Praca Gdynia

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 382

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  12 godz.
 • Monter rusztowań

  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  12 godz.

Praca w Gdyni

Gdynia, obok Gdańska i Sopotu, to niezwykle popularny kierunek dla urlopowiczów, którzy poza plażowaniem lubią spędzać czas w otoczeniu miasta. Czekają tu na nich doznania kulturalne, rozrywka i atrakcje w Gdyni dla dzieci. Miasto jest także ważnym nadmorskim ośrodkiem gospodarczym. Czym charakteryzuje się tutejszy rynek pracy? W jakich sektorach najłatwiej o zatrudnienie?

Gdynia – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Gdynia to nadmorska miejscowość województwa pomorskiego, leżąca na Pobrzeżu Gdańskim i Pojezierzu Wschodniopolskim. Stanowi część Trójmiasta i jest największym miastem w Polsce, które nie ma statusu stolicy województwa. Zajmuje 13 514 ha podzielonych na 21 dzielnic. W Gdyni liczba mieszkańców wynosi ponad 246 tys.

Historia miejscowości sięga średniowiecza. Początkowo była to mała, rybacka wioska, która z czasem nabierała coraz większego znaczenia gospodarczego. W końcówce maja 1921 roku rozpoczęto budowę gdyńskiego portu, która zainicjowała duży napływ ludności. W 1926 r. nadano Gdyni prawa miejskie.

Do Gdyni przyjeżdżają goście z całej Europy, nie tylko po to, by wypocząć na plaży czy pospacerować Bulwarem Nadmorskim. Latem do dyspozycji turystów są cztery strzeżone kąpieliska (Śródmieście, Redłowo, Orłowo, Babie Doły). Gdynia to także piękne krajobrazy – klify, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Oferta kulturalno-rozrywkowa jest naprawdę szeroka, a bardziej "miejskie" atrakcje w Gdyni liczne. Działa tu kilka kin, teatry, m.in. Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza, Teatr Muzyczny, galerie sztuki, biblioteki i muzea, w tym dwa pływające (muzeum w Gdyni na Niszczycielu ORP „Błyskawica” oraz muzeum na Żaglowcu „Dar Pomorza”).

W mieście organizuje się wiele wydarzeń i festiwali, wśród nich filmowy, ognia, sztuk multimedialnych raz muzyczne i taneczne. Dla miłośników kuchni nie lada gratką będzie gdyński szlak kulinarny, prowadzący przez najlepsze restauracje. Zabudowania miejskie pochodzą z okresu międzywojennego, przeważa tu modernizm i wielka płyta, nie ma natomiast śladów wcześniejszych epok, zabytkowych zamków i murów warownych. Reprezentacyjną i najstarszą ulicą jest ul. Świętojańska biegnąca przez Śródmieście. Podsumowując, Gdynia jest miastem nowoczesnym i przedsiębiorczym, a działanie i dynamiczny rozwój są wpisane w jej historię i przyszłość. Ten nadmorski kierunek wiele ma do zaoferowania tak turystom, jak i mieszkańcom.

Rynek pracy, oferty pracy – Gdynia

Gospodarczo ten rejon od zawsze połączony był z morzem. Współcześnie port w Gdyni jest drugim co do przeładunków polskim portem morskim. Przeładowuje się tu głównie kontenery i obsługuje statki pasażerskie. W mieście działa wiele firm związanych z przemysłem stoczniowym i portem, wśród nich armatorzy, przedsiębiorstwa brokerskie, spedycyjne, agencje żeglugi. Silnie rozwinięte są tutaj także usługi finansowe i nowoczesne technologie. Praca w Gdyni dla studentów i specjalistów dostępna jest w IT, bankowości, branży telekomunikacyjnej. W mieście funkcjonują też zakłady spożywcze, głównie przetwórstwo rybne, firmy budowlane oraz reprezentujące sektor elektroniczny. Kolejny obszar generujący wiele miejsc zatrudnienia to handel. W Gdyni działają liczne galerie handlowe oraz mniejsze sklepy. Oferty pracy dla sprzedawców, doradców klienta pojawiają się tutaj nie sezonowo, ale przez cały rok.

Jak wskazali eksperci rynku pracy w raporcie Barometr zawodów 2020, na gdyńskim rynku pracy najbardziej deficytowymi zawodami są: betoniarze i zbrojarze, lakiernicy, lekarze, masarze i przetwórcy ryb, murarze i tynkarze, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedmiotów zawodowych, pielęgniarki i położne, pomoce kuchenne, pracownicy telefonicznej i elektronicznej obsługi klienta, ankieterzy, teleankieterzy, ratownicy medyczni, robotnicy budowlani, sprzątaczki i pokojowe.

Nadwyżkowe profesje to te wymagające wykształcenia wyższego, głównie humanistycznego – dziennikarze i redaktorzy, filolodzy i tłumacze, filozofowie, historycy, politolodzy i kulturoznawcy, socjolodzy i specjaliści ds. badań społeczno-ekonomicznych, a także biolodzy, biotechnolodzy, biochemicy, ekonomiści, meteorolodzy, geolodzy, geografowie, pracownicy ds. ochrony środowiska i bhp.

Ogólnie rzecz biorąc, w rejestrze REGON znajdują się 41 352 podmioty gospodarki narodowej działające w Gdyni. Prawie 97% z nich stanowią najmniejsze firmy, zatrudniające do 9 osób, a przedsiębiorstw, w których pracuje więcej niż 250 osób, funkcjonuje tu 45 (dane na 31.12.2019). Do dyspozycji lokalnych firmom są instytucje otoczenia biznesu, m.in. Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości.

Na potrzeby tutejszych pracodawców odpowiada zróżnicowana oferta edukacyjna miasta. Działają tu szkoły branżowe i policealne, technika, licea oraz szkoły wyższe. Do tych ostatnich zaliczają się m.in. Akademia Marynarki Wojennej i Uniwersytet Morski. W Gdyni funkcjonują też dwa wydziały Uniwersytetu Gdańskiego. Tym samym Gdynia to bardzo dobry kierunek dla osób rozważających karierę w gospodarce morskiej i związanie się z Pomorzem na stałe.

Mówiąc o gdyńskiej gospodarce, nie sposób pominąć turystyki i gastronomii. To także sektory, z których utrzymuje się wielu mieszkańców.

PUP Gdynia:

Adres: ul. Kołłątaja 8, 81-332 Gdynia
E-mail: pup@pupgdynia.pl
Telefon:  tel: (58) 776 12 28, 620 49 54   fax: (58) 621 06 95