Praca Tczew

Najnowsze oferty pracy: 402

Praca w Tczewie

Tczew jest nadwiślańską miejscowością znajdującą się w województwie pomorskim. Stanowi lokalny ośrodek administracyjny jako siedziba władz powiatu tczewskiego, a także miejsko-wiejskiej gminy. 

Tczew - widok na miasto

Okolice miasta są malownicze i zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu. Wiodą tędy szlaki turystyczne – Kociewski, Ziemi Tczewskiej. Miasto rozciąga się w całości na prawym brzegu Wisły, w odległości około 35 kilometrów od wybrzeża Bałtyku. 

Tczew jest ośrodkiem gospodarczym przyciągającym osoby szukające zatrudnienia z gminy i powiatu. Kto ma spore szanse na znalezienie w Tczewie pracy? Zapoznaj się z krótką społeczno-gospodarczą charakterystyką miasta i zdecyduj, czy brać je pod uwagę, szukając pracy w województwie pomorskim. 

Tczew – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Tczew zajmuje powierzchnię 22,26 kilometra kwadratowego. Liczba jego mieszkańców wynosi około 60,3 tys. osób. Chcąc dodzwonić się do miasta, należy wybrać numer kierunkowy +48 58. Samochody z powiatu tczewskiego można rozpoznać po literach GTC na tablicach rejestracyjnych. 

Tczew został założony w średniowieczu, prawa miejskie uzyskał w 1960 roku. W miasteczku znajduje się wiele zabytków i miejsc atrakcyjnych turystycznie. Warto odwiedzić tutejsze Muzeum Wisły, Centrum Konserwacji Wraków Statków (należące do Narodowego Muzeum Morskiego), Fabrykę Sztuk, zobaczyć gotycki kościół farny, wieżę ciśnień, kościół św. Stanisława Kostki i inne zabytki. Różnego rodzaju wydarzenia organizują między innymi Centrum Kultury i Sztuki, Spółdzielczy Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna. 

W powiecie tczewskim znajdują się miasta: Tczew, Gniew oraz Pelplin. Odległości między tymi miejscowościami nie są duże. By dostać się z Tczewa do Gniewu, trzeba pokonać trasę o długości 32 kilometrów, a do Pelplina – 23 kilometrów. 

Inne większe miejscowości zlokalizowane w pobliżu Tczewa to na przykład Malbork (dystans 21 kilometrów), Pruszcz Gdański (22 kilometry), Gdańsk (33 kilometry), Elbląg (52 kilometry). 

Tczew znajduje się w pobliżu przecięcia ważnych tras północnej części kraju – autostrady A1, drogi krajowej nr 22 i drogi krajowej nr 91 – ta ostatnia biegnie przez Tczew. W mieście bierze początek też droga wojewódzka nr 224, a także liczne trasy lokalne. 

Administracja publiczna:

 • Urząd Miejski w Tczewie
  Adres: Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 83-110 Tczew
  Telefon: 58 775 93 00
 • Urząd Gminy Tczew
  Adres: ul. Lecha 12, 83-110 Tczew
  Telefon: 58 530 51 32
 • Starostwo Powiatowe w Tczewie
  Adres: ul. Piaskowa 2, 83-110 Tczew
  Telefon: 58 773 48 00

Pracę w Tczewie można znaleźć zarówno w małych, rodzinnych firmach, jak i w przedsiębiorstwach o rozbudowanych strukturach organizacyjnych, generujących setki etatów. Zgodnie z rejestrem REGON (stan na koniec lutego 2021 r.) w Tczewie funkcjonuje łącznie 6081 podmiotów gospodarki narodowej, w tym:

 • 5850 mikro (0-9 miejsc pracy), 
 • 177 małych (10-49 miejsc pracy), 
 • 46 średnich (50-249 miejsc pracy), 
 • 7 dużych (250-999 miejsc pracy), 
 • 1 bardzo duży (co najmniej 1000 miejsc pracy). 

Miasto jest ośrodkiem handlowo-usługowym, rozwija się tu budownictwo, a także przemysł. W Tczewie działają między innymi producenci maszyn spożywczych i konstrukcji stalowych, tworzyw sztucznych, mebli, sprężyn, opakowań, odzieży, przewodów, nawilżaczy i inni.

Rynek pracy, oferty pracy – Tczew

W ocenie indywidualnych szans na pracę w Tczewie i powiecie tczewskim może pomóc coroczne badanie zapotrzebowania na rynku pracy Barometr zawodów. Zgodnie z nim w 2021 r. w powiecie tczewskim notuje się deficyt kandydatów do pracy w wielu branżach. Na liście są na przykład:

 • z branży budowlanej – betoniarze i zbrojarze, brukarze, cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, inżynierowi budownictwa, monterzy instalacji budowlanych, monterzy konstrukcji metalowych, monterzy okien i szklarze, murarze i tynkarze, robotnicy budowlani, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, inżynierowie budownictwa,
 • z motoryzacji i pozostałej produkcji przemysłowej – blacharze i lakiernicy samochodowi, mechanicy pojazdów samochodowych, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, pracownicy fizyczni w produkcji i pracach prostych, robotnicy obróbki drewna i stolarze, spawacze, ślusarze, specjaliści elektroniki, automatyki i robotyki, ślusarze, masarze i przetwórcy ryb,
 • z branży transportowo-magazynowej – magazynierzy, 
 • z branży medycznej i pomocy społecznej – fizjoterapeuci i masażyści, pielęgniarki i położne, pracownicy socjalni, psycholodzy i psychoterapeuci, ratownicy medyczni, 
 • z oświaty – nauczyciele przedmiotów zawodowych, nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, 
 • z gastronomii – kelnerzy i barmani, szefowie kuchni, 
 • z branży beauty –  fryzjerzy, kosmetyczki, 
 • z pozostałych usług –  agenci ubezpieczeniowi, pracownicy myjni, pralni i prasowalni, sprzątaczki i pokojowe. 

PUP Tczew

Mieszkańcy miasta, gminy i powiatu mogą zgłaszać się po wsparcie w kwestiach zawodowych do Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie. PUP obsługuje interesantów w godzinach 7:30-14:00 od poniedziałku do piątku. 

 • PUP Tczew
  Adres: ul. Aleja Solidarności 14 A, 83-110 Tczew
  E-mail: gdtc@praca.gov.pl
  Telefon: Sekretariat Urzędu: (58) 531-32-13 wew. 310

W lutym 2021 r. w rejestrze urzędu figurowało 3,6 tys. osób bezrobotnych. W tym czasie stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 8,3%, była zatem wyższa od wskaźnika obliczonego dla województwa pomorskiego (6,3%) i dla Polski (6,5%).

Szukaj pracy w mieście