Najnowsze oferty pracy

Zobacz więcej ofert pracy
Główna Księgowa / Główny Księgowy
Terma Sp. z o.o.
Czaple k. Gdańska
starszy specjalista (senior) / ekspert / kierownik/koordynator
44 dni temu
Poszukujemy osoby na stanowisko:
Miejsce pracy: Czaple k. Gdańska

„Nie ja, ale Drugi ważniejszym jest”

Jesteśmy polskim producentem grzejników łazienkowych i dekoracyjnych, grzałek, maszyn budowlanych oraz sprzętu rehabilitacyjnego. Mając 30 lat doświadczenia, służymy ludziom nie tylko w Polsce, lecz także w ponad 40 krajach świata, na 4 kontynentach. W swej działalności staramy się być zawsze bliżej naszych Konsumentów i Partnerów Handlowych, wychodzić na przeciw ich potrzebom. Spełnianie oczekiwań, to dla nas za mało - chcemy je wyprzedzać .

Główne zadania:
  • nadzór nad realizacją polityki rachunkowości oraz procedurami finansowo-księgowymi w spółce,
  • całość działań w podmiotach powiązanych, w tym prace operacyjne,
  • sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych,
  • ścisła współpraca z biegłym rewidentem,
  • sporządzanie i weryfikacja rozliczeń podatkowych w zakresie CIT, VAT,
  • sprawozdawczość na potrzeby GUS, NBP,
  • ścisła współpraca z bankami i innymi instytucjami finansowymi w zakresie prowadzonych inwestycji,
  • współpraca z doradcami podatkowymi w zakresie B+R,
  • obsługa bankowości elektronicznej,
  • przygotowywanie analiz, zestawień i sprawozdań na potrzeby spółki,
  • optymalizacja procesów księgowych i wdrażanie usprawnień oraz zaangażowanie w rozwój firmy.
Wymagania:
  • wykształcenie kierunkowe (np. finanse i rachunkowość, ekonomia),
  • minimum 3-letnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego lub Zastępcy Głównego Księgowego,
  • doświadczenie w pracy w firmie produkcyjnej będzie decydującym atutem,
  • bardzo dobra, praktyczna znajomość ustawy o rachunkowości i przepisów podatkowych oraz umiejętność ich prawidłowego interpretowania i stosowania,
  • biegłość w pracach operacyjnych,
  • bardzo dobra, praktyczna znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excel),
  • ukierunkowanie na efektywność procesu obiegu dokumentów i procesów księgowych, w tym ich automatyzacji,
  • terminowość wykonywania zadań, sumienność, odpowiedzialność,
  • wysoko rozwinięte zdolności analityczne,
  • wysokie kompetencje komunikacyjne i dbałość o utrzymywanie dobrych relacji międzyludzkich,
  • motywacja, pasja, pozytywne nastawienie do pracy w organizacji o płaskiej strukturze,
  • znajomość AX2012 lub D365 będzie dodatkowym atutem.
Oferujemy:
  • pracę w innowacyjnej i stabilnej organizacji o płaskiej strukturze,
  • możliwość rozwoju zawodowego i osobistego,
  • możliwość przystąpienia do programu Multisport / Medicover Sport,
  • możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego,
  • prywatną opiekę medyczną.

Poznaj