różnych branż, np. operatorów maszyn do produkcji wyrobów chemicznych, pracowników finansowo-księgowych ze znajomością języków obcych, agentów ubezpieczeniowych, pracowników poligraficznych, spedytorów i logistyków i innych. 

Szukaj pracy w mieście