Oferty Tygodnia

Praca Tczew Najnowsze oferty pracy: 28

Praca w Tczewie

Tczew (pomorskie) – garść danych na początek

Tczew zajmuje powierzchnię 22,26 kilometra kwadratowego. Liczba jego mieszkańców wynosi około 60,3 tys. osób. Chcąc dodzwonić się do miasta, należy wybrać numer kierunkowy +48 58. Samochody z powiatu tczewskiego można rozpoznać po literach GTC na tablicach rejestracyjnych. 

W powiecie tczewskim znajdują się miasta: Tczew, Gniew oraz Pelplin. Odległości między tymi miejscowościami nie są duże. By dostać się z Tczewa do Gniewu, trzeba pokonać trasę o długości 32 kilometrów, a do Pelplina – 23 kilometrów. 

Inne większe miejscowości zlokalizowane w pobliżu Tczewa to na przykład Malbork (dystans 21 kilometrów), Pruszcz Gdański (22 kilometry), Gdańsk (33 kilometry), Elbląg (52 kilometry). 

Tczew znajduje się w pobliżu przecięcia ważnych tras północnej części kraju – autostrady A1, drogi krajowej nr 22 i drogi krajowej nr 91 – ta ostatnia biegnie przez Tczew. W mieście bierze początek też droga wojewódzka nr 224, a także liczne trasy lokalne. 

Administracja publiczna:

 • Urząd Miejski w Tczewie
  Adres: Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 83-110 Tczew
  Telefon: 58 775 93 00
 • Urząd Gminy Tczew
  Adres: ul. Lecha 12, 83-110 Tczew
  Telefon: 58 530 51 32
 • Starostwo Powiatowe w Tczewie
  Adres: ul. Piaskowa 2, 83-110 Tczew
  Telefon: 58 773 48 00

Tczew – urząd pracy, bezrobocie

Mieszkańcy miasta, gminy i powiatu mogą zgłaszać się po wsparcie w kwestiach zawodowych do Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie. PUP obsługuje interesantów w godzinach 7:30-14:00 od poniedziałku do piątku. 

 • PUP Tczew
  Adres: Aleja Solidarności 14A, 83-110 Tczew
  Telefon: 58 531 32 13

W lutym 2021 r. w rejestrze urzędu figurowało 3,6 tys. osób bezrobotnych. W tym czasie stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 8,3%, była zatem wyższa od wskaźnika obliczonego dla województwa pomorskiego (6,3%) i dla Polski (6,5%).

Informacja o tczewskich pracodawcach

Pracę w Tczewie można znaleźć zarówno w małych, rodzinnych firmach, jak i w przedsiębiorstwach o rozbudowanych strukturach organizacyjnych, generujących setki etatów. Zgodnie z rejestrem REGON (stan na koniec lutego 2021 r.) w Tczewie funkcjonuje łącznie 6081 podmiotów gospodarki narodowej, w tym:

 • 5850 mikro (0-9 miejsc pracy), 
 • 177 małych (10-49 miejsc pracy), 
 • 46 średnich (50-249 miejsc pracy), 
 • 7 dużych (250-999 miejsc pracy), 
 • 1 bardzo duży (co najmniej 1000 miejsc pracy). 

Miasto jest ośrodkiem handlowo-usługowym, rozwija się tu budownictwo, a także przemysł. W Tczewie działają między innymi producenci maszyn spożywczych i konstrukcji stalowych, tworzyw sztucznych, mebli, sprężyn, opakowań, odzieży, przewodów, nawilżaczy i inni.

Tczew – oferty pracy, poszukiwani pracownicy

W ocenie indywidualnych szans na pracę w Tczewie i powiecie tczewskim może pomóc coroczne badanie zapotrzebowania na rynku pracy Barometr zawodów. Zgodnie z nim w 2021 r. w powiecie tczewskim notuje się deficyt kandydatów do pracy w wielu branżach. Na liście są na przykład:

 • z branży budowlanej – betoniarze i zbrojarze, brukarze, cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, inżynierowi budownictwa, monterzy instalacji budowlanych, monterzy konstrukcji metalowych, monterzy okien i szklarze, murarze i tynkarze, robotnicy budowlani, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, inżynierowie budownictwa,
 • z motoryzacji i pozostałej produkcji przemysłowej – blacharze i lakiernicy samochodowi, mechanicy pojazdów samochodowych, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, pracownicy fizyczni w produkcji i pracach prostych, robotnicy obróbki drewna i stolarze, spawacze, ślusarze, specjaliści elektroniki, automatyki i robotyki, ślusarze, masarze i przetwórcy ryb,
 • z branży transportowo-magazynowej – magazynierzy, 
 • z branży medycznej i pomocy społecznej – fizjoterapeuci i masażyści, pielęgniarki i położne, pracownicy socjalni, psycholodzy i psychoterapeuci, ratownicy medyczni, 
 • z oświaty – nauczyciele przedmiotów zawodowych, nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, 
 • z gastronomii – kelnerzy i barmani, szefowie kuchni, 
 • z branży beauty –  fryzjerzy, kosmetyczki, 
 • z pozostałych usług –  agenci ubezpieczeniowi, pracownicy myjni, pralni i prasowalni, sprzątaczki i pokojowe.