Praca Starogard Gdański

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 380

 • Opiekun / Opiekunka osób starszych w domu opieki seniora

  Socco Stuttgart GmbH   pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny  umowa o pracę   10 856 zł brutto/mies.  aplikuj szybko
  1 dni
 • Delivery Manager

  Polcode Sp. z o.o   pomorskie, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Tczew, Malbork, Stargard Gdański   praca zdalna
  specjalista mid / senior / menedżer  rekrutacja online
  1 dni

Praca w Starogardzie Gdańskim

Starogard Gdański jest miastem w województwie pomorskim. Stanowi lokalny ośrodek administracyjny – jako siedziba władz miasta i gminy, a także powiatu starogardzkiego. Miejscowości na mapie należy szukać na południe od Gdańska, na zachód od Malborka, w odległości około 55 kilometrów od wybrzeża Bałtyku. 

Miasto warto odwiedzić w celach wypoczynkowych. A jakie stwarza warunki do rozwoju zawodowego? Czy łatwo o znalezienie w Starogardzie Gdańskim pracy? Zapoznaj się z garścią podstawowych społeczno-gospodarczych informacji dotyczących tej miejscowości. 

Starogard Gdański –  liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Starogard Gdański to centralne miasto powiatu starogardzkiego. W powiecie znajdują się jeszcze trzy ośrodki miejskie – Czarna Woda, Skórcz i Skarszewy, a także liczne wsie.

Starogard Gdański ma bardzo długą historię – został założony w XII wieku, a prawa miejskie uzyskał w połowie XIV wieku. Do czasów współczesnych zachowało się wiele ciekawych zabytków, które przyciągają turystów i zarazem nadają unikatowy charakter temu miastu. Do godnych zobaczenia zabytków Starogardu Gdańskiego należą na przykład pozostałości murów miejskich wraz z Basztami: Gdańską, Tczewską, Narożną, Wodną, gotycki kościół św. Mateusza, XIX-wieczny kościół św. Katarzyny, Ratusz Staromiejski, gmach Urzędu Miasta, Pałac Wiechertów, zabudowa wokół rynku i wiele więcej. 

W Starogardzie Gdańskim odbywają się koncerty, festiwale, różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, rozrywkowe. Organizuje je przede wszystkim Starogardzkie Centrum Kultury. Inne instytucje działające w Starogardzie Gdańskim to np. Miejska Bibliotek Publiczna, Muzeum Ziemi Kociewskiej, Muzeum Stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim, Starogardzka Galeria Sztuki czy Muzeum 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. 

Liczba mieszkańców Starogardu Gdańskiego wynosi około 44,5 tys. osób. Miasto zajmuje powierzchnię 25,28 kilometra kwadratowego. Z kolei populacja powiatu to 128,2 tys. osób, a jego powierzchnia 1345 kilometrów kwadratowych. W Starogardzie Gdańskim obowiązuje numer kierunkowy (+48) 58, kod pocztowy 83-200. Samochody z powiatu można rozpoznać po oznaczeniu GST na tablicach rejestracyjnych. 

W Starogardzie Gdańskim znajdują się siedziby władz samorządowych – miasta, gminy i powiatu:

 • Urząd Miasta
  Adres: ul. Gdańska 6, 83-200 Starogard Gdański
  Telefon: 58 530 60 20
 • Urząd Gminy
  Adres: ul. Generała Władysława Sikorskiego 9, 83-200 Starogard Gdański
  Telefon: 58 562 50 67
 • Starostwo Powiatowe 
  Adres: ul. Tadeusza Kościuszki 17, 83-200 Starogard Gdański
  Telefon: 58 767 35 00

Rynek pracy, oferty pracy – Starogard Gdański

Miasto oferuje różne formy wsparcia dla przedsiębiorców, np. w ramach infrastruktury i ulg Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Znajdziemy w Starogardzie Gdańskim producentów między innymi mebli, mebli okrętowych, grzejników stalowych, wyrobów farmaceutycznych, butów, ogniw i paneli fotowoltaicznych czy wyrobów bambusowych. Miejscowość jest też ważnym ośrodkiem handlowo-usługowym północnej Polski. 

Zgodnie z prowadzonym przez GUS rejestrem REGON (stan na koniec lutego 2021 r.) w Starogardzie Gdańskim działalność prowadzi łącznie 5593 podmiotów gospodarki narodowej, w tym: 

 • 5392 mikro (0-9 miejsc pracy), 
 • 149 małych (10-49 miejsc pracy), 
 • 47 średnich (50-249 miejsc pracy), 
 • 4 duże (250-999 miejsc pracy),
 • 1 bardzo duże (co najmniej 1000 miejsc pracy). 

Miasto przyciąga osoby szukające zatrudnienia z całego powiatu. Poziom bezrobocia w powiecie jest przy tym nieco wyższy od średnich krajowej i wojewódzkiej. W lutym 2021 r. wg GUS stopa bezrobocia wynosiła:

 • w powiecie starogardzkim – 7,8%, 
 • w woj. pomorskim – 6,3%, 
 • w Polsce – 6,5%.

W powiecie notuje się zapotrzebowanie na pracowników z różnych branż. Zgodnie z corocznym, ogólnopolskim badaniem Barometr zawodów (wykonywanym z inicjatywy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na podstawie danych z urzędów pracy) w 2021 r. w powiecie starogardzkim notuje się duży deficyt chętnych do podjęcia zatrudnienia:

 • betoniarzy i zbrojarzy,  
 • fizjoterapeutów i masażystów, 
 • kierowców samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, 
 • lekarzy,  
 • pielęgniarek i położnych, 
 • pracowników fizycznych w produkcji i pracach prostych,
 • pracowników służb mundurowych, 
 • ratowników medycznych,  
 • samodzielnych księgowych. 

Lista wszystkich profesji deficytowych jest jednak znacznie dłuższa. Są na niej przedstawiciele między innymi branży budowlanej, oświaty, księgowości, IT, gastronomii, transportu czy różnego rodzaju produkcji przemysłowej. 

PUP Starogard Gdański

Osoby bezrobotne i poszukujące wsparcia w kwestiach związanych z zatrudnieniem mogą zwrócić się do Powiatowego Urzędu Pracy w Starogardzie Gdańskim:

PUP Starogard Gdański
Adres: ul. Kanałowa 3, 83-250 Starogard Gdański
Telefon: 58 562 21 46

Szukaj pracy w mieście